Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képesek ezeket a vadember...

Hogy képesek ezeket a vadembereket védeni?

Figyelt kérdés

gondolom mindenki hallott a Chicago-ban elrabolt mentálisan sérül ember elrablásáról és megkínzásáról.


Aki nem annak egy rövid leírás: 4 afro amerikai fiatal elrabolt egy mentálisan sérült embert, majd lekötözték és órákig kínozták, fél órán keresztül live streamelték facebookon miközben szidalmazták mert fehér volt.


Az eset egész Amerikát megrázta, még a túlkapásairól hírhedté vált blm is elítélte az incidenst. De most jön a lényeg. Sok ember, főleg a fősodratú médiában a támadókat védte ilyen kijelentésekkel: csak frusztráltak voltak, ez nem gyűlölet bűncselekmény, nem rasszisták, nem volt gonoszság amit műveltek. Állítólag mikor a CNN leadta a hírt inkább arról beszéltek, hogy ezt az esetet a szélsőjobbosok meg a neonácik fel fogják használni a feketék ellen, ahelyett, hogy az esetről beszéltek volna.


2017. jan. 7. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne különbséget tenni a bőrszínek között. Vannak jó fehérek, és jó feketék. Vannak rossz fehérek, és rossz feketék. Ez a négy az utóbbi kategóriába tartoznak.

Mindkét oldalon van rasszizmus.

Elég bénán fogalmaztam meg, de szerintem érted, hogy mit írtam.

2017. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet bénán fogalmaztam meg de a lényeg érthető. A bőrszín meg fontos ebben az esetben, hiszen képzeld el mekkora felháborodást váltott volna ki (jogosan) ha fehérek rabolnak el egy mentálisan sérült feketét és kínoznak meg, csak mert fekete
2017. jan. 7. 11:17
 3/5 Clay Morrow ***** válasza:
Szerintem félnek, ha a nigggereket támadták volna, akkor úgy is ők jöttek volna ki rosszul.
2017. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legalább következetesek, és kiállnak az általuk amúgy is védett kisebbségek mellett. Amúgy szerintem is szánalmas ez a kettős mérce.
2017. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami Sanders nevű néger nő a CNN-től természetesen úgy kommentálta h nem szabad gyűlöletbűncselekményként kezelni az esetet, közben meg kétszeresen is az.
2017. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!