Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem lenne otthon fűtés...

Ha nem lenne otthon fűtés (tűzifa, és nincs is rá pénzed) és gyereked is lenne, elmennél lopni fát az erdőbe? Te küzdenél azért hogy ne fagyjatok meg?

Figyelt kérdés

!!A kérdés elméleti!!

(És mielőtt jönne hogy "el kell menni dolgozni" ha ez egy vidéki kis faluba lenne ahol közmunka van csak, és azért se sokat fizetnek. Így szól az elméleti kérdés. Mit tennél?)


2016. dec. 17. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

És azok is megtennék, akik most azokat szidják, akik megteszik.

2016. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Első körben felhívnék minden szóba jöhető rokont,ismerőst,szomszédot,barátot, és kérnék tőlük kölcsön.
2016. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Igen, küzdök. Eljárok dolgozni. Egyébként vidéki kis faluban élek, mégis meg tudtam oldani.


Hülyeség a kérdés. Ha éheznék, akkor pedig elmennék kaját lopni, vagy vadászni. Alap túlélési ösztön. Úgy ahogy az is, hogy nem csinálok gyereket akkor, ha ilyen problémáim vannak.

2016. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Most vagy megszeged a törvényt vagy gyerekekkel együtt halálra fagytok.
2016. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Távfűtéses panel lakásban élek, úgyhogy a tűzifa nem segítene rajtam.

1. Dolgozom, és csak úgy vállalok majd gyereket, hogy a megélhetés biztosított legyen. Szóval üres popsira, minimálbérre, segélyre, szülők nyakára nem potyogtatok porontyokat.

2. De, tegyük fel, hogy minden körülmény adott lenne, és mégis kicsúszna alólunk a talaj. Mondjuk jönne egy háború, elzárnák a távfűtést, a majdani párom elmenne harcolni vagy akár meg is halna, és meg kellene oldani. Hát ilyen helyzetben az életben maradás és a gyerek életben tartása lenne az első, nem a szabályok.

3. Egyébként, ha nem ilyen szélsőséges helyzet állna be, hanem csak mondjuk egyedül maradnék a gyerekkel akár azért, mert a majdani apuka elhagyna, akár azért, mert meghalna, vagy esetleg keresőképtelenné válna, hát akkor meg amellett, hogy továbbra is dolgoznék és inkább spórolnék magamon a gyerek érdekében, az önkormányzathoz és segélyszervezetekhez fordulnék segítségért. De az is lehet, hogy azt tenném, mint az egyik nagynéném, aki egyedül neveli a fiát, ő itt hagyott mindent, és kiment a gyerekkel együtt külföldre, és ott össze tudták szedni magukat, nem is akárhogy. A szakmájában tudott elhelyezkedni, orvos, már kb. 10 éve kint élnek, a gyerek (4-5 éves volt, amikor kiköltöztek) mára 2 nyelven beszél anyanyelvi szinten, a másik ország nyelvén és magyarul, plusz az iskolában is tanulnak nyelvet, szóval mire felnő, 3 nyelvet fog tudni kapásból.

2016. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%
Nagyon sokan ezt teszik amint látom, a politikusok és haverjaik már elloptak tőlünk mindent s mivel nekünk nem maradt semmi sem, ezért mostmár mi sem tehetünk mást minthogy követjük a nagyok példáját. Én magam persze nem ezt teszem, de látom, hogy mások ezt teszik. Van aki orvvadászik is csapdákkal, mert nem tud mit enni adni a gyerekeinek, tehát összefogdos az erdőben azt amit sikerül neki. A szomszédom aki most végzi az egyetemet a vasútállomáson lévő gyros büféből kunyerálja el záráskor a maradék húscafatokat, abból főz magának valami kis eledelt. A XIX. században Párizsban az egetrengető nyomor és tüdővész-járvány kellős közepette jobban éltek az emberek mert ott volt tisztességes munka bárkinek, nem csak annak aki a politikusok haveri körébe tartozott. Ugyanitt hasonló helyzetben lefegyverezték a csendőröket az utcán az emberek, elvették a fegyvereiket és barrikádokat emeltek, a király fejét követelték és felgyújtották a fél várost. Mi meg mint a hülye disznók, fetrengünk a saját mocskunkban és nem merjük kinyitni a szánkat nehogy valaki megfricskázza az orrunkat. Azok meg ott a bársonyszékekben röhögnek rajtunk... Nem a migráns itt a legnagyobb ellensége, mert az menekül innen szinte azonnal, hanem azok a magyarok akik rabszolgává akarják tenni saját honfitársaikat és hazudnak mint a vízfolyás. Ilyen országban élünk, vagy megtörsz vagy megszöksz ameddig még lehet. Nekem júniusra szól a jegyem egy másik kontinensre ahol angolul beszélnek. Falopásért szerintem börtön nem járt, mert tudtommal nem bűncselekménynek, hanem szabályértésnek minősül vagy valami ilyesmi, azaz pénzbírsággal büntethető első körben meg még hozzá jön ugye a fa ára amit megfújtál. Sok évvel ezelőtt ez egyébként még nem számított lopásnak, a lehullott száraz gallyakat bárki hazavihette, azé volt aki felszedte a földről. Most ezért is büntetés jár ahogyan szint lassacskán már azért is ha csak egyáltalán ki merünk merészkedni az utcára. Hogy mire megy ki a játék? Nem tudjátok? Nagyon egyszerű, egy mondatban elmagyarázom: Ne tanulj, maradj buta, állj munkába gyerekként 16 évesen megalázóan kevés fizetésért, egyszóval legyél rabszolga s dögölj meg hülyén a munkában azért, hogy mi a parlamentben egész nap ott tereferélhessünk hülyeségekről, miközben a pincérek behozzák a büféből a méregdrága kaviáros szendvicseket. Esetleg: ne dolgozz, lopjál fát vagy bármit és akkor jogosan bekasznizhatunk, mehetsz dolgozni a börtönök gyáraiba szinte ingyen. Vagy ott van a közmunka, ami nem is közmunka hanem inkább kényszermunka, mert amit nem lehet visszautasítani következmények nélkül az egyértelműen erőszak, tehát kényszermunka. Így teszik tönkre Magyarországot, így érik el hogy a fiatalok bűnözésre adják a fejüket tanulás helyett, ez a módja az autokrácia egy szuszra történő bevezetésének! Hajrá Magyarország, előre a rabszolgaságért! Nekünk nem kellenek robotok, gürizzen a hülye magyar a két kezével ameddig le nem vágra neki valamelyiket egy rozsdás lemezvágógép 50 tonnás acélpengéje! Szerintem senki ne faggyon halálra, ne adjuk meg ezt a fajta örömet ezeknek a politikusbűnözőknek!
2016. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bocsánat, faggyon helyett fagyjont kellett volna írnom, kijöttem a gyakorlatból, ritkán irogatok már magyarul, nem nagyon szeretem...
2016. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Látom sokan nem értették a kérdést, fújja egy-két kommentelő hogy panel meg kölcsönkérés....tisztán leírtam a helyzetet, semmi ilyenre nincs lehetőség, faluban a világvégén....nincs munkalehetőség. De látom sajnos egyesek ezzel nincsenek tisztában....
2016. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nahát, kérdező, neked két felhasználóneved is van? :-)

Válaszoltam a kérdésre elméleti szempontból is.

1. Falun, a világ végén is lehet segítséget kérni, erre (is) valók a segélyek, a segélyszervezetek... Amíg ezek működnek, nincs okom tüzelőt lopni.

2. Vészhelyzetben meg, amilyen pl. egy háború, minden felborul.


Na, de akkor mesélek egy valós történetet, ami a családomban történt. Az egyik nagynéném csecsemőként halt meg. Még apám sem ismerte, mert később született, de tud róla, hogy volt még egy testvére. Háború volt, lebombázták a házat, amiben akkor élt a család, éheztek, amikor az a nagynéném megszületett. Nem tudták sehogyan sem megoldani, hogy életben maradjon, meghalt. Csak azért tudtak végül elköltözni másik településre, ami nem volt ennyire kitéve a háborúnak, mint ahol addig éltek, mert nagymamám örökölt egy kis házat, és így nem váltak földönfutóvá, és biztonságba kerültek.

2016. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár évig rálátásom volt egy tüzifa kereskedés mindennapjaira. Ami szerintem megdöbbentő, hogy azok akik télen panaszkodtak, hogy megfagynak, illetve hitelre szerettek volna fát venni, azok egész évben nem gondoskodtak a téli tüzelőről. A férfiak kocsmáztak, dohányoztak, a nők szintén + kozmetikus, fodrász, stb. Ha egy kicsi pénzük volt, egyből elverték.

Aki félrerakott (még mindig közmunkásokról és napszámosokról van szó), vagy az év minden hónapjában vett X mennyiséget, annak nem voltak ilyen gondjai.


Persze, szar ha kilátástalannak tűnik az élet, de ahogy én látom, szinte mindig van lehetőség előrelépni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Ha döntenem kéne, hogy kivágok-e egy fát, vagy reggelre megfagyok, én fűrészt ragadnék.

2016. dec. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!