Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egyre gonoszabbak,...

Az emberek egyre gonoszabbak, önzőek, sztem egy új evolúció kéne - szerintete?

Figyelt kérdés

Az emberek még mindig gonoszak, önzőek, hiába a nagy fejlődés, internet, okostelefonok, még mindig vannak háborúk, éhínség, szóval ez akk sem fog megoldódni ha már ultra-mega-giga technika lesz mindenhol. Tehát én kiirtanám a mostani emberiséget, hisz a csírájukban van a gonoszság, önzőség (pl: már a kisgyerek is könnyebben megtanul rosszalkodni mint jól viselkedni), s ez a gonoszság nem fog változni a fejlettséggel sem, tehát jogos ez a gondolatmenet. Újrakezdeném az evolúciót, kezdetet, emberiség születését, esélyt adva egy jobb világra...


Mit gondoltok erről?



2016. dec. 5. 18:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

Az evolúció ezt jelenti; harcolni és elnyomni a másikat(gyengébbet).

Majd lesz ez még jobb, bár azt hiszem ez még sok idő :)

2016. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Csak rúgj be egy két haverral és minden jobb lesz :D


Amúgy olvass ilyen konyveket


Ja és a véleményem az az, hogy te valószínűleg gyenge vagy plusz rossz a környezeted

2016. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Már nem azért, de remélem kedves kérdező hogy tudatában vagy annak hogy Te magad is "gonosz" vagy. Csak mert idézem: "én kiírtanám a mostani emberiséget".
2016. dec. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

"Új" evolúció nem lehet, mert még a "régi" megy tovább folyamatosan.


Mellesleg az evolúció szó fejlödést jelent és nem azt, hogy az emberiség "jó" lesz, az ugyanis éppen ellentmondana a fejlödésnek.


Ha meg ki akarod írtani az emberiséget, akkor VELED vannak igen komoly bajok pszichikailag.

2016. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Tudod hogy az evolúciónak mi a lényege? A fejlődés és túlélés egy olyan világban ahol majdnem minden megpróbál megakadályozni ebben és lehet hogy még meg is ölni. Pusztán azért hogy ők éljék túl.

Az evolúció lényege egymás gyilkolása, elnyomása, megölése és az alapvető kihasználás és gonoszkodás.

Mi nekünk az életben maradáshoz fontos az együttműködés, ezért csináljuk. De ettől függetlenül a társadalmi rendszerben is tökéletesen megtalálható egymás elnyomása a céljaink érdekében mint az evolúcióban. Ennek a neve szociáldarwinizmus.

Amit te szeretnél csinálni az az evolúción azaz a világunk alapvető rendjén túlmutat és az előttről értelmezi újra a rendszert. Egy olyan rendszert létrehozva ahol az elsődleges motiváció nem az önös hanem mások érdeke, és nem csak az ember szintű életformáknak hanem az alatt is.

Viszont azt be kell látnod hogy fejlődés szempontjából a hibás létformák ellátása és továbbvitele kevésbé előnyös megoldás.

Szerintem hagyjad az evolúció témát.

2016. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Közösségben az evolúció a játékelmélet alapján működik, így alakulnak ki együttműködő közösségek, amivel mindenki nyer. De sajnos, amíg nem terjed el túlságosan egymás kihasználása, addig az egyénnek lehetősége van nagyobb hasznot szerezni, így mindig lesznek, akik ezt az utat követik. A közösségnek előnyös elfogadni egy vallást, ami büntetéssel fenyegeti a bűnösöket legalább a halál után. de mi van, ha meggyengülnek a vallások, és előtör az ateizmus?
2016. dec. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Fejlődést emlegetsz többször is, de egy ilyen kérdés után... a tied hol marad?
2016. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Minden nap van egy ilyen idióta, aki ki akarja írtani az emberiséget azért, mert a suliban egy lúzer?
2016. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy Ultron is használja a Gyakori Kérdéseket :D Viccet félretéve, szerintem a gondolatmeneted nem a legjobb. Nem mindenki gonosz, önző, stb. Az emberiség egy csomó jó ügy mellett is ki tud állni, szóval annyira azért még nem vagyunk reménytelenek :D
2016. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az elején írta valaki:

"Már nem azért, de remélem kedves kérdező hogy tudatában vagy annak hogy Te magad is "gonosz" vagy. Csak mert idézem: "én kiírtanám a mostani emberiséget"."


Egyet értek, és azért idéztem be, mert a kérdező számára szeretnék ajánlani egy zseniális animét, de igazán az eredeti, 37 részes (37x20perc) anime sorozatváltozat a nívós ebből:

Death Note (Halállista)

Kira és "L" párharca az indító konfliktus.


Remekül szemlélteti, amit elmondtál magadról - ez két figura megosztja az embereket, te Kira vagy.


Nem értek egyet a Kira-félékkel, azt kell mondjam. Bár "L" szemszöge se tökéletes, de valahol afelé közelít a lényeg, úgy vélem...


Tehát ez valahol önellentmondó, hogy gyilkossággal akarod letörni az emberek gyilkos hajlamát, rossz cselekedettel akarod megváltani a rosszalkodó emberiséget...


Csak elgondolkodtatóul folytattam a fenti hozzászóló gondolatmenetét. Mindenkinek saját maga kell eldöntse, mit akar tenni. De az ember szándékának következménye van...

2016. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!