Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki ennyire...

Mitől lesz valaki ennyire betegesen spórolós, úgymond "fillérb szó"?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, amikor valaki tényleg szegény, és minden aprópénz számít, mert azt még meg is értem.


Viszont nemrég láttam egy amcsi sorozatot, aminek az a neve, hogy "Extreme Cheapskates", és olyan dolgok vannak benne, hogy csak lesek:

- nem pisil a WC-be, mert így is spórol a vízen, helyette egy üvegbe végzi a pisilést

- nem mossa ki sose a ruháit, inkább megvárja, míg az eső esik, és az összegyűjtött esővízben mossa ki a ruhákat egy filléres szappannal

- mutogatja a nő a makulátlanul tiszta fürdőkádat és csempét, majd kijelenti, hogy sosem használta, spórol a vízen, ezért az edzőteremben fürdik mindennap, majd örömmel újságolja, hogy a 30 dolláros vízszámlája 20 dollárra csökkent

- egyszer enged a kádba vizet, és az egész család abban fürdik meg egymás után

- nem vesznek WC papírt, mert hát az drága, és emiatt a napi újságot használják WC-papírnak


És így tovább.

És mindig olyan családról van/volt szó, akik abszolút nem szorultak volna rá. Pláne az, hogy drágább dolgokra nyugodtan költöttek, a mindennapi dolgoknál meg iszonyatosan spórolósak voltak. Például volt olyan nő, aki végig kocsikázta az egész várost, hogy a gyorséttermekből elhozza az ilyen kicsi kecsap izéket (ami jár a sült krumpli mellé), mert az ingyen volt, és így nem kellett új kecsapot vennie a családnak, de persze a benzint azt nyugodtan fizetik.


Mitől lesz valaki ilyen? Nem állítom, hogy elhiszem, hogy ez mind igaz, de én is ismerek ilyet, aki szereti a gyerekeit, de a büdös életben nem vesz nekik semmilyen alkalomra semmit, mert az drága, spórolni kell, ruhát csak a turkálóban, az iskolába a ceruzák meg addig jók, amíg nem molekula méretűek.

Ja és ez az ember sem nőtt fel szegény körülmények között, és a sorozatban is csak pár ember volt szegény gyerek korában.


Miért van ez? Ez úgymond egyfajta "beteges" viselkedés már, vagy normális, hogy valaki ennyire fillérb szó?



2017. jan. 1. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha megnézed a társadalom nagy részét, szinte mindenki ilyen. Ájfónt vesznek, utána meg 2 évig szárazkenyéren meg vizen él. Ez csak egy példa.
2017. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt olyan rész is, hogy szép kertesház, stb. És szó szerint mindene spóroltak, mindenből a legolcsóbbat, a legsz@rabbat, pedig az egyik szülő el is mondta, hogy nem gyűjtenek semmire, és sok pénzük van, de minek költsék, ha lehetne még több.
2017. jan. 1. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Megszokás, nevelés, pénzügyi eszközhiány, nagyon sok minden szerepelhet.

Önfenntartó egyetemistaként, amikor én is akkor mentem pisilni, ha más előtte már termelt a wc-be és megkértem, nem húzza le. Képes voltam az egyetemi edzésre elmenni, hogy fürödjek, mert edzés után lehetett használni a zuhanyzót. Ezzel 850 forintot tudtam spórolni havonta, ami meglátszott a számlákon. Ez már 3 étkezés ára volt számomra! 2006ban havi 23 000 forintos bevételemből tudtam félrerakni. Fűteni sem fűtöttem, ha nem kellett, inkább pokrócokat vettem magamra. :)

Ínséges idők voltak. Amikor 20 000-re emelték az albérletet, kénytelen voltam zsemlét is lopni, hogy legyen mit enni. #EmberiJogok


Nem mindenkinek adatik meg az a gazdagság, hogy ne kelljen válogatni budipapír és fogkrém kiválasztásánál.

2017. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Pl. ha egyszer nagyon rosszul ment neki, az már bőven magyarázza (pl. a háború alatt és után, amikor kb. senkinek semmi sem volt, és a legalapvetőbb dolgokra is gyűjteni kellett)

Vagy ha olyan szülő nevelte, aki ilyen élethelyzetben volt egyszer.

2017. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltétlenül szükséges ehhez az életvitelhez a szegénység, vagy egy nagyon megszorult időszak.

Nagyon sok az olyan ember, akinek a pénz a legfontosabb a világon, és nem érdekli őket, hogy hogyan jutnak hozzá. Tulajdonképpen ez is lehetne valami pszichológiai betegség, ez a beteges pénzgyűjtési vágy. Nekünk is van ilyen távoli rokonunk. Jól keres, egymaga van egy lakásban, és saját magával is olyan szinten fukar, hogy az elképesztő. Én nem értem mondjuk az ilyen embereket.

Hova/mire gyűjtenek egyáltalán? A sírba nem viszik magukkal a vagyonukat (erre szokták mondani, hogy a szemfedőn nincsen zseb), a gyerekeikkel is fukarak, akkor meg? Mellesleg azért lehetne ez egy betegség is, mert az ilyen embereknél nem létezik olyan összeg, ami ki tudná őket elégíteni.

2017. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én 4 embert is ismerek a környezetemben ,tudnék róluk mesélni , nagyon durva és mind a 4 tele van pénzel ,mi sem értjük ezt


Az egyik válalkozó milliomos és vért ad hogy virslit kapjon,nincs tv je online nézi meg teloról a híradót , nincs mosógépe ,turiban öltözködik , és a vérvételért amit kap ingyenes fürdőbelépőket gyűjti , paprikás krumplin él nap mint nap ...


A másiknak tele van festménnyel a lakása több tízmilliós festmények a bankban amit örökölt lekötötte elmondása szerin t 30 milla , aranyakkal tele van ,és 550 ft os menüt a kutyájával eszi meg ,soha nem mozdul ki mert az pénzbe kerül, munkatársaitól kuncsorog csokit hogy törjenek 1 darabot ,nem olt soha villanyt ,világitó eszközt használ a lakásban ...


a 3. emberke is elég durva ő nem milliomos de van neki a bankban pár milla és jó nyugdíjat kap tehát nem szűkölködik , ő eljár balonokkal gyógyvizért azzal főz fürdik nap mint nap , 1 fél kg os fonott kalácsot beoszt hétfőtől péntekig vajkrémmel ,és azzal büszkén dicsekszik ,,,az unokáit hétvégén 4-5 öt 1 fürdővizben fürdet stb

a 4. ik is durva 20 millió körül van neki megtakarítva a bankban és csikket szedd az utcán és abból csavarja a cigit magának , ha penészes valami megkapargatja és megeszi, nem engedi a feleségének kidobni az ételt képes a több hetes ételt is megenni ha kidobja a párja kiveszi a kukából, és kukázik ,valamint késsel vágja a haját hogy fodrászra ne kelljen költeni ,

Szerintem ezek beteg emberek

2017. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezek a példák beteg emberekről szólnak inkább.


Én dolgoztam egy cégnél, ott a tulajról kinézem hogy ilyen egyébként, 2 évet dolgoztam ott, olyan 3-4-5 hetente jelent meg a cégnél, de belőle kinézem hogy ilyen "bolondos", és filléreskedő.


Vicc az volt amikor egyszer megjelent felemás cipőben, nem nézte meg melyiket húzza a bal meg a jobb lábára, röhej.


Na belőle kinézem az ilyen hülyeségeket, ez a fajta idiotizmust.

2017. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfater 2 hete leutazott sopronba budapestről, mert egy alkatrész a kocsijába 300 forinttal olcsóbb, és a vonat úgy is leviszi ingyen mert már abban a korban van... Az hogy egy napja elmegy vele, reggel hajnalba indul és késő este ér haza nem zavarja.


Nem akartam neki elmondani, de én valamelyik nap egy termékre simán kifizettem egy ezressel többet csak hogy ne kelljen 2-3 órát utazgatni érte.

2019. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!