Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fanfictiont írók és olvasók!...

Fanfictiont írók és olvasók! Ti hogyan dolgozzátok ki a sztorit?

Figyelt kérdés

Most azzal inditok, hogy akinek baja van a fanfiction írással és csak sértegetni meg okoskodni akar, az kerülje ki ezt a kérdést! Tehát NE írjon választ! Köszönöm!


A lényegre térve: régóta próbálok összerakni egy Sherlock fanficet. A fejemben már többé-kevésbé megvan egy alap történet, de nem tudok nekikezdeni papíron. Így picit ködös, de azt hiszem az a gondom, hogy túl bonyolítom, túl gondolom a sztorit... Le kéne tisztáznom magamban, ugye? Erre van valami módszer?

Sosem írtam "valódi" , hosszabb fanfictiont , így van jópár kérdésem, azaz igazság. Az is aggaszt, hogy nem tudom, érdemes-e próbálkoznom és dolgoznom vele... Érdekel majd valakit?


Szóval, bármilyen segítség, tanács, javaslat jól jönne, olyanoktól akik írnak vagy olvasnak fanficeket!


Elõre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. aug. 8. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írok fanfiction-t, csak saját történeteket, de talán nem veszed zokon, ha válaszolok, ugye?


Na, szóval először is, én úgy csinálom, hogy van egy ötlet, azt gondolatban jól körüljárom, aztán írok vázlatot, ha az megvan, gondolatban hozzárakom a részleteket, és írok egy szinopszist. Ha ez megvan, akkor egy hét múlva átolvasom a szinopszist, és keresem benne a hibát. Ha van logikai baki, akkor azt kijavítom, ha kell a sztori fő cselekményszálát is átírom.


Plusz, a karakteret jellemét nagyjából fejben kitalálom, aztán később kitöltök a főszereplőkhöz ilyen kérdőíveket, amik a neten keringenek, de te ugye már kész jellemekkel dolgozol, szóval te ezt kihagyhatod.


Ha bármi kérdésed van a témában, nyugodtan fordulj hozzám! :)

2016. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elsõ Válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a tanácsot! :) Örülök, hogy írtál! A szinopszis vagy vázlat írást kifogom újra próbálni. Bár ha írni akarok az én agyam mindig, még vázlat írásnál is túlpörög... Ha nem fanfictionrõl van szó ( mert néha saját novellával is próbálkoznom ) akkor is ez a túlbonyolítás a bajom. Azért is dolgozom vagy dolgoznék most inkább fanficen, mert ott tényleg nem minden karakter jellemén kell agyalnom - ahogy írtad is - max egy-kettõn.

Köszönöm a javaslatod! Egyébként ha olvasó kell esetleg, én kíváncsi vagyok más mûveire!

2016. aug. 8. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy egy dokumentumba leírom az alapötletemet, aztán alá, kis gondolat jelekkel leírom az ötleteimet és az elképzeléseimet. Ami passzol, azt beírom a történetbe, ami nem, azt egyszerűen kitörlöm.
2016. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gépen sokkal könnyebb írni. Én szivesen elolvasnám az irományod, úgy könnyebb lenne tanácsot adni ;)
2016. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban könnyebb gépen írni, de ha így teszel, akkor bölcsebb biztonsági másolatot is készíteni, amit egy privát blogba vagy pendrive-ra teszel, esetleg elküldöd magadnak egy másodlagos e-mail címre. Én az előző winchesteremmel jártam úgy, hogy tönkrement és egy csomó munkám odalett, mert nem volt róla eltéve másolatom. Ebből a szempontból nézve pedig jobb a papír.


(3-as válaszoló voltam.)

2016. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!