Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én normális...

Szerintetek én normális vagyok kicsit bolond, vagy teljesen idióta?

Figyelt kérdés
na hát szóval mindig kilógtam a sorból...külsőre nem is annyira mert barna szem,haj meg olyan átlagos az alkatom is nem vagyok se gebe se túl dagadt egyedül a magasságom lehet kicsit kiábrándító mert lány létemre lettem kb olyan 180 cm körül és mivel csak 15 vagyok gondolom ez még nem is a végleges testmagasságom...na de most nem ez a lényeg...Olyan mintha nem ezen a világon élnék...kb 10 éves koromtól kezdve építgetek egy olyan fantázia világot ami csak az enyém és ahol az történik amit én szeretnék...nagyon jó az arc memóriám és gyakran az amúgy ismeretlen de mégis valahogy ismerős embereket "zárom" be ebbe a világba. Sosem voltam népszerű és néha (amíg meg nem tanultam kizárni) bántottak is a kortársaim. Mindig ebbe a kitalációba menekülök ha valami baj történik és minden este úgy alszom el, hogy a fantáziám valami újabb kalandba kever az alapján hogy mit olvastam vagy hallgattam aznap...nagyon sokat olvasok főleg ilyen fantasy regényeket és ezeken szoktam gondolkozni...teljesen ilyen elvarázsolt lény lettem valami enyhén darkos beütéssel ami csakis a gondolkodásomban nyilvánul meg...naiv vagyok és kissé gyermeteg a társas kapcsolataim pedig egyetlen emberrel vannak igazán rendben...az apámmal...tőle fogadok el tanácsokat és benne bízom a legjobban...az összes többi ember csak kisebb szerepet játszik az életemben...legalábbis azthiszem....kissé szeretethiányos vagyok így mikor a saját világomban járok mindig mellettem van a tökéletes társam,a másik felem, aki kiegészít és segít engem...sosem értettem igazán a mai világ folyását....nem értem miért ilyen hazugok és erőszakosak az emberek...nem értem miért csak azt mondják amit hallani akarunk, vagy épp miért szúrnak belénk ott ahol csak lehet...mások szerint furcsa szerintem viszont magától értetődő hogy nem csak a reál vagy humán tárgyakhoz vonzódom....hanem mindkettőhöz egy kicsit...persze való igaz hogy nálam mindig is a biológia lesz az első de nem sokkal utána ott van az angol a töri és az irodalom...ezek után minden más tárgy...és ezt sokan furcsállják...pedig ez nem az...remélem...zenélek is majdnem 9 éve és ez általában a legkönnyebb módja hogy kifejezzem az érzéseimet. másban nem igazán vagyok tehetséges talán még abban jeleskedem hogy egy embernek akármilyen kedve van képes vagyok megváltoztani akár pozitív akár negatív irányba....mindig tudtam hogy a szavaknak súlya van és eszerint alkalmaztam is őket...ezek alapján gondolom egy kettyós hippinek tűnök de persze az árnyoldalamról még nem beszéltem. Néha hisztis vagyok és olyankor nagyon idegesítő is. Régebben nem, mostmár egyre gyakrabban nincs kedvem az élethez mert kegyetlen és igazságtalan. Nem feltétlenül velem hanem a többiekkel azokkal a kis afrikai gyerekekkel akik éheznek....azokkal a szerencsétlen szülőkkel akiknek nem jön össze a gyerek...azokkal az ártatlan áldozatokkal akik csak rosszkor voltak rossz helyen...szóval ja. Ezen kívül kissé lusta vagyok és szétszórt viszont ez nem abban nyilvánul meg hogy nem tudok odafigyelni...ha nagyon muszáj akkor talán túlságosan is de odafigyelek. Mostanában nagyon szomorú is vagyok mert egyedül érzem magam és kiszolgáltatva mert túl hamar kimutatom az érzéseimet és ezért rengeteget csalódok...de ami igazán aggaszt az állapotommal kapcsolatban hogy az az álomvilág amiről az elején írtam, nos az kezd kicsit elhatalmasodni rajtam és gyakran társaságban is azon jár az eszem...néha még dolgozat írás közben is...szóval ez kicsit riasztó nekem...a másik meg hogy egyre jobban magamba fordulok van hogy egész nap alig szólok valamit...csak ülök és fura képpel bámulom a többi embert...szeretem nézni a kis sebhelyeimet vagy mikor szerzem őket látni hogy kicsordul belőlük a vér. Sosem akarnék szándékosan bántani másokat. Magammal már nem ez a helyzet...egyszer vagdostam magam kb 1 hétig de ez kizárólag kiváncsiságból történt...nem hittem el hogy fájhat úgyhogy kipróbáltam egy borotva pengével...valóban elviselhető fájdalom volt de nem akartam hogy ilyen hegek legyenek rajtam úgyhogy sürgősen abbahagytam....az egyik heg így is megmaradt valószínűleg mert az volt a legmélyebb...na mindegy nem ez a lényeg hanem hogy mostanában hacsak gondolatban is de sokkal durvább dolgokat művelek magammal és sokkal durvábban képzelem el a világot...egyre feketébb és sötétebb helynek és magamat is mindig valami ijesztő feketeségnek ábrázolom a képzeletemben...most lehet hogy ennél nagyobb őrültséget nem mondtam még de voltam már képzeletben fekete angyal sorozatgyilkos szellem meg minden természetes és természet feletti lény ami rossz...régebben mániám volt hogy állatnak képzeltem el magam...de sosem csak rossz vagyok a képzeletemben...gyakran vagyok jó is de mindig bennem van a másik...csak az arányok változnak rendre...és ez tényleg úgy hangzik hogy be kéne zárni valahová....és egy ráadás a görcsös kötődésem a természetfeletti dolgokhoz/lényekhez....tudom hogy nem léteznek és ez az egész őrültség én viszont mégis hinni akarok benne...szóval ezért kérdezném meg, hogy én tényleg ilyen őrült volnék? egy selejtes példány? vagy mi vagyok én? mert hogy normális nem azt már szinte biztosra venném....valaki segítsen légyszi mert már nem értem saját magamat meg hogy mit tegyek ezzel a sok ökörséggel ami a fejemben van...15/l Köszönöm ha valaki ezt a hosszú regénykét elolvassa és válaszol <3

2016. dec. 26. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb szóltál volna, vettem volna neked karácsonyra egy enter billentyűt.
2016. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TR75 ***** válasza:
0%

Kreatív embernek tűnsz, érdemes lenne leírnod/lerajzolnod/megfestened/lekottáznod ezeket a dolgokat. Segítene rendbe rakni őket és kívülről láttatni azt a világot, ami benned van.

Nem eksztrém, amit leírsz, olyan korban vagy, amikor rohannak az ember gondolatai, hihetetlen ötletei vannak, keresi a helyét, és időnként ijesztően gyorsan változik a véleménye/érzése/meglátása. A legtöbben idővel ezt kinövik, viszonylag kevés ember marad ilyen kreatív és ekszpresszív, ők viszont meglehetősen egyedi példányok (még a többi nem átlagember közt is).

2016. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Átlagosnak nem mondanálak... Fura vagy, de ez nem feltétlenül negatív.
2016. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Kreatív? Nem, egy kreatív ember tud szöveget tagolni...


Kérdező, nőj fel és legyél összeszedettebb.

2016. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen voltam, amit te leírsz ennyi idősen és egy teljesen normális felnőtt ember lett belőlem. Szerintem te is teljesen normális vagy.
2016. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TR75 ***** válasza:
35%
#4 Nem. A kreatív ember nem feltétlenül tud helyesen írni. Pl. az írók sem feltétlenül. Ezért vannak a korrektorok és a helyesírást (rosszul vagy kevésbé rosszul) ellenőrző programok. A helyesírás inkább készség kérdése (ha úgy tetszik, kell hozzá némi érzék és némi tanulás és némi gyakorlás). Szélsőséges lehetőséget felhozva egy diszgráfiás ember is lehet kreatív akár írásban is, de szóban simán lehet, hogy remekül ki tudja fejezni magát, vagy festhet vagy miegyéb.
2016. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

TR75, te meg vagy nem tudsz olvasni, vagy nem tudsz szöveget értelmezni, mert én nem ezt írtam.

Ha egy kreatív ember sokat is ír, vagy beszél, képes azt úgy tagolni, hogy az olvasót, hallgatót lekösse.

Na, ez a kérdezőnek nem sikerült, mert amit ide összehányt tagolatlanul, ebben a formában olvashatatlan, az embernek nincs türelme hozzá, hogy végigolvassa.

2016. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi van veletek, fiatalok, mi ez a vagdosás mánia? Miért lett ez mostanában ekkora trend?

Persze, nekem is volt hasonló időszakom, de sosem vagdostam magam. Mégis mi a búbánatos matató ménkű fáj nektek ennyire?

2016. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem tüneméynes lány lehetsz, még ugyan kiforratlan, kicsit hebrencs, de 15 vagy, még fejlődsz lelkileg, mentálisan és érzelmileg is, ahogy izikálisan is. Nincs veled komolyabb gond, a hormonjaid is mostanság tombolnak, majd pár év és kicsit megnyugszol. Sportolsz valamit? Kellene, hogy az energiáidat levezesd, mert úgy látom, nincs kellőképpen megoldva ez. Kicsit későn érő típus vagy, meg szerintem azok közé tartozol, akik nem szeretnének hamar felnőni, hiszen tényleg beteg világban élünk. Ezzel mondjuk semmi baj nincs, de egy idő után felelősséget kell vállalnod majd a saját életedért, mint érett felnőtt.
2016. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TR75 ***** válasza:

#7

Oké, pongyola voltam. A helyesírásba belevettem a tagolt írást is (tehát hogy megfelelően központozva, az önálló gondolatokat bekezdésekkel elválasztva, szabatosan fogalmazva adjuk elő a mondandónkat, hogy mindenki érthesse, amit közölni szeretnénk), nálam a kettő kéz a kézben andalog a virágillatú réten, pillangók közt.

Tehát: a tagolt írás a fentiek fényében szintén nem a kreativitás függvénye, mert a kreativitás nem korlátozódik az írásra, mint képességre. Ha valaki vizuálisan kreatív, lehet analfabéta is, vagy az is lehet, hogy zenét ír, de írásban nem tudja kifejezni magát.

Másrészt az is lehet, hogy ez a fajta gondolatfolyam egy olyan stílus, ami a kreativitásának az egyik névjegye, esetleg provokálás.

Több dolgok vannak földön és egen stb.


A türelem már más kérdés, az nem a kérdezőn múlik.

2016. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!