Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mensa IQ teszt mennyire...

A mensa IQ teszt mennyire megbízható? Nagyon jó eredményem lett de szerintem nem valóságos.

Figyelt kérdés

[link]

Elég jó eredményem lett (130 fölött) de szerintem közel sem vagyok ehez a szinthez. Jegyeim nagyon rosszak (átlag 4,0) és eléggé figyelemhiányos is vagyok. Mennyire megbízhatók az ilyen IQ tesztek?

15/F



2016. dec. 31. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

"Jegyeim nagyon rosszak (átlag 4,0)"

meg 130-as menza i0 teszt rossz eredmény?

ink önbizalomhiányos vagy ,ezek tök jó eredmények légy büszke magadra;)

am a menza online tesztje is viszonylag jó iq teszt a többi komolyan vehetetlen

ha elsőre jött ki ennyi akk főleg jónak számít..

2016. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Mensa a logikai képességet méri inkább. A MAWI összetettebb, de azt csak pszichológussal tudod megcsinálni.
2016. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem megbízhatóak, egy pszichológushoz menj szerintem ha IQ-t akarsz mérni.
2016. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
61%

A mensa-t pszichológusok állították össze, elég nagy mintán lett bemérve, folyamatosan finomítják, és amennyire tudom már adaptív tesztelésen ergo a modern tesztelméleten alapszik. A teszt megbízható, gratula a jó eredményhez! :)

A 4-es átlagot pedig önmagában rossznak nem mondanám - az persze jó dolog, ha magasabbra teszed a mércét, és törekszel a jobbra.

Vissza az IQ teszthez: azt tudni kell, hogy a mai napig nincs egyetértés abban, hogy mi is az, hogy intelligencia. Ilyenformán más teszt más elméleten alapszik, így a jellege is más lesz: van ami szűkebb dologra koncentrál (pl. logika), van, ami tágabb (zenei IQ, stb).

2016. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2016. dec. 31. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!