Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek még abban, hogy az...

Ti hisztek még abban, hogy az emberek alapvetően jó lények?

Figyelt kérdés
Én igen, vagyis szeretnék ebben hinni. Bár úgy érzem, hogy egymás iránt a tisztelet egy kicsit meggyengült az utóbbi időben ami nem jó.
2017. jan. 6. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék ebben hinni, de egyre nehezebb.
2017. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, bár akárhányszor jövök fel ide, mindig elgondolkodom azon, hogy lehetnek ilyen rothadék emberek :D
2017. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 vantel ***** válasza:
Jók is rosszak is. Állatvilágból jöttünk. Jó lét van, ezért kevesebb a durva közvetlen agresszió.
2017. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Senki sem születik rossznak, a társadalmi nyomás miatt lesz néhány ember rossz.
2017. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem
2017. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ehhez először definiálni kellene, hogy mi a jó. Számomra tény, hogy a minden gerincest jellemző túlélési és szaporodási ösztön hajtja az embert is, csak kicsit megszínezi az, hogy tudata van. Hogy ez jó vagy rossz, döntse el mindenki maga.
2017. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fordítva :D Alapvetően megvan bennük a gonoszság. De nem mindenkiből jön elő szerencsére
2017. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, persze.

Mindenkinek szüksége van szeretetre.

2017. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már rég nem hiszek. Konkrétan azóta, amikor fiatal tizenévesként láttam az utcán ételért koldulni egy cérnavékony gyereket. Na azóta nekem senki nem tudja bemagyarázni, hogy az emberek jók és létezik olyan, hogy egymás iránti szeretet.
2017. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Abban hiszek, hogy az emberek képesek alapvetően jónak lenni, de nem akarnak azok lenni. Az ismerőseim között 2 db tanáron kívül senkit sem láttam, aki tényleg jó ember lenne. A többség önző, rosszindulatú.
2017. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!