Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a fanfictiont? Miért nem írnak akkor már saját történetet?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%

Fú, én mindig utáltam, mert szerelemellenes vagyok, és mindegyik bárgyú volt.


De én meg is írtam magamnak a kis sztorijaimat. :)

2016. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mert egy meglévő történet ihleti meg őket :) Azonkívül számíthatnak valamennyit az adott dolog rajongóira, lesz valami közös pont, kevesebbet is kell magyarázni egy rövidke sztorinál, hisz a világ és sokszor a szereplők is ismertek már.


A párom ír fanficeket. Rettenetesen meg tudja fogni némelyik játék vagy anime, onnantól akár évekig benne él valamelyest... Saját történetet nem ír, az nem jön úgy.

2016. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, akkor nézz utána a fanfiction jelentésének. Semmi köze a szerelemhez, midenféle témában létezik.


Szoktam írni, de:

1, én nem vagyok olyan tehetséges, mint mások

2, amit én írok az számomra már nem megelepetés/izgalmas

3, ha másokét olvasom, akkor sokkal többhöz hozzájutok, mint amennyit én tudnék írni

Azért szeretem, mert egy tehetséges fanfiction író ugyanolyan értékes mint egy könyv, könnyen és ingyen elérhető, emellett ha érdekel egy téma akkor nem kell beérnem a hivatalos könyvvel/filmmel.

2016. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tehetségem az íráshoz..

És azért olvasom őket mert ott párkapcsolatban vannak azok, akiket imádnék párként látni. :3

2016. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 PresidentEvil ***** válasza:

.

Gondolom, azért kedvelik, mert nem kell dolgozni az univerzummal, a szereplőkkel, figurák, személyiségek kitalálásával, mert az már készen van és van egy történet is, amiből ki lehet indulni. Egyszerűbb és biztosabb, mert eleve van egy rajongótábor, nem kell valami egészen újat megkedveltetni az olvasóval.

2016. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

"Kedves első, akkor nézz utána a fanfiction jelentésének. Semmi köze a szerelemhez, midenféle témában létezik."


Jujj, köszönöm szépen a kioktatást. Amiket ÉN láttam, mind arról szóltak, hogy két szereplő összejön. És ez nem csak egy fanbase-nél volt.


És nem tetszik olvasni, hogy ÉN IS ÍRTAM, nyilván nem nyálasakat, tehát tudom, mit jelent, ő nagytudású válaszolócska.


De köss belém. Ha neked ettől jobb.

2016. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Az irodalomban is egy halom fanfiction létezik. Egy csomó biblia alapú nagyon híres szépirodalmi mű létezik pl az isteni színjáték vagyaz ember tragédiája.

Aztán az aeneisz meg az iliászon alapul.

Aztán ott vannak az ún. fan-artok, ami az összes festmény, szobor amin pl isten vagy jézus van :D

2016. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. és szerintetek ez ugyanolyan értékes, mint egy sima mű, csak mert valaki ezt említette.
2016. nov. 30. 20:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Segít perspektívába tenni a dolgokat, ha rájössz, hogy maga a reneszánsz nem más, mint Biblia fanartok&fanfictionök összessége...


Amúgy meg azért, mert 1, az adott mű ihleti meg őket 2, jó érzés, hogy te döntheted el, hogy mi történjen a szeretett szereplőiddel 3, ha elégedetlen vagy az eredeti művel, akkor levezetheted a frusztrációdat úgy, hogy "megjavítod" a dolgokat egy fanfic erejéig.

2016. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17:20 ha te nem tudsz rendesen keresni az nem a fanfiction hibája. :D Én a horrortól kezdve mindenfélét olvasok.
2016. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!