Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szemetelnek olyan sokan...

Miért szemetelnek olyan sokan az utcán? Igénytelenek?

Figyelt kérdés

Pár napja egy parkolóban az autónk melletti jármű ablakán dobálta ki egy ember a szemetét.


Aztán egy fűúton hajtottunk és az út mellett is sok szemét volt elszórva.


Miért ilyen s u t t y ó sok ember? Pár méterre a kukától is inkább a betonra dobálják sokan a szemetüket.


Remélem, ti a szemetesbe dobjátok a szemetet!



2017. jan. 3. 10:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%

"Voltam már pár helyen külföldön és valóban nem tapasztaltam máshol."

Én már vagy 30x voltam és mindenütt tapasztaltam, legközelebb nyisd ki a szemed.

2017. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Az jó.
2017. jan. 3. 13:25
 23/32 A kérdező kommentje:
A 20-as válaszolónak írtam azt, hogy az jó.
2017. jan. 3. 13:26
 24/32 A kérdező kommentje:

"Én már vagy 30x voltam és mindenütt tapasztaltam, legközelebb nyisd ki a szemed."


Nem áll szándékomban azzal kérkedni, hogy hányszor és hány helyen jártam, de arról biztosítalak, hogy nyitva van a szemem, amikor ébren vagyok.

2017. jan. 3. 13:28
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a legidegesítőbb, mikor a szemed láttára dobják el. Kérdező, te ha látod, hogy ilyen történik rászólsz az illetőre? Mert én nem merek, félek, hogy engem is padlóra küld.
2017. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem nekik kell feltakarítaniuk és nem jár érte valós büntetés. Sajnos nem mindenkit érdekel, hogy milyen kellemetlenségeket okoz másoknak.
2017. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

#25! Amikor láttam, nem szóltam, de az egy furcsa eset volt (mindenféle egyébbel tele volt a fejem, azok a témák akkor jobban foglalkoztattak).


Amúgy nem tudom, hogy szólnék-e vagy megfutamodnék.


Olyat szoktam csinálni, hogy ha látok szemetet, akkor felszedem itt-ott, pl. egy bolt előtt a szétszóródott blokkokat.


Használt zsebkendőt nem szednék össze "védőfelszerelés" nélkül.


Az fáj a legjobban, amikor erdőkben látom szétdobálva az üres alumínium dobozokat vagy zsákban a szemetet...


Az erdőkben is szokott lenni szemetes elhelyezve, mégis szétdobálják a szemetüket, akik szétdobálják.


Persze, tudom, hogy nincs mindenhol kuka, de ahol van, ott is láttam már szanaszét a szemetet, a szemetes pedig üresen állt.


Így, ha kirándulunk, akkor néha pl. a PET palackokat betesszük a szemetesbe. Ez a legkevesebb.

2017. jan. 4. 10:13
 28/32 A kérdező kommentje:

#26. Hát igen. Szomorú, hogy néhány (vagy sok) embernek ennyire nehezére esik tisztán tartani a saját életterületüket.


Egyébkén szerintem eredetileg az utcaseprő foglalkozás sem a mások szemetének eltakarítása miatt alakult ki, hanem a por és a falevél összegyűjtésére. Nyilván ebbe utána már a sok szemét is belekerült, belevegyült.


Utcaseprő amúgy egyáltalán nincs mindenhol, szóval az nem komoly indok, hogy azért dobálja el valaki a szemetét, mert az utcaseprők dolga azt összeszedni...

2017. jan. 4. 10:17
 29/32 anonim válasza:
Ha van elérhető közelségben kuka - és belefér a szemetem - akkor oda. Ha meg nem, egy zacskóban összegyűrve zsebre rakom, vagy a táskába, és itthon a nagykukánkba kerül. utcán földre soha nem dobom.
2019. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem szoktam szemetelni.Ha nincs kuka a közelben,beteszem a táskámba a szemetet és kidobom itthon.Ha látom,hogy valaki eldobja,jelzem neki,hogy "véletlen elhagytad a szemetet,nézd ott a kuka" Ha ennek ellenére otthagyja,felveszem és mielőtt indulnék vele a kuka felé,megkérdezem a delikvenst,hogy sz*rni is a szoba közepére szoktál ha épp ott jön rád? Nem szeretem az ilyen trógereket.Pár hete pl.a Szentendréről hazafelé az előttünk haladó autós dobta ki a sörösüveget menet közben ami szépen felpattant majd az autónk motorháztetején és a szélvédőn szétdurrant . Elkedztünk dudálni neki,gyorsan elmenekült egy település kisutcájába,pedig kedvem lett volna egy törmelékkel átvágni a torkát a baromnak. És nem,az utcaseprők nem azért vannak,hogy az ilyen trógerek szennyét gyűjtögessék.Meg kellett volna tanulni kedves szüleiktől,hogy a szemetet a kukába dobjuk,azért van kb.50 méterenként szemetes. Nem is tudom,hogy ezeknek miért nincs igényük arra,hogy egy tiszta környezetben éljenek.
2019. máj. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!