Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szereti néhány...

Miért nem szereti néhány ember, hogyha az ajándék, amit kap, meglepetés? És csak akkor derül ki mit kapott, amikor kibontja a megfelelő napon?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta imádom a meglepetéseket, és soha nem lövöm le. Sosem kerestem a szüleim szekrényében karácsony előtt, nem kérdezgettem senkitől, mit kapok szülinapomra. Ha valaki kérdezte, mit kérek, és nem jutott eszembe semmi, azt válaszoltam, hogy meglepetést. Ezt a mai napig eljátszom mondjuk. :D


De van egy csomó ismerősöm, aki kérdezgeti, hogy mit vettem neki, addig, amíg nem mondok valami kamut, hogy leszereljem, elkísér ajándékot venni, követ az áruházban, hogy melyik boltba megyek be és mivel jövök ki, a szülinapi buliján még az ajándékozás előtt sunyiban belenéz a zacskókba, stb., és ez engem rohadtul idegesít, és nem is értem meg.


Ha nem akar valaki haszontalan ajándékot kapni, inkább mondja meg, hogy pontosan mit kér, de ne akarja már elrontani ilyenekkel a jó szándékomat...


Tőlem akár állhat a karácsonyfa alatt 1 hónapig is az összes ajándékom becsomagolva, 24. előtt nem bontom ki. :)


2016. dec. 25. 15:07
 1/7 Psycho ***** válasza:
Az ilyen emberek szerintem egyszerűen nem bírnak ellenállni a kíváncsiságnak (valószínűleg egyéb más késztetéseknek sem - pl. ő az aki elé ha kiteszed a csokit, tuti nem bírja megállni, hogy ne egye meg). Egyszerűen megőrül attól, hogy nem tudja. Leginkább az önfegyelem, önkontroll hiányára utal.
2016. dec. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy voltam hogy azt vegyék amit mondok, de már én is áttértem arra hogy a "meglepetést" igénylem, úgyis a rokonság fele (sajnos) pénzt ad, s akkor abból ami nekem kell megveszem.. Jobban esik a meglepetés nekem is, még ha nem is "tökéletes" az ajándék, akkor is. Rossz érzés mikor mindenki csak a pénzt adja, s akkor én valamelyik délután elmegyek egyedül vásárolni helyettük, mert olyankor már nem az marad a fejembe, hogy kaptam valamit ajándékba valakitől, hanem hogy én vettem magamnak, még ha nem is mernek ajándékot venni, merthogy úgyse fog tetszeni, de akarnak adni valamit, akkor jobban szeretem ha a pénz mellé betesznek pl. egy illatos gyertyát, vagy egy kesztyűt, vagy egy parfümöt, telefontokot vagy akármit. Persze megtudom érteni őket is mert nekem is stressz hogy kinek mit vegyek hogy jó legyen, még gyerek vagyok, pénzem nincs nagyon, persze 2000 ft-ből is tudok venni valamit, inkább az a gond mikor valakinek nem tudok mit venni, mert akármit veszek, csak félrerakja a szekrénytetejére, de valamit kitalálok :).



Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!

2016. dec. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki meglep valamivel, aminek tényleg örülök, azzal nincs semmi gond. De ilyen meglepetés nem igazán szokott érni, szóval összességében azt mondom, hogy nem szeretem a meglepetéseket. Igazából azt nem szeretem, hogy valaki odanyom az orrom alá egy számomra teljesen haszontalan dolgot és fürkésző szemekkel várja, hogy életem legnagyobb örömét éljem át előtte.
2016. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a legtöbb meglepetés inkább "na még egy haszontalan lom amit soha nem fogok használni de még ki sem dobhatom" kategória szokott lenni.
2016. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én azért nem szeretem őket, mert a legtöbb meglepetés, amit eddig kaptam életem során, rendkívül haszontalan, az ízlésem szöges ellentéte, tehát kapok valamit, amit a büdös életben nem fogok használni, de a bájvigyort és a hálálkodást elvárják érte. Akkor már jobb mindenkinek, ha előre közlöm, hogy mit szeretnék. Főleg, hogy az említett bájvigyort nem igazán tudom produkálni, aztán megy hogy hálátlan vagyok, mert nem örülök a 3 xl-es rózsaszín melegítőnek, végül is 40 kiló vagyok, utálom a rózsaszínt és nem hordok melegítőt. Hasonlóan C kosaras csipkés melltartók (nincs mellem) valamint ehhez hasonló hasznos dolgok. Igazából én nem várok ajándékokat, mindig mondom, hogy nem, ne vegyenek, de ha már adnak, legalább valami hasznosat adnának.
2016. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én speciel azért nem szeretem, mert lehet, hogy valami olyat kapok amire nincs szükségem, és annak meg semmi értelme, hogy valaki megvette x ezer forintért, én meg berakjam a padlásra. A másik amiért nem szeretem, az az, hogy én nagyon válogatós vagyok olyan szempontból, hogy mi tetszik, és mi nem: például a nővérem hozott egy táskát nekem Kualalumpurból tavaly, ami nagyon cuki gesztus tőle, meg örülök is neki, de egyszerűen nem érzem azt, hogy hozzám illene a táska, és egy éve csak lóg felakasztva a szekrényemre. A harmadik pedig, hogy mi van akkor, ha valami olyat kapok, ami már megvan? Vagy nem pont olyat kapok, amilyet szeretnék? Mármint én az a fajta ember vagyok, aki kb a karácsonyi ajándékvásárláskor megmondja a szüleinek, hogy ezt a fejhallgatót szeretném kérni, ilyen színben, itt és itt lehet kapni, és ennyibe kerül.
2017. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 vagyok és még annyit tennék hozzá, hogy nekem azért valamennyire lehet meglepetést adni: ez pedig a kézzel készített, személyes ajándékok, mert egyszerűen ha valaki tényleg szívből-lélekből csinálja, akkor nem lehet melléfogni velük.
2017. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!