Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alföldi magyar fiú és nyírségi...

Alföldi magyar fiú és nyírségi roma lány. Lehet belőle probléma? Többi lent.

Figyelt kérdés

Semmi bajom nincs a cigányokkal, nekem az emberek azok emberek, nem különböztetek meg rasszokat. Alföldi fiúként összejöttem egy nyírségi lánnyal, aki önmagát is cigánynak vallja. A barátaim azt mondják, vigyázzak, mert hiába rendes a családi háttere a lánynak, "a vér nem válik vízzé". Eddig nem foglalkoztam ezzel, de annyit mondták, hogy bogarat ültettek a fülembe. Felmerülhetnek problémák a kapcsolatban? Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata?


Megkérem a nagymagyarokat, hogy ne papoljanak, tudom, mit csinálok. Rasszista válaszokra nincs szükség.


2017. jan. 8. 01:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért teszem fel a kérdést, mert valahogy a nyírségi cigányok teljesen mások, mint akik az alföld "szívében" élnek. Nem tudom ennek az okát. A barátaim azt mondják, rosszabbak, én viszont az ellenkezőjét látom; sokkal befogadóbbak, kedvesebbek.
2017. jan. 8. 01:44
 2/10 anonim válasza:
Ezt csak te tudhatod kivel jó neked, szárzamástól függetlenül. Ne hallagasss másokra. Később meg ha nem jól mennek a dolgok nem muszáj vele maradnod.
2017. jan. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jó a tájegységekben, nem tudom hol van az a nyíregység (felvidéki vagyok), de nálunk kevés a rendes cigány. Ettől függetlenül lehet rendes a lány akiről beszélsz, meg a családja is.

Viszont engem pl. anyám intett a cigányoktól, mert hogy aztán majd jön a tágabb rokonság, aztán nézhetek. Igazából ha nem fogadnak be, akkor azért, ha meg befogadnak, akkor meg azért, mert akkor viszont alkalmazkodnom kell az ő szokásaikhoz, stb, szóval kvázi cigánnyá kellene válnom, feladni az identitásom.

Minden esetben tartanék a rokonoktól, valószínűleg nem is érezném túl jól magam a társaságukban. Hozzám hasonló magyar emberek társaságában érzem magam a legjobban. Ahogy egy szkinhedekből álló rokoni társaságban, úgy egy cigány társaságban sem érezném túl jól magam. Persze, ha valaki nem bánja ezt, szereti a kultúrájukat, nem fél tőlük, stb. akkor oké, az ő dolga.


Egy másik dolog, ami miatt nem szívesen választanék cigány lányt, hogy bár nagyon szépek tudnak lenni fiatalon, meg feltételezem az ágyban is jók, de általában hamarabb öregszenek, mint az magyar nők, európai nők.

2017. jan. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért szabbod meg, kik válaszolhatnak?
2017. jan. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én inkább a csaj családjától tartanék. Nálam egyébként kizáró ok hogy cigánnyal alakítsak párkapcsolatot. Én úgy gondolom van aki be tudja vállalni, és van aki nem, de a következményekkel sokszor számolni kell. Én cigányt max haverként tudok elképzelni, nem párkapcsolatban. Vannak cigány haverjaim 1-2, távoliak ugyan, de normálisak. Ők is mondják hogy a cigány-magyar fúzió nem mindig sikeres, mert a két nép akkor is eltér. De kivételek mindig vannak.
2017. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ez akkora baromság. Ha valakit szeretsz, őt szereted nem a családját.. Nyírségi cigány lányként mondom, hogy Kb nekem semmi közöm a cigány kultúrához. Erős gimibe járok, a családom mindenben tamogat, és a jegyeim is jók. Nincs tervben a születésünk Kb meg 15 évig, és nem voltam terhes 14 évesen. :D Nincs ilyen "bandám" akiknek meg kellene felelnie bárkinek. Nincs sok cigány barátom, mert igen is vannak olyan cigányok akiket utálok, de ugyan úgy magyarok is :D nem kell szerintem félned, attól hogy cigánnyal jársz nem kell neked is cigánnyá válnod!:D nem minden cigány egyforma, a többség szerintem azért normális. Ha szereted őt, ilyen kis dolog nehogy már megállítson!

17/L

2017. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Előző vagyok! *nincs tervben a szülés* bocsi telóról írok, és ez a fránya hibajavitó..... :D
2017. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a nyírség is az alföld része
2017. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6-7: A lány, akiről szó van, szintén olyan mint te. Nincs banda, nem alpári viselkedésű, dolgozik a pénzéért. Azért volt némi fenntartásom, mert ahonnan én jöttem, ott teljesen más a helyzet. Utolsónak válaszolva: igazad van, akkor úgy mondom, hogy jászság-kunság, és nyírség... Szóval itt a jászságban egy rossz nézésért leütnek, lopnak, beszólogatnak, és ha barátkozni is akarsz, nem befogadóak... gyakorlatilag saját magukat különböztetik meg, hogy aztán rádfoghassák, hogy rasszista vagy. Szabolcs megyében valahogy mások, ott nem különböztetik meg magukat, persze ott is van egy réteg, de nem ők vannak többségben.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 21. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, 3,5 év után hogy látod a helyzetet?
2020. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!