Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha phd-s doktori végzettségete...

Ha phd-s doktori végzettségetek lenne és közmunkáznátok szégyellnétek? Titkolnátok?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó. A csoportban ahol közmunkás vagyok van egy phd-s doktor. Minden reggel névsorolvasás munka előtt.

És az illető mindig javít amikor a nevét a Dr nélkül mondják: Dr!!


Kérdés: azonos szituban ti reklámoznátok vagy titkolnátok hogy phd-vel szart gereblyéztek havi 57-ért?

Nekem nincs phd-m csak egy mezei diplomám de én marhára szégyellem hogy diplomával itt tartok és örülhetek hogy ez is van. Ha a közmunka nem lenne felköthetném magam.

Ha megkérdik mi a végzettségem ( a többi közmunkás) felelem: semmi csak 8 általános.

Szégyellem hogy ELTE és Pázmány két szakon végeztem és itt vagyok.

Ti hogy állnátok ehhez?


2016. márc. 21. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szégyellném - ez nem a Te szégyened, hanem az országé :-(


Én sem szégyellem, hogy középfokú spanyol nyelvvizsgával, valutapénztárosi, idegenforgalmi ügyintéző végzettséggel, 13 éves metróvezetői múlttal most takarító vállalkozó vagyok.

Ez van, ebből lehet most megélni. 57 évesen nem kellenék a kutyának sem. A nyugdíjkorhatárt emelik, de alkalmazni, na azt már nem... Ez van.


én azt szoktam mondani: volt nekem már annyi jó foglalkozásom (és ez igaz is), hogy most már megengedhetem magamnak, hogy takarító legyek :-)

2016. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Én felkotnem magam.

De nem mindegy mit tanult,mert ha vmi bölcész dr akkor érthetô vagy bàrmilyen szociológus vmi.

IT-s szakembert nem fogsz làtni közmunkàn még diploma nélkül sem.

2016. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most voltam egy állásinterjún közmunkára, 4-en interjúztattak, mintha valami komoly állásról lenne szó, nem csak iktatásról és fénymásolásról, mint kiderült ennyiben ki is merülnek a feladatok. Erre van idő, meghallgatnak 100 embert és felvesznek 1-2-öt, nagyon gáz, ami itt megy.
2016. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"mintha valami komoly állásról lenne szó"


Ha- ha !! Már bocs!

Komoly állás! (csak nem neked!!) annak a négynek viszont marhára kell mutatni kifelé hogy rájuk aztán szükésg van!!

Erről szó az egész. Féltik azok is a széküket és vért izzadnak hogy mutassák: mert mi aztán dolgozunk!

2016. márc. 22. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom-tudom.

Itt legalább azzal tisztában volt az ember, hogy közmunkára jelentkezik, ne legyenek nagy elvárásai, ezért meglepett, hogy ilyen komolyan adták elő, de volt már olyan is mikor a rendesnek meghirdetett állásról a interjún derült ki, valójában pár hónapig tartó közmunkáról van szó.

2016. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!