Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit dolgoztok és milyen...

Ti mit dolgoztok és milyen végzettségetek van?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert olyan stádiumban van jelenleg az életem, hogy nem tudom elképzelni, hogy valaha boldog legyek újra, és ezt az 1 éve a munkahelyi "huzavona" okozza...


1 éve végeztünk a főiskolán, a páromnak diplomája van, és felsőfokon beszél angolul, ECDL bizonyítvány, jogsi, és jelenleg is olyan munkahelye van, hogy 150ezret keres, havi 300 órában. (az előző munkahelye is ilyen volt)

Én 100ezret keresek normál munkarendben, de félretenni sem tudunk, teljesen kilátástalan minden, és állandóan egyedül vagyok, ami kikészít...


Nagyon érdekelne, hogy ki-hol találta meg a számításait!


2016. aug. 20. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Saját vállalkozást alapítottam, sosem használtam a diplomám.

Tapasztalatból tudom, hogy nem érdemes leírnom mennyit keresek. (8 számjegyű)

2016. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
3 hiányszakmám van, és nem vesznek fel sehova.
2016. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
nekem is van diplomám, ECDL vizsgám, jól beszélek angolul, titkárit is végeztem így gépelni is tudok, Excelhez is értek- jogsim nincs- ami baj. így is nettó 150-et megkeresek, mint asszisztens egy nagy cégnél vidéken amiből simán kijövök. jah a főnök simán vetélytársnak tart és emiatt teletöm munkával, de simán veszem az akadályt, mert ígyis gyorsan végzek a melóval és olyankor még unatkozni is szoktam melóhelyen :D. nők között dolgozok viszont/én 33L/ ami miatt azért van feszkó rendesen. ketten 250 nettóból meg kellene élnetek simán, szerintem, sokat lehet spórolni kaján-ha magatok főztök, kevesebb húst esztek pl., ruhán is lehet fogni pénzt, ha használtat vesztek mondjuk. én már megtehetném, hogy új ruhákat vegyek, de dúrni szoktam még mindig, mert mindig találok tök jókat-ergó spóroltam. nem tartok fenn kocsit, bicajozok, tömegközlekedek. aki akar az tud spórolni.
2016. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, pénzügyi tanácsadást nem kértem. Albérletben lakunk Budapesten ami mondanom sem kell mennyire drága, autónk nincs, főzök, húst alig eszünk, ruhát sem, főleg nem újonnan... De ha nem baj, nem vezetném le most itt, hogy mire költünk és mire nem.
2016. aug. 20. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy érettségim, de még suliba járok, és mellette dolgozok egy hónapban 60-80 órát. Még így is többet keresek, mint bármelyik rokonom, vagy ismerősöm. Mondjuk elég alja munka a csiszolás, de hát na, kell a pénz :D
2016. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Van egy mérnök informatika diplomám és egy animációs rajzoló OKJ-m. Én már 30-as vagyok és nő, pályakezdőként pont egy olyan több éves időszakba csöppentem bele, amikor a munkáltatók sorozatosan leépítettek, ha vettek is fel valakit, nem hosszú távra, így stabil munkám évekig nem volt, aztán volt, hogy azt mondták állásinterjún, hogy rossz ómen vagyok ilyen múlttal, hát, köszi, nem én tehettem róla, hogy rossz időszakban kerültem ki az iskolából. Minden esetre 4 éve már ugyanott dolgozom, ők lehetőséget adtak, és számítottak rám. Tavaly vettek át állandó, saját állományba, addig kölcsönzött munkaerő voltam (havonta hosszabbítottak szerződést). Bár nem a szakmámmal vettek fel, de kb. fél éve dolgoztam itt, amikor jött egy probléma, és azon filóztak, hogyan lehetne megoldani, én meg kértem egy lehetőséget, hogy utánanézek. Megoldottam, szakmámba vágott, bár olyan dolog volt, amit célzottan nem tanultam, csak rokon tananyagot tanultam, programozási jellegű volt a megoldás, és a kollégáimból nem szakmai féltékenységet váltott ki, és nem adták másnak a "dicsőséget", mint korábban más cégeknél, csak mert nő vagyok, hanem örültek, hogy valaki cégen belül ezt tudja, és nem kell külsős céget megbízni. Ez volt az a pont, amikor igazából elnyertem a cégtől azt a bizalmat, hogy ne akarjanak pótolni, mert olyat tudtam, amit más a cégnél nem. Azóta emeltek fizetést is. Most kb. 148000Ft-ot kapok nettóban. Amikor átvettek, akkor azzal egyidőben lakást vettem némi hitellel. Kb. 10 évig erre tettem félre, így nem kellett sok hitel, de azért szükség volt rá. Márciusig elvégeztük a családdal a főbb felújítási munkákat, és bár maradtak még apróságok, de márciusban beköltözhettem. Azóta magamat tartom el, és valamennyit még félretenni is tudok. Sőt, nemrég találtam egy ígéretes befektetést, amivel, ha bejön, növelni tudom a bevételeimet a munkabéren felül.
2016. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
# 6 Időpont ma 21:26 - Még annyi, hogy Budapesten élek, ez kimaradt.
2016. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Végre egy olyan kérdés, ahol nem én keresek a legrosszabbul.


Építészmérnök vagyok, másfél évig a versenyszférában dolgoztam mint tervező és műszaki előkészítő, néha építésvezető; 150 nettót kerestem okosba. Aztán néhány hónapja elhelyezkedtem a közszférában, ahol kvázi hasonló a munkaköröm (csak kevesebbet tervezek jóval, és sokkal több a papírmunka), itt bruttó 280 ezret (nettó 18x ezret) keresek + juttatások, tehát havonta verdesi a 200 ezret a fizetésem és ennyit keresek hivatalosan is, ami azért elég sokat számít egy hitelfelvételnél.


Nem egy borzasztóan jó bér, de jobb, mint az előző helyemen. Ott ráadásul sokszor ingyen túlóráztam és egyszer nem kaptam köszönetet a munkámért, pedig sok pénzt hoztam a konyhára; és még a légkör is szar volt (nők...), itt viszont egész jó.


A számításaimat lehet, hogy külföldön fogom megtalálni... vagy itthon, ha el tudok kezdeni maszekolni tervezéssel, vagy egyéb szakmához csak nagyon lazán kapcsolódó dologgal. A járulékaimat közben pedig a "cég" fizeti. Ja és közben a mamahotelben lakom újra x év után, szóval talán el tudok kezdeni spórolni is valamennyire.


Azt egyébként soha nem értettem, hogy ha nem muszáj, miért dolgozik valaki ennyire sokat egy nevetséges fizetésért. Van diplomája, van jogsija és beszél angolul is... el kell akkor menni külföldre, ha itthon nincs jobb lehetőség. Vagy van gyerek, aki miatt nem lehet mozdulni?

2016. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi+ logisztikai OKJ+ TB ügyintézői OKJ+ nyelvvizsga+ természettudományos diploma.


Perpill munkanélküli vagyok.


Eddig a vegyiparban dolgoztam, de felmondtam: A főnökömnél képzettebb voltam- volt, hogy fél napot f..szságot csináltatott velem ( szóltam neki, mit kéne..de nemmmmm ő a felettesem, én csak kussban végezzema dolgomat...) a nagyfőnök pedig rendszeresen engem vett elő, miért nem haladunk.


Novemberben is beadtam a felmondást, de visszavonatták és be lett ígérve az előléptetés, ami hivatalosan soha nem történt meg. A végén már nem csak a saját, hanem 4 másik ember munkájáért és napi több millió ft-nyi termékért is felelősséggel tartoztam. - mindezt 135 ezerért..


Egy hónapja felmondtam.

2016. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

ecdl bizonyítvány szart se ér (valamelyik munkahelyemen ingyen meg lehetett csinálni, de bele se írom már a cv-be, mert fejvadászok már többször rákérdeztek, hogy az egyátalán mi)

felsőfokú angollal és egy normális diplomával bármelyik multinál el lehet helyezkedni normális bérért az összes iparilag jó helyzetben lévő környéken


szóval, merrefelé éltek és mi a végzettségetek

2016. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!