Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Letezik őrangyal avagy van...

Letezik őrangyal avagy van célja egyesek életének?

Figyelt kérdés

Látom a híradóban nap mint nap, hogy megszámlálhatatlanul sok ártatlan ember hal meg, olyanok is akik még sokra vihették volna. Egy rossz lépés, egy meglazult tetőcserép és már vége.

Miért van az, hogy sokan , köztük én is, többször is farkasszemet néztünk a halállal és mégis itt vagyunk? Sose gondoltam, hogy világmegváltó leszek, hogy valaha fontos dolgokat fogok tenni épp ezért sosem értettem miért én?Miért egy olyan akinek felesleges a létezése? Miért én élem túl miért nem olyanok akik jobban megérdemelnék?

Azt mondják más vagyok mint környezetem, mindig is más voltam és az is leszek.

Netán volna egy őrangyalom aki megvéd és segít?Aki mindig mellettem áll?

Ha igen kérdem én miért?Másoknak nem volt.Nekem.miért van?Miért segít?



2016. dec. 9. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Se bizonyítani, se cáfolni nem tudja senki hogy létezik ilyen. Legfeljebb hiheti, de az nem a valóság.
2016. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség...nem léteznek ilyen "dolgok"...persze mindenki azt gondol vagy hisz amit akar...értelmetlen erről vitatkozni.

Melleted max a szerencse áll vagy csak puszta véletlen...és inkább örülnöd kéne ennek mintsem azon elmélkedni, hogy "miért pont te"

2016. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek egyesek vagy kettesek. A halál csak annak fájdalmas, aki a veszteséget túléli. Az élet nem érdem, hogy megérdemeljük, és aki meghal, az nem büntetésből hal meg. Hívhatod az embert őrangyalnak, akinek a sorsa pozitívan hat az életedre; az élet eseményei ugyanezt teszik, emberrel (őrangyallal) vagy anélkül, de nagyon sokszor fel sem figyelünk ezekre.
2016. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudod, én úgy gondolom, hogy az életünknek megvan a maga célja, mindenkinek megvan a maga életfeladata, és semmi nem történik ok nélkül. Okkal hal meg az életképtelen magzat és újszülött, okkal halnak meg emberek balesetben... stb.

Nem tudom, léteznek-e őrangyalok, de ha igen, az enyémek olyan keményen dolgoznak, ahogy én, és eddig nagyon vigyáznak rám. :-)


Különben ismered a mondást, hogy "segíts magadon, Isten is megsegít"? Tudod, mit jelent? Hogy rajtad is múlnak dolgok. Hányszor történt már veled olyan, hogy bosszankodtál, amiért lekéstél egy buszt, metrót... stb. Aztán hamarosan kiderült, hogy amit lekéstél, balesetezett, és akkor megkönnyebbültél, hogy nem voltál rajta? No, de tudod, az érzékszerveink azért vannak, hogy használjuk őket. Tudod, miért halt meg József Attila? Mert szabálytalanul ment át a síneken, ott, ahol hivatalosan tilos, de ő is úgy volt vele, mint a tömeg általában, hogy ott próbál átmenni, ahol gyorsabb, mert ahol szabályos, az messzebb van, és közben nem nézett szét, nem akart ő öngyilkos lenni, ez is baleset volt (rokon látta is a jegyzőkönyvet, mert egy darabig ott őrizték, ahol ő dolgozott, később vitték át levéltárba).

Tudod, én is szoktam ám az utakon "öngyilkosjelölteket" látni (én már csak így hívom azokat, akik lusták 5-10 métert elgyalogolni a zebráig vagy az aluljáróig, felüljáróig). Ha elütik őket így egyszer, akkor az az ő hibájuk, és az ő hülyeségük.


Évekkel ezelőtt a Nyugati mellett dolgoztam egy irodaházban, ott jöttem el minden nap a Westend mellett. Egyik ilyen alkalommal hazafelé sétáltam az utcán a bevásárlóközpont mellett, nem mentem be. Egy fickó akart átjönni a másik oldalról, nem a zebrán természetesen, hanem valahol, ahol semmilyen átkelőhely nincs. Ez azért egy elég forgalmas, mindkét irányban többsávos útszakasz. Kb. az út feléig eljutott, amikor nem volt szerencséje, nagy csattanás, a fickót eltalálta egy autó, repült egyet, a sáv megállt, a járókelők is egy kis időre, reflexből is arra fordult mindenki a hangra, hogy mi történt. No, hát szerencsére nagy baj nem lett, a fazon feltápászkodott, és valahogy átjutott az út maradék részén, de sokkal rosszabbul is elsülhetett volna. Nyilván nem az autós volt a hülye, aki elütötte, egyértelmű, hogy a gyalogos hibája volt a baleset.

2016. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Minden embernek van célja.


"Miért van az, hogy sokan , köztük én is, többször is farkasszemet néztünk a halállal és mégis itt vagyunk?"

Így kellett lennie.


"világmegváltó leszek, hogy valaha fontos dolgokat fogok tenni épp ezért sosem értettem miért én?"

Nincs összefüggés. Fejlődés számít. Anyagi világnak nincs jelentősége.


"Miért egy olyan akinek felesleges a létezése?"

Feleslegességet értelmetlen nézni. Nem létezik létezés szintjén. Anyagi létezésnél pedig tanulás, lényeg.


"Miért én élem túl miért nem olyanok akik jobban megérdemelnék?"

Ilyen nem létezik. Túlságosan emberként gondolkodsz. Így viszont értelmetlen feltenni e kérdéseket.


"Netán volna egy őrangyalom aki megvéd és segít?Aki mindig mellettem áll?"

Mindenkinek van 1-3.


"Ha igen kérdem én miért?"

Fejlődésben segítésért.


"Másoknak nem volt."

De.


"Miért segít?"

Mert jót akar.

2016. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!