Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha félek úgy...

Mit tegyek ha félek úgy vezetni hogy valaki ül mögöttem?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve hogy megvan a jogsi, ezért nem is vagyok rendkívül tapasztalt. De eddig úgy éreztem hogy gond nélkül el tudom vezetni az autót. Mindig én viszem húgomat és egy barátját edzésre már hónapok óta. Tegnap viszont nagy sebességgel szembe jött velünk szűk egyirányún valami barom állat, és majdnem felfutottam a kerítésre hogy kikerüljem. És bár az ő hibája volt, de őszintén ha jobban odafigyelek már rég elkerülhettem volna. Bár nem lett semmi baj, azóta is azon rágódok hogy lehetett volna. Tegnap este alig aludtam mert azon gondolkoztam hogyha az én hibámból bármelyikőjüknek valami baja lesz még belegondolni is rossz. Ma ezért direkt egyedül vezettem fél napon át. Egyedül nincs probléma, ugyan olyan mint eddig, kellemes zene és megy minden. Viszont ha belegondolok hogy holnap megint nekem kell vinni húgomékat akkor görcsöl a gyomrom és tiszta ideges vagyok. És az se megoldás hogy mindig elpasszolom szüleimnek, mert nem megoldás hogy csak egyedül ülök autóba.

Veletek volt hasonló? Hogy teszi túl magát az ilyenen az ember?


2016. dec. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
ne vezess úgy hoogy ülnek mögötte
2016. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Carragher_x ***** válasza:

"Hogy teszi túl magát az ilyenen az ember?"

Úgy, hogy csinálod, bármilyen kellemetlen is először ismét.

2016. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 7 éves jogsival "vágtam le" 25 évesen egy kanyart. Megfordultam tetőn és pörögtem oldalra is, egy partfal állított meg, de itt vagyok. Egy veszélyes helyzeten 1-2 nap alatt könnyen túlteszi magát az ember. Egy baleseten nem. 1 éve történt, de még mindig minden áldott nap eszembe jut. Mi változott azóta? Előtte imádtam vezetni, azóta ha tehetem, átadom másnak a kulcsot. Előtte már azt hittem tudok... majd kiderült hogy nem.

Egy autóba sosem szabad nagy arccal beülni. Sosem szabad azt gondolni, hogy te aztán tudsz vezetni. El kell fogadni, hogy ugyan te irányítod az autót, ez bármikor megváltozhat akár útviszonyok, időjárási tényezők, műszaki hiba, kiugró kisállat/ember, stb. miatt.

A felelősség ott van, de a te életed sem ér kevesebbet, mint azé, aki melletted ül. Vigyázni kell és ésszel kell vezetni. Ennyi.

2016. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!