Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen emberel mit lehet...

Ilyen emberel mit lehet kezdeni? Hogy lehetne neki elmagyarázni, hogy nem oké, ahogy a társaihoz viszonyul?

Figyelt kérdés

Egy 17-18 éves osztálytársamról van szó. Nagyon nagyképű gyerek és egyáltalán nem veszi magát észre. Mondok rá egy konkrét példát: Múltkor megyünk le az egyik tanteremhez, én megkérdeztem az egyik osztálytársamtól, hogy itt most milyen óra lesz. Oda jött ő és idézem mitt mondott: "Te hülye! Szerinted milyen óra szokott itt lenni? Ne legyél már ennyire bal*asz" És nem is azzal van a bajom amit, mond, hanem ahogy mondja. Utána mondtam neki, hogy én szépen kérdeztem, akkor miért ilyen választ kapok rá. Na aztán még elkezdett magyarázkodni, de úgy mintha ő szarta volna a spanyolviaszt. Már sokszor volt, hogy majdnem szájba vertem a gyereket az ilyenek miatt, de az tart vissza, hogy ismerem a szüleit ők viszont nagyon kedvesem mindig velem, de volt már, hogy párszor, hogy megverték őt és hát úgy néz ki nem volt még neki elég. Egyszer mikor ketten voltunk, megkérdeztem tőle, hogy mégis miért ilyen, azt felelte, hogy ő ezért nem érzi magát rossz embernek, mert él a szabad véleménynyilvánítás joggal és őt nem érdekli, hogy mások mit gondolnak.

Mit kéne vele kezdeni, hogy térjen már észhez és vegyen egy kicsit vissza?



2016. nov. 12. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk kezdjétek el kipécézni, és hívhatnátok Okoskának, vagy Rikkancsnak. Ha valami szitu van, mindíg kérdezd mega társaságot, hogy na erről mit gondolna az Okoska? Vagy ilyesmi.

Nem kell szájbaverni, be kell égetni...

2016. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, kissé furán fog hangzani amit írok, de van hatása a dolognak!


Én valami ilyesmivel próbálkoznék:


"Figyelj <<Neve>>, eddig úgy tekintettem/tekintettünk rád, mint egy <<Pozitív jelző, főnév>>, de ez a viselkedés nagyon nem jellemző a <<Pozitív jelző, főnév>>-ekre, ezért csalódtam benned, ennél többet várok/várunk tőled."


Pozitív jelző, főnév alatt itt most valami olyasmit értek, ami a viselkedésén javítana. Tehát, a leírtak alapján rosszul bánik az emberekkel. Kiknek kell jól bánnia az emberekkel? A vezetőknek. Még ha nem is gondolod úgy, hogy ő vezetőnek való, de te ezt így ki mondod, hogy így tekintettél/tekintettetek rá (hitelesen), aztán közlöd vele, hogy ez a viselkedés amit produkált ez nem jellemző a vezetőkre, akkor neki ebből az fog lejönni, hogy ő egy vezető, remélhetőleg tudja, hogy a vezetők jól bánnak az emberekkel, ezért elkezd úgy viselkedni, mintha egy vezető lenne. Tudom, furának tűnik, de így el lehet érni embereknél, hogy változtassanak a viselkedésükön.


A vezető csak egy példa volt. Rosszul is kisülhet, mert aztán lehet, hogy elkezdene csicskáztatni, ezért kell valami olyannal azonosítani őt, amiről ő is tudja, hogy milyen viselkedést várnak el az adott "pozícióban" lévő emberektől. Ha tisztában van vele, akkor annak megfelelően fog majd változni (lassan) a viselkedése. Ez egy hosszabb folyamat és szerintem elég valószínű, hogy többször is emlékeztetni kell őt arra, hogy (gyakorlatilag) milyen emberré akarod őt "formálni".

2016. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es van benne valami, majd megpróbálom 😊
2016. nov. 12. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod megnevelni. Ilyenformán neked semmit nem kell kezdened vele. Nem gondolnám, hogy olyan közeli viszonyban lehettek, ha még az életkorát sem tudod bizonyossággal.
2016. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"de volt már, hogy párszor, hogy megverték őt"


És még fogják is. Remélem, egyetemre nem jut az ilyen.

2018. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!