Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt a mai gyerekekkel?

Mi történt a mai gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Tudom, változik a világ, elgépesedik, változnak a szokások, de ennyire? Tíz éve még én is gyereknek számítottam(most 24 vagyok), de a mostani gyerekek szörnyűek. Pl. Aranyos, normálisnak látszó kb. 12 éves kislány, korához illő öltözetben még smink nélkül sétál a hasonló barátnőjével, erre nézem, cigarettáznak - de csak olyan trendiként, le se tüdőzi. Aztán a fele cigit elnyomta a közeli kukában.

Az egyik rokonom, 6 éves, iPadje meg mp3 lejátszója van és olyan káromkodásokat beszól nekem, hogy csak nézek. Elmondom az anyjának( aki közeli rokonom) és erre csak nevet rajta, hogy "leosztott a lánya".

Mögöttem a buszon beszélgető, nagyjából 14 évesnek kinéző fiúk meg arról beszéltek, hogy mennyire beb*sztak és füveztek az este.

Nem vagyok se irigy, se régimódi ezzel kapcsolatban, csak szimplán rácsodálkozom, hogy ennyit változott a világ? Vagy csak nekem tűnik ez olyan furának? Rácáfolásokat szeretnék olvasni.


2016. dec. 29. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Te szimplán rácsodálkozol csak, én is 24 éves vagyok, az én gyerekkoromba igaz a tamagocsi, beyblade, pokemon tazo volt a menő dolog de változott a világ. De ha visszaemlékszem a lányok sem voltak nagyon mások, csak gyerekként és felnőttként nézve a világ más. Nem volt nemzeti dohánybolt ahová nem engedtek be, egy csomó osztálytársam 12 évesen cigizett és a sarki kisboltba kiadták nekik.
2016. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Te nőttél fel, csak ennyi változott, gondolom te sem vagy büszke minden lépésedre amit fiatalként (tiniként) tettél.
2016. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Na ja, tényleg. Igazatok van... Pedig nem akartam soha felnőni :D

Ment a zöld kéz, köszi%

2016. dec. 29. 16:25
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Cigarettások korábban is voltak, azt már nagyszüleim is úgy mesélték. Volt nekem is általánosban osztálytársam aki azzal dicsekedett 12-3 évesen hogy az apjával együtt cigiznek, aztán most teljesen össze van esve.


Vagy visszagondolva mi is annyit káromkodtunk óvodában, mert ez volt a "menő".


Az ipad, mp3 sem újdonság, régen volt helyette cd lejátszó, hifi, vagy gyakorlatilag általános suliban csak 1-2 embernek volt számítógépe otthon. Vagy régen is volt csomó dolog amiről csak álmodtam, mountain bike, bmx, game boy, távirányítós autó.


Igazából mindig mondják hogy köztük vannak a jövő tudósai, mérnökei...ja, meg jövő bolti eladói, gyári munkásai is... :D

2016. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Én 27 éves vagyok, nekem is furcsa, de szerintem inkább azért, mert felnőttünk és sok dologra most csodálkozunk rá, pedig a mi időnkben is megvoltak. :)


12-13 évesen voltak olyan osztálytársaim, évfolyamtársaim akik cigiztek. A gimis gólyatáborban a fél osztály ivott, sokan túl sokat is, voltak akik hánytak (ez ugye 14-15 évesen). 16 évesen több osztálytársam is volt, akik diszkóba jártak hétvégente és a füves cigit sem vetették meg. Az egyik általános iskolai oszt.társam 8. osztály végén hetekig hiányzott, nem tudtuk miért, hát később kiderült, hogy abortusza volt...


Ami a technológiát illeti, szerintem a mi gyerekkorunkban is ugyanúgy függők lettek volna a gyerekek, ha akkor már létezett volna ez a technika. Nem a gyerekek változtak, hanem a technológia, ha akkoriban lett volna okostelefon, mi is azon csüngtünk volna valószínűleg.... Nekünk az internet előtt ott volt a Gameboy, Tetris, a "butatelefon" a maga egyszerű játékaival, a számítógépes játékok, a TV... ezek nekünk is megvoltak, és hát elég sok gyerek ezeken függött a mi időnkben is.

Az meg érthető, hogy mióta internet van, még inkább rátapadnak a gyerekek (ahogy a felnőttek is...), hiszen rengetegféle szórakozás elérthető rajta.


Ami tényleg változott szerintem, negatív irányba, az a szülők hozzáállása. Sokkal lazábban nevelik sokan a gyerekeket, ami sajnos nem mindig pozitív, és olyan hatásai is vannak, mint a káromkodó óvodás vagy az elkényeztetett, hisztiző gyerekek. Ebből a szempontból én is látok változást, és nem örülök neki.

2016. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
18 éves vagyok, és ge-cire idegesítőek mikor nyomják a fo-stalicska sz-ar nigga vagy mi a tökö-m sz-ar zenéiket aztán vergődnek rá, meg a fa-szom tudja, meg nonstop csak a drogok mert az a gec-i fa-sza ja meg persze inni mindennap, mert az kell, és persze cigizni cigizni. Röviden így ennyi senkinek sem kívánom, hogy gyerek legyen, vagy csak én vagyok ilyen kur-vára szerencsétlen, hogy ilyenekkel dobott össze a sors, persze akadnak normálisak is.
2016. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is 24 vagyok és csak csatlakozni tudok ahhoz, hogy a mi korosztályunkban is voltak bőven ilyenek.
2016. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

37 vagyok, és azt kell, hogy mondjam, hogy sok minden nem változott...

Mikor mi voltunk ennyi idősen, nekem is voltak olyan osztálytársaim, akik cigiztek a tornaterem mögött, apu szexújságait olvasgatták a haverokkal, és kis pi.csányi szoknyákban, kiló sminkkel járkáltak kislányok a pasijukhoz, titokban.

Mindig is voltak ilyenek, és lesznek is.


Van, aki azóta átlagos, tisztességes családanya/családapa lett, nem iszik, nem dohányzik, meg van olyan is, akinek nem sikerült továbblépni, és a mai napig főállású kocsmatöltelék.


Főleg akkor tudok jókat röhögni, mikor azt látom, hogy hasonló korú gyerekeik vannak, és épp nekik tartanak hegyibeszédet, hogy hogy kéne viselkedni 12 évesen. :D


Akkor is voltak olyan szülők, akik vért izzadtak, hogy a lázadó gyerekből normális felnőttet neveltek, meg voltak olyanok, akik tojtak bele, csak nekik ne kelljen vele foglalkozni.


Sőt, a 62 éves apám is mesélte, hogy mekkora verést kaptak a bátyjával, mikor ötödikben kipróbálták a cigit a széna mögött, és felgyújtották az egészet. Aztán a nagymama sírva ölelgette őket, mert nem is a cigi miatt volt megijedve annyira, hanem hogy a két hül.yegyereke felgyújtja magát.


Annyi a különbség, hogy mikor te voltál 12, még nem tudtál ezen felháborodni, mert nem láttad, mi ebben a rossz, ma pedig már igen. :)

2016. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Ennyit változott a világ..


Amikor még én voltam gyerek, már a "kabbe" is csúnya volt, és a legnagyobb fenyegetés a "Megmondalak az anyukádnak" volt. :D

2016. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

A mai fiatalok borzasztóak, csak aza aj, hogy már nem tartozunk közibük.

Pablo Picasso

2016. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!