Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is vita van otthon a...

Nálatok is vita van otthon a szellőztetésből?

Figyelt kérdés

Apum egyszerűen nem bírja elviselni, ha szellőztetünk. 1 perc után rohan becsukni az ablakot, azzal az indokkal, hogy fázik, még akkor is ha egyáltalán nincs még hideg idebent. Egyébként jó a szigetelés és alig kell fűtenünk, szóval az hogy pazarlás lenne az ablaknyitás nem valami jó indok, mert csak nagyon ritkán kell bekapcsolni a fűtést szellőztetés után. Inkább ülne büdösben és vakarná a penészt az ablakokról hetente, minthogy ablakot nyissunk. Talán valami beidegződés lehet, ugyanis régen olyan lakásban laktunk, amit alig lehetett kifűteni és a gatyánk ráment, plusz ott olyan xarul zártak az ablakok, hogy nem is kellett szellőztetni. Most viszont muszáj. (Egyébként néha azért kinyitja az ablakot, de max. fél percre, ami semmire nem elég kb.)

Nálatok is mindig vita van ebből?



2016. okt. 11. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Mi nem vitatkozunk, mert mindenki tudja, hogy még szellőztetéssel is van penész, szóval rendesen kell.
2016. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 oddbarbie1975 ***** válasza:
100%
Én azért veszekszem a lányaimmal, mert nem szellőztetnek. Tényleg pár perc.
2016. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk van, de pont fordítva. Én bezárom, mert már nyitva van 1 órája és fázok, erre jön apa, hogy büdös van, nyissam ki az ablakot. Mondjuk úgy könnyű, hogy ő a nappaliban van, klímával felszerelt helyen, én meg a szobámba, ahol még a radiátor sincs bekapcsolva.
2016. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
A jó szellőztetés egy perc alatt lezajlik. A lakás két legtávolabbi pontján kitárni az ablakot, hogy huzat legyen. Az alatt a falak nem hűlnek ki. Ezt mindketten tudjuk, tehát ebből nincs vita. Mint ahogy abból se, hogy merre tekeredjen a WC-papír. (Ezt nem humornak szántam, egy statisztika szerint a leggyakoribb válóokok egyike.)
2016. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Egyébként főleg az időtartamával van baj, néha ő is kinyitja az ablakot, de nagyon max. fél percre, annak meg semmi értelme. Naponta mondjuk 2x 4-5 percet azért ki lehet bírni, akkor is ha kicsit hideg van.
2016. okt. 11. 19:00
 6/24 A kérdező kommentje:
Jah, igen a huzattal lenne e leghatékonyabb a szellőztetés, olyankor viszont mindenki rinyál itthon, úgyhogy csak akkor nyitok ki egyszerre minden ablakot, ha egyedül vagyok :D
2016. okt. 11. 19:01
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, mintha én írtam volna a kérdést. Apám is tök ugyanilyen, 1 perc után becsukja az ablakokat, mert ő nem azért szigeteltette le a házat, hogy kimenjen a meleg.
2016. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7: Ez a te kérdésed? :D http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A vicc az hogy teljesen logikátlan az egész, hiszen ablak becsukás után a falak pár perc alatt visszafűtik a lakást, nem kell utána bekapcsolni a fűtést. Talán egy rossz beidegződés, szokás lehet.

2016. okt. 11. 20:09
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám utálja a szellőztetést. Télen kb. ki sem engedi nyitni az ablakot soha, titokban kell szellőztetni. Mert ordít, hogy az utcát nem hajlandó fűteni. Nem fogja fel, hogy van olyan, hogy szellőztetés és nem azért nyitom ki az ablakot, mert fázom. Berögzült vénember. Inkább van a már bocsánat "sz.rszagban" minthogy kinyissa az ablakot. Sok mindent nem lehet tenni, főleg, ha az anyukd is vele ért egyet, mint nálunk. Öregek és régen nem volt szokás vagy nem tudom.
2016. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szerencsére én azért tudok szellőztetni, ha nincs itthon vagy a másik szobában van. Nem szokott kiborulni, csak nem szereti. Neki is valamiféle rögeszme lehet, gondolom régen amikor rosszul zártak az ablakok nem kellett (annyit) szellőztetni. Nagyszüleim is csak főzéskor nyitnak télen ablakot, mégis mindig jó náluk a levegő, mert szelelnek a nyílászárók. Nálunk viszont pár óra és elhasználódik a levegő meg nagyon párás lesz.

Úgy látom akkor nem csak nálunk ez a helyzet :D

köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. okt. 11. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!