Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha magamban beszélek, az...

Ha magamban beszélek, az annak a jele, hogy kezdek megkattanni vagy egyéb mentális probléma van kialakulóban?

Figyelt kérdés

Közel 3 hónapja vagyok itthon szinte teljesen egyedül és azt vettem észre magamon, hogy eleinte egyre hangosabban beszélek magamban, az utóbbi hetekben pedig valakit odaképzelek és úgy csinálok, mintha neki magyaráznék dolgokat meg mintha vele beszélgetnék (természetesen egyre hangosabban).


Ez normális? Nem fogok megkattanni vagy valami ilyesmi? Nem kellesz pszichológushoz/pszichiáterhez fordulnom ezzel problémával?


Megjegyzés: a kiírt kérdés komoly, valódi probléma van benne megfogalmazva. Ezen dolog figyelembevételével kellő komolyságú válaszokat várok. Aki nem odaillő válaszokat ad, azt kíméletlenül lepontozom.



2015. aug. 26. 04:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Vélemény: Szerintem az hogy magadban beszélsz, az nem probléma, mindenki szokott, legalábbis sokan, én is. Az hogy valakit odaképzelsz az vagy szimplán erős fantázia, nagy unalom, vagy hasonló. Nem hiszem hogy akármi más lenne a hátterében, bár hogy a kérdést feltetted érdekes, nekem természetes hogy ha egyedül vok akkor magamban dumálok, hangosan gondolkodok. Bár én sosem képzeltem el oda "valakit". Saját véleményem szerint ez nem probléma, de ez tényleg csak egy vélemény, remélem jön valaki aki jobban ért ehhez, de nem hiszem hogy fél ötkor fog.
2015. aug. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az ingerszegény környezet miatt van (nincs kivel beszélgetned és így szeretnéd pótolni).
2015. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Mozdulj ki. Beszélj emberekkel.
2015. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tanultam, hogy minden olyan dolog ami téged zavar, vagy akadályoz a mindennapi életben az segítségre szorúl. Én life coach vagyok tehát ez nem a mi területünk, de én a helyedben felkeresnék egy szakembert aki majd megmondja mire is van szükséged. Így látatlanban nagyon nehéz tanácsot adni.
2015. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell ide szakember, megmondom mi a probléma:

"Közel 3 hónapja vagyok itthon szinte teljesen egyedül"

Hát csoda, ha magadban beszélsz?

Miért vagy otthon? Legalább telefonon nem tudsz valakivel beszélni? Barátokkal, barátnőkkel, családdal? Kellene, mert így nagyon be fogsz fordulni és annál nehezebb lesz később valódi emberekkel kapcsolatot teremteni.

2015. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már több mint 10 éve vagyok annyira egyedül hogy ha, nem beszélnék magammal nem is hallanék más embert és még nem őrültem meg (annyira nagyon). Amíg nem hiszed el hogy tényleg van ott valaki addig nem vagy beteg, mert valamilyen mértékben mindenki beszél magában.


Noha, ne juss oda ahol én vagyok, nem vagyok örült, de már annyira eltávolodtam az emberektől hogy nem is tudok már normálisan viselkedni másokkal; pár hónap nem vészes, de szocializálódj mielőtt évek leszek belőle...

2015. aug. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
de ki mi az a life coach?
2016. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A life coach magyarul életvezetési tanácsadó. Aki mentális problémákon nem tud segíteni max. tanácsot ad.

Én is ezer éve beszélek már hangosan magamban "valakihez" és sosem zavart, nem úgy mint másokat, mert még a családom is folyton megkérdezte eleinte: Kihez beszélsz? Kívülálló meg az ilyet bolondnak tartja. De éb leszarom. 6 éve lakom egyedül és már egész jól megtanultan magammal megbeszélni, "megvitatni" a dokgokat, azt is ha egy illetővek van bajom. Muszáj kibeszélnem ha ideges vagyok mert sokszor ilyan helyzetek vannak, h akivel személy szerint bajod van, annak sokszor nem tudod, nincs lehetőséged közvetlenül a pofájába mondani. Meg kell várnod az alkalmat, téged meg a kutya nem hív fel h elpanaszold neki magadat.

2019. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8


ezen annyira kiakadok mindig. ki az a life coach? vagy most már van ilyen egyetemi szak, specializáció, akármi? sose hallottam, és azt látom h gyakran mintha kevernék a pszichológussal, csak azért na ... bőven lehetnek ennek durva következményei

2019. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!