Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el ezen az...

Miért várják el ezen az oldalon minden 18 évestől, hogy azonnal költözzön el, vagy legalább adjon bele a rezsibe, ahogy megvolt a szülinapja?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogyan lehetséges ez? Én pl 19 évesen érettségiztem mert 5 osztályosba jártam, gimi mellett meg nem tud az ember annyit dolgozni hogy eltartsa magát. Ráadásul majdnem mindenki egyetemre megy és amellett se olyan egyszerű annyit keresni, hogy a fiatalkora kihasználása és szórakozása mellett minden másért is fizessen. Nem inkább akkor jogos ez az elvárás, ha már nem tanul a gyerek és főállásban dolgozik? Ami lehet akár 18, akár 23 évesen is.
2016. dec. 15. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Még ha dolgozna is a fiam és itthon lakna, akkor sem kérnék tőle semmit. Hogy miért?

1. Nincs szükségem a pénzre, ki tudom fizetni - még - én is.

2. Neki van szüksége a félretett pénze, ő kezdi az életét.

3. Később majd előfordul olyan helyzet, mikor én leszek ő rá szorulva.


Persze, ha a szülők rossz anyagi helyzetben vannak, akkor megértem, hogy a gyerektől várnak segítséget. De számtalanszor láttam már olyat, hogy egy jómódú család fia otthon lakott és a szülei számoltak minden egyes plusz forintot amit a gyerek "okozott" (bevásárláskor, tankoláskor stb.). Szerintem ez egy elég undorító dolog. Ilyen - én - nem leszek.

2016. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt szerintem nem várják el. Ami elvárható, hogyha nincs semmilyen képzésben része, akkor vállaljon munkát, hogyha a rezsibe nem is ad bele, legalább a saját szükségleteit fedezze, esetleg rakjon félre későbbre - ha tud, márpedig tud, hiszen a rezsibe nem száll bele. Nos, ez persze csak az én elvem.
2016. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

#1-es vagyok.

Természetesen amiket leírtam, nem csak a fiúgyerekekre, hanem a lányokra is vonatkozik. :)

2016. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy ki hogy szocializálódik.

Nálunk természetes volt mindig is, hogy a szüleim addig segítenek, ameddig csak tudnak. Nekem meg természetes az, hogy nem használom ki őket, azaz végzem a dolgom normálisan (amikor tanultam, akkor nem mellé jártam, hanem igyekeztem jó eredményekkel időben végezni, jelenleg dolgozom), de egyáltalán nincs bennem semmi kellemetlen érzés, ha a szüleim kifizetnek nekem valamit. Sőt, attól sincs rossz érzésem, hogy mikor lehetőségük volt, vettek nekünk a tesómmal egy lakást, hogy könnyebben tudjuk elkezdeni a felnőtt életünk.

2016. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
Talan ha rendesen elolvasnad a kerdeseket leesne hogy nem minden 18 evest kuldenenek el, csak parat akik hisztiznek hogy nekik semmi sem jo.
2016. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még olyat nem olvastam ezen az oldalon, hogy random 18 évesekre ráírtak volna, hogy gyorsan költözzön el és tartsa el magát. Ezt csak olyan kérdések alatt láttam, ahol az ifjú telenyígta az oldalt, miszerint neki olyan rossz otthon, mert az anyja elvárja tőle hogy besegítsen a házimunkába, meg az apja nem ad pénzt bulizni, meg nem engedik a három napja megismert kúróspajtit ott aludni, és a többi rettentően komoly gond. Na ilyenkor pattan a válaszolók agya, és kezdik sorban javasolni a költözést-munkavállalást.
2016. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mindenkinél vannak ilyen problémák, eltúlzod. Biztos nem írta senki hogy 3 napja ismeri a csávóját és nem engedik a szemét szülei hogy ott aludjon... :D

De ismerheti a kamaszokat mindenki, aki volt már ilyen korban. Olyan igényeik vannak, amik nem feltétlenül tesznek jót neki, és lehet, hogy nincs egy barátja sem akinek elpanaszolná, ezért kiírja ide, erre megkapja, hogy húzzon a p...csába, mintha az olyan egyszerű lenne.

De én olvastam már olyan kérdést is, hogy szerintetek hány éves kortól kéne elköltözni, és bizony ott volt a válaszok között, hogy 18, meg hogy normális ember nagykorúként már rég nem lakik otthon, ezeken ki tudok akadni.


Én még nem vagyok szülő, de a rezsibe beleadást én sem értem, azt miért várják el. Az oké hogy fizesse magának a dolgait, pl bérlet, tisztálkodószerek, bulik, meg ha nincs otthon főzve akkor főzzön magának vagy vegyen valamit, de ha eddig tudták fizetni a szülők a rezsit akkor ezután is tudni fogják. :)

2016. dec. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!