Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van velem? Költözés előtt...

Mi van velem? Költözés előtt állok, és kezdek kikészülni ( plusz egy gyakorlatias kérdés)

Figyelt kérdés

Szóval sikerült munkát találnom egy másik városban ( az ország másik vége),januárban kezdek. Ezt pénteken tudtam meg. Szerencsére a lakhatásom megoldott. Nem találom a helyem, fel le futkozok, egyik pillanatban nagyon örülök, a másikban tele vagyok kétséggel. 23 éves vagyok, életem első költözése lesz. Szülőktől költözöm, bár soha nem volt itthon összetartó viszony,mégis szeretem őket. A gyakorlati oldala pedig az, h egy szobám lesz, és nekem meg egy csomó dolgom van itthon. Sajnos muszáj mindent vagy elvinnem, vagy kidobnom, mert anyuék most válnak el, és el fogják adni ezt a lakást. Max egy kis dobozba rakhatok el valamit, amit anyám magával tud vinni. Annyira hirtelen jött minden,pedig csak egy levegőt kéne vinnem, és kidobni a cuccaim nagy részét, ami nem értékes már.

Szerintetek szedjek egy ideig valami nyugtatót? Az elmúlt napokban alig aludtam egy-két órát. Nem tudom mi van velem. A gyakorlati kérdés még arra is irányul, hgoy hogyan tudnék pakolni. Egyszerűen az elmúlt napokban egy nagy káosz lett a szobám meg a lakás, úgy érzem, ez is fontos meg az is, pedig a cuccaim csak kb harmadát tudom magammal vinni.


2016. dec. 12. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez természetes. Hidd el, sok kaland vár rád. :)
2016. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedj nyugtatót semmiképp, ne legyél olyan hülye mint az ország nagy része hogy minimálisan kilépsz a komfortzónádból és már nyugtató, altató, fájdalomcsillapító, antibiotikum meg más sz...rok után rohansz. 23 éves vagy, ideje felnőttnek lenni és szembenézni a nehézségekkel. Vegyél egy nagy levegőt és pakold össze a cuccaid. Te mondod hogy nem értékes.


A költözés meg nagy lépés, de azért baromi kicsi ez az ország, nem kell megijedni tőle. Ha Szombathelyről Nyíregyházára költözöl akkor is bő fél nap alatt eljutsz innen oda. Ha szükséged van a családod, barátaid közelségére könnyen látogathatjátok egymást, nem megoldhatatlan, hidd el. Én is költöztem 300 km-re országon belül, akkor ez nagyon messzinek tűnt, de tömegközlekedéssel is abszolválható volt, később amikor lett kocsim meg főleg semmiség volt.

2016. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vedd már ennyire komolyan saját magadat, nem a háború elől mented az életed munkája során felépített vagyonodat. 23 évesen mi lehet az a csomó dolgod, a gyerekkori plüsseid, meg a kinőtt ruháid?
2016. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van..talán túl sok jelentúőséget tulajdonítok bizonyos tárgyaknak. viszont tény, h rengeteg könyvem van, amiktől nem szívesen válok meg, és néhány régi játékom is, babák például, amiket mindig is szerettem volna megtartani majd a gyerekeimnek. nem olyan tucatjátékokról van szó, amiket bármelyik boltban lehet kapni. sajnos azonban esélytelen h ezeket meg a könyveket is magammal tudjam vinni. az anyunak szánt dobozba csak a nyári cuccaim férnek be, más nem.
2016. dec. 13. 00:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajándékozd a játékokat óvodának vagy gyerekotthonnak, esetleg rokonnak. Mire gyerekeid lesznek, lehet hogy már más játékok lesznek divatban. Könyvek egy része menthető, ha barátnődnél vagy rokonnál átmenetileg elfér. De könyvtár, iskola is örülni szokott az ilyen adománynak.


Egyébként csinálj listát, mi fontos. Azokat tartsd meg. Én ha ideges vagyok kibontok egy tábla csokit vagy egy sört aztán hajrá. Időnként tarts szünetet: séta, ebéd, bevásárlás formájában. Csak nincs annyi holmid, hogy 2 nap alatt ne tudnád átválogatni. Gondolom az érzelmi kötődést nehezíti a szelektálást. De ha valahol örülnek a holmidnak könnyebb lesz megválni tőle.

2016. dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!