Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki érti ezt az életérzést?...

Egyfiú12 kérdése:

Valaki érti ezt az életérzést? Van erre jó szó?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok 18 éves,most fogok érettségizni és mint mindenki én sem találom a helyemet a világban.Nem azért mert nem tudom hova menjek mert éppenséggel több tervem is van.A problémám az,hogy a környezetemben nagyon kevesén fogják fel úgy az életet,az élet jelentését,és célját mint én.Nem a tanulással van a bajom,de hova sietünk?Az emberek a huszas éveiket egyetemeken töltik ahol szívnak a vizsgákkal és oldalakat magolnak görcsösen. Ahelyett hogy a legszebb éveiket megélnék.Nem vágyok nagy dolgokra nem akarok porse nemtudom milyen kocsit és nagy házat egy dolgot akarok megélni az életem.Utazni nyelveket tanulni embereket megismerni jönni menni ingereket akarok élményeket és világpolgárként élni aki független.Nem akarok lemaradni arról amit életnek nevezünk.Folytogatónak és darálónak érzem azt a rendszert amibe most a kortársaimat és engem is belekényszerít a társadalom.

Lehet hogy idealista vagyok sokat mondták már de legszívesebben egy pusztán feküdnék a csillagok alatt a barátaimmal vagy egy lánnyal egy tűz körül és a csillagokat néznénk.Nem mondva nemet semmire.Élni és lassan lélegezni szeretni és megélni minden pillanatot.

Ha valaki érti amit érzek és segítene a véleményével vagy meglátásával köszönöm.



2016. dec. 16. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hippinek hívták a hidegháború alatt, most nem tudom, minek nevezik. Gondolom attól függ ki mondja, nekem is az "idealista" jutott eszembe, de ismerek olyat is, aki szerint "világra nyitott független fiatal" lennél, de olyat is, aki szerint "lusta, munkakerülő fa*zszopó". Tudod, minden csak nézőpont kérdése...


P.S.: Az idealisták korán halnak. ;)

2016. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tokeletesen aterzem, de, hogy mi a jo szo ra, hat...talan "romantikus", "a pillanatnak eles"?
2016. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért halnának korábban?Köszi a válaszokat
2016. dec. 16. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:

"engem is belekényszerít a társadalom"

Nem vagy belekényszerítve semmibe. Fogod a cuccod és elindulsz. Közben meg szerzel alkalmi munkát, hogy tudj élni is valamiből. Nem te lennél az első, aki megcsinálja.

2016. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én imádom az egyetemet :) Nyelvi szakon vagyok, nem érzem értelmetlennek azt, hogy éjszakákon át magoljak, mert szenvedélyem a választott szak, és ilyenkor elkap a flow :D

Egyébként nagyszerű pillanatok tudnak lenni azok is, amikor együtt készülünk egy vizsgára, vagy amikor előtte várakozáskor mindenki izgul kicsit, és támadjuk le a kifelé jövőket, hogy hogy ment. Figyelni szoktam az embereket, én inkább háttérbe húzódom, és időnként eszembe jut csak úgy, hogy ez az egész csodaszép.

Ez most talán szétesettnek és őrültnek hangzik, de én azokat a pontokat, amiket te mondtál, az egyetemen találtam meg. Most végre úgy érzem, hogy élek.

Szóval ha te úgy érzed, hogy akkor élnél igazán, ha körbeutazod a Földet, akkor tedd azt! (más kérdés, és bocs', hogy lerángatlak a realitás talajára, de miből finanszíroznád?)

2016. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!