Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan keljek fel, ha imádok...

Hogyan keljek fel, ha imádok visszaaludni?

Figyelt kérdés

Itthonról dolgozom lassan 5 éve és kvázi magam osztom be az időmet. Ennek ellenére szeretek "normális" időpontban felkelni, 8-9 körül, de azt tapasztalom, hogy hétről-hétre nehezebben megy.

Sok a munka is, fáradt is vagyok, hétköznaponként 5-6 órákat alszom, de ez régen nem volt gond (28 éves vagyok).

A fő problémát abban látom, hogy imádok visszaaludni. Annyira megnyugtató érzés, amikor átfordulok a másik oldalamra és alszom még 10 percet a következő szundi ébresztésig. Persze tudom, hogy ez baromi egészségtelen, ezek a 10 perces megszakított alvások semmire sem jók, szinte ugyanolyan fáradtan kelek fel végül fél-1 óra szundi után, mint az első ébresztésnél, mégsem tudom akkor, ott megállni, hogy ne nyomjam vissza.

Más is járt már hasonló cipőben? Milyen praktikát használtok?

Bármennyire is tudom józan ésszel, hogy fel KELL kelnem, ez ott, abban a pillanatban teljesen átértékelődik. Kivéve, ha valahova időre kell mennem persze.



2016. dec. 2. 02:43
 1/6 hosszúhajú ***** válasza:
ha időben mész aludni, kipihenheted magad jobban - kevésbé leszel fáradt. azt pedig hallottam, hogy úgy lehet könnyebben felkelni, hogy először rögtön felkelsz elsőre, ahogy meghallod az órát, kimész pisilni, arcot mosol és visszafekszel - persze az órát nem kapcsolod ki. Másodszorra már könnyebb felkelni, de az illúzió megmarad, azáltal, hogy visszabújsz. nekem néha bejön, mert már nem tudok visszaaludni, néha meg visszaalszom :( ha a koránfekvéssel kombinálod, és akár 9-10 órát is alszol, biztos bejön. este szellőztess ki hogy az agyad friss oxigént kapjon, teljesen más állott levegőben aludni, mint frissben, más ébredni is.
2016. dec. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogy! Ezt a kis örömöt hagyd meg magadnak. Én ugyanezt csinálom, sőt! Kb 6-7 órákat alszom, ezt úgy toldom meg magamnak, hogy kiélvezem :-)lehet, hogy hülyének néznek. Szóval reggel fél hatkor kelek. Este általában olvasok elalvás előtt, aztán jön a zuhanás, imádom. Ezért reggel fél négyre állítom az ébresztőmet, fel kelek megiszom a porcerősítőmet, el megyek pisilni és visszabújok és elalszom szó szerint a mennyekben vagyok, imádom az elalvás előtti zuhanást. Hétvégén ugyan ezt csinálom, bár tovább elaludhatnék, de reggel beállítom ötre kb az órát, felülök és olvasok pár oldalt az éppen aktuális kedvenc könyvemből kb 6-ig és aztán megint vissza zuhanás és úgy kelek fel fél nyolc felé.
2016. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remek, látom nem csak én vagyok elalvás-függő. :D Egyébként biztosan könnyebben menne a dolog, ha többet tudnék aludni, ahogy az első válaszoló írja, de hétköznap 5-6 óránál többre nincs időm sajnos.
2016. dec. 2. 11:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez van, ha semmi/kevés öröm nincs az életben. Érdemes ma felkelnem? Apróságokkal némi örömmet csempészhetsz a reggeli ébredéshez.

Pl. Reggel csörög az ébresztő...

Ott a hűtőben a rigójancsi, de soká lesz reggel, hiszen ez az ébredéshez való motiváció.

... De a hűtőben ott vár a rigójancsi.


(egy jó tanács: Feküdj le időben. Egyetlen film sem ér annyit, hogy reggel kipihentetlenül ébredj)


Amúgy becsülöm benned, azt hogy aludhatnál délig is, mert megtehetnéd s mégse teszed.

2016. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:
Nem értem mért nem teszed. Van aki éjszaka programoz, éjfélkor ebédel, nappal meg alszik.
2016. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es:

Nincs azzal gond, hogy nincs öröm az életemben. A hobbim a munkám, szerintem ez mindent elmond. :)

Egyszerűen sokat dolgozom és fáradt vagyok és hiába fogadom meg este, hogy felkelem időben, hogy ne legyen kicentizve a napom, az ébredés pillanatában elcsábulok és kompromisszumokat kötök magammal, hogy így is be fogom tudni fejezni a munkát, stb...


5-ös:

Volt idő, amikor nem foglalkoztam azzal, hogy mikor kelek és fekszem, de mivel a párom és a körülöttem élők 99%-a normális életvitelt folytat, ezért én mindig hülyén éreztem magam, amikor én álmos voltam olyankor, amikor más még éber és vice versa.

Illetve egészségügyileg sem tesz túl jót a rendszertelen bioritmus.

2016. dec. 3. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!