Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is beskatulyáznak a...

Titeket is beskatulyáznak a végzettségetek miatt?

Figyelt kérdés

Jogász leszek. Mióta csak elkezdtem az egyetemet, egyre-másra hallgatom, hogy azért vagyok ilyen vagy olyan, azért teszem ezt meg azt, mert jogász vagyok. Nem igazán zavar, csak felmerült bennem. Néha jólesik, mert dicsérnek vele, de volt olyan is, hogy azért nem állt szóba velem valaki, mert egy ügyvéddel rossz élménye volt. :O


Én semmilyen változást nem tapasztaltam magamon eddig. Azért beszélek sokat, azért vagyok türelmes ember stb., mert mindig ilyen voltam, nem pedig az egyetemen szedtem magamra ezeket a tulajdonságokat. Egyszerűen butaság. Ha valaki bunkó, akkor az a diplomája előtt és után is az.


Érdekelne, milyen előítéletek vannak más foglalkozást űzők emberi tulajdonságaival kapcsolatban.


24 N


2017. jan. 3. 02:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%

Hullamosó--> Hullaszag.


Prosti--> Rongyosra qrták a pitsáját, vagináját.


Előítéleteket kértél? Tessék.


Pap---> Pedofíl.

2017. jan. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Engem Qva nehéz lenne :)
2017. jan. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

Na téged most azért fognak beskatulyázni, mert fényesre políroztad a kis popódat. Mégpedig jogosan, mert ha megfigyeled, tele van a(z ál)kérdésed öntömjénezéssel, például ezen szavak által: jogász, egyetem, jogász, dicsérnek, ügyvéddel, egyetemen, diplomája. Ezt csak úgy, sorrendben.

Na de most, hogy tudjuk, hogy egyetemen tanulsz és jogász leszel, amiért dicsérnek, már nem is annyira érdekes a beskatulyázás, meg nem is volt az persze, csak hát a kérdés jellege mégis maradjon meg, ha már megköveteli a Gyakori.

Ne tévedj nagyot, nem skatulyázódik be egy kőműves, vagy egy grafikus, egy ápoló vagy takarító, az értéke nem a foglalkozásából vagy a végzettségéből fakad.

Egy jogász persze már más tészta, mert ő saját magát skatulyázza be azzal, hogy a felsőbbrendűségét vélelmezi.

Na most, hogy ilyen jól indul a nap, nézek egy kis Spongyabobot :D

2017. jan. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Biotechnológus vagyok, a legtöbb embernek fogalma sincs róla, mit jelent :D Vagy rákérdeznek, vagy rávágják, hogy húúúú! Nehéznek hangzik, így általában elkönyvelnek okosnak :D


Nekem személyes előítéletem nincs amúgy senkivel munka vagy végzettség miatt.

Mondjuk erről most az jutott eszembe, mikor a szakmai felelős azt mondta, ő bármilyen szabadon választott tárgyat elfogad plusz kreditnek, BT-sK, mérnöki, TTK, orvosis tárgyat, filozófiát, akármit, de azért ne paranormal activity 4 kreditet csináljunk :D

2017. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akik nem ismernek azok igen, de nem foglalkozom velük.
2017. jan. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3-as, sajnálom, hogy már pusztán a szóhasználatom alapján beskatulyáztál. Írtam volna körül az "egyetem" vagy "diploma" szót, mert ha valaki ezeket használja, az már sznobizmus? :D amúgy nem szeretem a jogot, nem is fogok vele foglalkozni, de ettől függetlenül egyesek szemében már úgyis örökre egy beképzelt jogász leszek. Hát, persze.


Olyan válaszokra voltam kíváncsi, mint Sunshinedollé, köszi, hogy írtál. :) Én sem tudtam volna megmondani, mit takar a foglalkozásod a neve alapján.

2017. jan. 3. 09:50
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Biotech órám nekem is volt az egyetemen, nem volt nehéz. Szép hivatás és igen izgalmas is. Éljen a TTK. :D

Kérdező, akkor most jogi nyelven írd le azon érveket, amiért randevúra jönnél velem. :D Vicceltem :)

2017. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem tudnám csinálni, amit ti, irigylem az eszeteket. :D Nekem szinte csak a jog maradt, amire képes vagyok.


Mondjuk, ez olyan volt, mint amikor nekem is mondják az ismerőseim, hogy nem értik, mi olyan nehéz a jogon, hiszen nekik is volt egy fél éven át a gazdasági karon, és potya 5-öst kaptak. :) Kb. mindenhol van jogi tárgy, ahogy gazdasági is.

2017. jan. 3. 11:44
 9/20 Metionin ***** válasza:

A beskatulyázás a tudatlanok fegyvere. Nem kell vele foglalkozni. Engem már skatulyáztak be szinte mindenért, amit el lehet képzelni, végzettség miatt is.

Az első szakom molekuláris biológia, most pedig egy nyelvszakon vagyok végzős. Amikor valaki megtudja, hogy BTK-ra járok, jön a "mekiben fogsz dolgozni", stb. Pedig nem :D És amikor megtudják, hogy nekem már van egy másik szakom, ami félig TTK, félig ÁOK, azonnal jön az "úú te akkor okos vagy" illetve a "ahá, szóval nem ment az orvosi és átmentél inkább BTK-ra!". Eszükbe sem jut, hogy a másik szakon is megvan a diplomám vagy hogy a nyelvvel is lehet munkahelyem (úgy néz ki, hamarabb mint a másikkal). Egyébként a jogászokat sokan tartják beképzeltnek, aminek ha van is alapja (mivel sokba kerül, leginkább gazdag családok gyerekeinek van lehetősége bejutni), hülyeség mindenkire ráhúzni.


Nekem a kedvenc sztereotípiám egyébként az "azért csinálod ezt így vagy úgy, mert nő vagy". Valóban ezért pisilek ülve és ezért menstruálok. De hogy az összes többi tulajdonságomat az határozza meg, hogy 2X kromoszómám van? A poén az, hogy nem vagyok egy túlzottan nőies nő, a tulajdonságaim nagy része (az említetteken kívül) simán jellemző a férfiakra is / vagy rájuk jobban. :D

2017. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A jog után én is BTK-ra megyek, éppenséggel nyelvi szakra, úgyhogy bizonyára újabb csokor sztereotípia vár majd rám. :D gratula a kitartásodhoz! Remélem, bennem is meglesz ez az erő.
2017. jan. 3. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!