Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor az ember a felnőttéválás...

Mikor az ember a felnőttéválás küszöbén van, akkor milyen mentális/szellemi változásokon esik keresztül? Mikor érzi azt, hogy ő már felnőtt?

Figyelt kérdés
Mikor megkérdezek valakit a környezetemben, hogy mikor érezte úgy, hogy végleg felnőtté cseperedett, akkor általában valami eseményhez kötik, külső behatáshoz. De engem most kifejezetten a "belső út", a tudat érdekelne.
2016. dec. 26. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nincs ilyen. Az idő relatív. Mi kreáltuk a felnőttkort. Nincs olyan szellemi érés, ami mindenkinél bekövetkezik.


Mindannyian nagyra nőtt gyerekek vagyunk.


De külső hatásra megváltozhat a belső tudat is. Nekem pl idén halt meg anyukám. Hiába tartottam el magam, élek külön, akkor is felnőttebbnek érzem magam azóta.

2016. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem akkor, amikor már teljesen független tud lenni anyagilag, saját, reális tervei vannak a jövőre, amit meg is kíván valósítani

24 éves vagyok, lassan 1 éve dolgozom, de még mindig nem érzem magam igazi felnőttnek, bár az biztos, hogy ez alatt az egy év alatt rengeteg változtam, fejlődtem

2016. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28 évesen éreztem hogy benőtt talán a fejelágyam,29 évesen már gyereket szerettem volna a párommal.Még négy évig várni kellett rá.De a mostani generációnál ez a 28 év már minimum 30 szerintem..ha nem több...
2018. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor amikor már teljes egészében magadért kell felelőssèget vállalnod és ez nem életkorhoz kötött.

Hogy ki, hogy éli meg?! Ez csak is kizárólag a neveltetésén múlik.

A 'rózsaszín világú' ferde nevelést kapottak nagyon súlyosan mèlyre kerülhetnek ott belül.

2018. okt. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!