Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hiszem már nincsenek...

Azt hiszem már nincsenek érzéseim. "Érzett" már valaki hasonlót? 26/N

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni, csak olyan furcsa, hogy így belegondolva mintha minden elmúlt volna belőlem. Nem vagyok boldog, de szomorú sem. Nincs bennem félelem, de semmi sem biztos.


Valakivel volt már ilyen?


2016. dec. 21. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg is ez van bennem...érzelmi kiégésnek hívják.

Ezzel csak az a probléma, hogy semminek nem tudsz örülni sem, és semmi nem elég.


Ez a kettő alapvető dolog meg szépen elindít egy láncreakciót ami az elöbb-utóbb valami önpusztítás lesz.


Ha semmi sem biztos, akkor igenis vannak félelmeid...csak még szerencsére nem jutottak eléggé felszínre, hogy észre vedd.

Egyébként a nők hamarabb kiégnek, de mindenképp ajánlok egy orvost, vagy lélek gyógyászt viszont ha saját magadat is tudod valamivel gyógyítani az sem lenne szar.<-nekem már ez nem megy.


Gondolom túl sok párkapcsolatod volt-kiélted magad,unod már minden játszik ilyenkor...2 éve ez miatt szopok, és mindenre hatással van. 24f

2016. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Volt, de az csak a koffeinfüggőségem miatt. Valahogy kiölt belőlem minden érzelmet egy időre. Azóta már jobb.
2016. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok már évek óta. Minden csak jön, felismerem, alkalmazkodom hozzá, megtörténik és sokszor rögtön el is felejtem. A veszélyestől nem félek, a jónak nem örülök, a nehézségtől nem fáradok el, a sikertől nem töltődöm fel. Az emberekkel kapcsolatban sem érzek sem szeretetet, sem gyűlöletet. Vannak, el kell őket viselni, kit jobban, kit kevésbé.

Ha ez megnyugtat: lehet így élni. Nekem már öt éve megy. Nem mondom, hogy jó, de túlélhető, nem rögtön bolondul bele az ember. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogyan lehet belőle kitörni, ha ki lehet és mi jön utána. De ha sikerül változtatni rajta, majd szólok. :-)

2016. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Hát én is tudok tök sok mindenhez alkalmazkodni, és miután nem érzek semmit, nem tudom azt mondani, hogy ez a helyzet rossz, de az agyam tudja, hogy nem "normális".


Párkapcsolatom még nem volt, ilyen téren nem éghettem ki, munkahelyi dolgok inkább közrejátszhatnának, ha kiégésről van szó.

2016. dec. 21. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért tetted fel ezt a kérdést?
2016. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam, hogy azok, akik hasonló helyzetben voltak, náluk mi válthatta ki ezt az "érzést", és mi lett azután.


Ez nem tudom, hogy mennyiben volt válasz a kérdésedre. :)

2016. dec. 23. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehet köze, gondolkodtál már azon, hogy változtatsz a dolgokon? Kimozdulsz, új dolgokat próbálsz ki?
2016. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mármint mihez lehet köze?


Biztos, hogy nekem is másképp kellene csinálnom több mindent, de kíváncsi voltam rá, mi okozhatja ezt, ezért tettem fel a kérdést.

2016. dec. 24. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:

"Párkapcsolatom még nem volt" és tényleg soha nem is szerettél volna, hogy legyen?

"munkahelyi dolgok inkább közrejátszhatnának" közrejátszhatnak tehát valamennyire tisztában vagy vele, hogy több oka is van és ez egy nagyobb.

Nálam több ok vezetett az érzéketlenséghez és ürességhez, apám halála volt amit már nem tudtam elviselni. De sikertelenség, befásult életmód, zéró párkapcsolat, romló egészség...ezek mind közre játszottak. Én hogy jöttem ki belőle? Életmód váltás, extrémebb dolgokba vágtam bele, ami stimulált és vissza hozott. Szembe néztem a problémáimmal és megoldásokat kerestem rájuk: edzés, utazás, küzdősport, első munkahely. Kockáztattam és ismeretlen helyzetek elől sem menekültem el, ezektől úgy éreztem magam, hogy élek. Csak azt a hibát követtem el utána, hogy sok mindent abbahagytam.

2016. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Így már értem, hogy mire irányult a kérdésed.


Párkapcsolat szempontjából volt 1-2 "keményebb" év, amikor rossz volt, hogy így alakult, és nagyon vágytam volna arra, hogy szeressenek. De akkor sem volt senki, én meg ettől talán csak megerősödtem. Kvázi úgy épült ez belém, hogy oké, nekem egyedül kell "boldogulnom".


Most a munka és suli nagyon sok, ez elnyom sok minden mást. Nyilván, ha ezen változtatnék, mármint a körülményeken, akkor lehet én is "más lennék".


Köszönöm a válaszokat/tapasztalatokat. :)

2016. dec. 24. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!