Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » SEGÍTSÉG! A probléma: Segíteni...

Gerzson000 kérdése:

SEGÍTSÉG! A probléma: Segíteni akarok abban, hogy minél előbb, gyökeres de pozitív változás álljon be az országban. A kérdés: Mi az a munkahely/munkakör, ahol ilyenekkel foglalkoznak és el lehet oda helyezkedni is?

Figyelt kérdés
Évek óta csendben, tétlenül néztem, ahogy a hazám gazdaságának, egészségügyének, oktatásának és közbiztonságának szintje egyre lejjebb kerül. Emberek ezreit fenyegetik a bankok adósságokon keresztül. Minden évben hosszabbak a sorok ételosztáskor. Egyre több lesz az öngyilkos. Egyre kisebb a biztonságérzete az embereknek. Az emberek elszegényednek. A fiatalok (meg aki teheti) elvándorolnak. Az államadósság növekszik. Az emberek testi lelki és szellemi egészségét veszélyeztetik a mostani állapotok. Nem akarok az atya úristen lenni, de azt sem vagyok hajlandó elfogadni, hogy rajtunk csak a csoda segíthet, és már nem akarok ölbe tett kézzel nézni ahogy minden szétesik körülöttem (legyen az városi, megyei, regionális vagy országos szinten). 1848-ban a korszak hozta körülmények megkövetelték a magyar embertől, hogy kezébe vegye saját és nemzete sorsát. Én úgy érzem, hogy most is ilyen időt élünk. Nem szép szavak kellenek, hanem tettek. És tudni szeretném, hogy mi az amit tenni lehet. Hol, hogyan, kikkel. Kérlek, nagy emészt engem ez a tehetetlenség érzés, megakarok szabadulni tőle. De nem tudom hogy hogyan. Sajnos a szüleim nem tudtak tanácsot adni, hogy mit kellene tennem. Úgy érzem, nekem ez az életcélom, ezzel megtudnám találni a helyemet a világban, ha ilyennel foglalkoznék. Mert szeretem a hazámat, és szeretem a hazámban élő jó embereket. És ha ők is boldogok lehetnének, itthon, akkor én is az tudnék lenni. Bocs, hogy ilyen hosszú volt, de fontosnak tartottam kifejteni, hogy nem viccből írok, hogy tényleg szeretnék tenni valamit, csak segítség kell hogy elindulhassak ezen az utamon.

2014. jan. 16. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy elkeserítelek, de nem fogsz tudni segíteni. Az emberek már beletörődtek a rosszba, nem fognak felkelni, mert az nem biztos, hogy jól sül el. Félünk. Van is miért. Ez a helyzet annyira eluralkodott, hogy egy emberként nem fogsz tudni mit tenni. Hatalmas tőkével, támogatókkal lehet, hogy kezdhetsz valamit. Bocs, hogy ennyire lehangollak, de én ezt látom. Drukkolok, hogy sikerüljön valami, mert ez tényleg nem jó így. (Osztom itt az észt, de nem fogok segíteni neked. Láthatod, én sem teszek semmit).
2014. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szép gondolat. Kár,hogy tényleg a valóságot tükrözi.

De mikor is volt jó? A múlt rendszerben a kommunizmusban? Milliók szerint nem volt jó és voltak,akiknek jó volt.

A mai kapitalista rendszerben jó élni? Milliók szerint igen ebben jó élni,de lásd a mondatokat amit te írtál. Tükrözik a valóságot. És én is így gondolom mint te!

De megfogadtam,hogy politikáról senkivel nem váltok témát,legalábbis nem érdemes mert ellentétek mindig lesznek. Van aki bele van bolondulva a kommunizmusba és van aki a kapitalizmusba. Vannak elvakult pártszimpatizánsok,akikkel jobb nem témázni a politikáról és jobb rájuk hagyni a gondolataikat. Egy biztos. A szerényebb életmódú embereknek és az elégedetlenkedőknek soha nem lesz jobb életük ebben az országban.

Ismerek szegény családokat,akik napról napra élnek és tisztességesen dolgoznak. Bele fásultak a szürke hétköznapokba,de húzzák az igát.Ők a szerényebb módúak. Viszont ismerek tehetős családot is,akik igen jól élnek,mondhatni arany életük van. A 26 éves fiú gyereknek 2 háza van és több telek van a tulajdonában több milliós terepjárója van és mégis panaszkodik,hogy szar neki. Ő az elégedetlenkedő. Értem én,hogy minél többet akar az ember ,de azért ne legyen már telhetetlen!

De egy biztos! A mondataidban ott az igazság és még lehetne kiegészíteni,de nem érdemes a lényeget leírtad.

2014. jan. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1: Hallottam már, hogy ilyen nagyban csak olyan segíthet akinek van hozzá elég vagyona és/vagy hatalma. De tényleg gazdagnak vagy politikusnak kell lennie az embernek, hogy tehessen valamit?
2014. jan. 17. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez mâr nekem is megfordult a fejembe amiket îrtâl ês szêp gondolat hogy segîteni akarsz Magyarorszâgnak de szerintem minden embernek elkell gondolkodni hogy jô ez îgy?

Ên sem akarok pârtoskodni de amîg ilyen vezetöket vâlasztunk akik a 24 êvben voltak megnyugtatlak hogy nem lesz jobb!!

Sajnos a magyarok nagyon bele törödtek hogy jô ez îgy mit tudnêk tenni,szerintem meg elkellene zavarni az egêsz târsasâgot a parlamentböl ês egy teljesen ûj embereket akik a magyarsâgot szolgâljâk ês nem amerikât vagy izraelt tâmogatjâk hanem csakis magyar êrdekeket.

2014. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!