Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki azt várja, foglaljam...

Aki azt várja, foglaljam össze a ZH tartalmát 2 percben, mégis mire számít?

Figyelt kérdés
Gimiben sem tudtam kezelni ezt a helyzetet. Nekünk ott is voltak év végi vizsgáink, és mivel én szorgalmas voltam, ott is odajött valaki, hogy foglaljam már össze 2 mondatban a tételeket. (ha megmondtam, hogy bocs, de át akarom nézni én magam, akkor volt, aki megsértődött.) De egyetemen is. Mondjam már el két mondatban, mi lesz a ZH-ban. Mégis mire számít az ilyen, milyen 2 mondatban mondjam el? A könyvet kérdezik.
2016. dec. 6. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondj neki egy-két mondatot. Arról majd eszébe jut az, amit megtanult (ha tanult).

Nekem is volt ilyen, hogy egy tételről nem jutott eszembe semmi vizsga előtt, aztán mondtam egy csoporttársamnak, hogy mondjon már valamit, hogy mik vannak abban a tételben, mert nála ott volt az össze kidolgozva. Mondott két mondatot és eszembe jutott a többi :)

Nem kell ezen megsértődni, próbálj segíteni, ha tudsz.

2016. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem a kifejtésre kíváncsi, csak pl a témakörökre, címszavakra, esetleg milyen fogalmak lehetnek, de NEM A KIFEJTÉSÜKRE. Kb mintha vázlatot írnál. Most mondok egy példát, ami a hétköznapi élethez kapcsolódik, mit készítesz ebédre karácsonykor? Erre mondjuk elmondod, hogy húslevest, rántott húst rizzsel meg csokitortát. De nem kezded el kifejteni, hogy a leves, a hús, a desszert miből és hogyan, milyen recept alapján készül.
2016. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

És mire számít az, aki kiír egy ilyen kérdést?


( Mellesleg: aki nem tud két mondatban összefoglalni egy témát az nem is érti azt.)

2016. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nem tettem érthetővé a dolgot, ez az én hibám. Olyanokra gondoltam, akik egyáltalán nem tanultak. Az persze más dolog, hogy majd arról eszébe jut a többi. Olyan velem is van. Én itt most arra gondoltam, amikor valaki semmit nem készült, és azt várta, hogy én daráljam le neki a 20 tételt 5 percben úgy, hogy vissza is tudja mondani a tanárnak (ez pl. a gimis példa volt).
2016. dec. 6. 10:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: aki nem tanult, nem megy semmire azzal, hogy 2 mondatban összefoglalom neki, hiszen az alapokat attól nem fogja tudni. A fölötted hozzászóló példájával élve: aki mondjuk az űrből jött, és sose látott halászlevet, annak hiába mondom, hogy halászlé, nem fogja tudni, miből van az.
2016. dec. 6. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz:

Vagy megmondod, hogy ezt most te nem tudod/akarod, mert van még pár hiányzó tétel, azt szeretnéd átnézni.

Vagy tényleg elmondod neki, a saját érdekedben, hiszen ez egy remek lehetőség számodra, hogy összefoglald az anyagot, mintegy főpróbaként a vizsga előtt. Az meg, hogy az illető mire megy vele, nem a te dolgod.

2016. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát oké.
2016. dec. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!