Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan és miért döntöttetek...

Ti hogyan és miért döntöttetek úgy ahogy?

Figyelt kérdés

Azért éltek hogy jól érezzétek magatokat ebben a pillanatba, vagy dolgoztok hogy később jobb legyen?

Inkább a jelen számít vagy a jövőre koncentráltok?


Mind két életmód érdekes és jó, kíváncsi lennék, ti mikor határozódtatok el az egyik mellet, vagy talán belétek lett nevelve az egyik?

Ha ti döntöttetek, akkor miért éltek úgy ahogy?

Van/volt választásotok?


2017. jan. 10. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Is is. Nem ástam bele magam a tanulásba de azért odafigyelek és igyekszek jó jegyeket szerezni hogy bejussak az egyetemre, de azért nem adtam fel minden szórakozást éppen csak annyit tanulok hogy felvegyenek :D

Jobban érdekel a jövőm de azért a jelenben is szeretnék élni. "Van/volt választásotok?" Persze a szüleim szabad kezet adnak amíg nem csinálok nagy hülyeséget, a jelenlegi terveimben támogatnak. 21/F

2017. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valahol a kettő között mondanám magam, itthon nem keresek annyit hogy nagy kiadásokat csináljak, meg mellette eleget félre is tegyek, mert hát ugye normális lakást jobb esetbe egy házat azért illik venni, nem koszos albérletben akarok lakni.

Gyakorlatban ez annyit tesz hogy pl autó vásárlást igyekszem kitolni míg lehet, így villamossal vagy busszal járok, Tavasztól az első fagyig pedig motorral.


Viszont a környezetemben kb mindenkinek a munka, egyet jelent a dőzsölés, buli finanszírozásával, utána meg mennek albérletbe mert hogy milyen jó leválni az öregektől...


Nálam ez egy ideiglenes állapot, később már önálló életben, könnyebb lesz szabadabbra fogni a dolgokat.

24F

2017. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hasonló vagyok, mint a #2, keményen dolgozom, hogy tudjak spórolni, és idővel elköltözni itthonról. Sajnos nem egyszerű, a családom nem nagyon tud anyagilag támogatni, szóval hajtani kell, de igyekszem!


Furcsa dolog ez, mert sokak szerint nem élem meg a jelent, de én nem érzem így, sűrűn találkozom a barátaimmal, dumálgatunk, de pl. bulizni ritkán járok el. Igaz, 26 éves férfi vagyok, de soha nem voltam nagy bulizós, már egészen fiatalkoromtól az jár az eszemben, hogy egyszer lehessen saját lakásom.


Emiatt néha azért elismerem, hanyagolom a jelent, hétvégénként néha jó lenne elmenni kirándulni kicsit, de inkább korrepetálok, plusz munkát vállalok. Meg kevés anyagi dolgot engedek meg magamnak, bár amúgy is smucig vagyok, ez tény! :D


Szóval azért van jelenem, de a 30 év körüli jövőm a legfontosabb számomra! :)

2017. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én 18 éves vagyok, most szilveszterkor ittam először alkoholt, egy kis pezsgőt :D

Még fiatal vagyok, de sokszor kerültem válaszút elé. Most is döntenem kell. Az igazság az hogy mind2 életmód érdekes. Én most suliba járok és mellette dolgozok is napi 6-7 órát. A legtöbb haverom csak irigykedni tud hogy milyen "sok" pénzem van. A legjobb megoldás most egy jobban fizető munka lenne hogy még több kalandba legyen részem. De akkor még ott a suli is. Tudnék olyan helyen dolgozni amivel megélhetnék és a mostaninál is sokkal többet költhetnék magamra, de akkor nem lenne idő az iskolára. Édesapám mindig azt mondja, ne aggódjak bármit szeretnék tanulni, ők finanszíroznak. De én meg ezt nem szeretném. Persze az albérletet a szüleim fizetik, de ezért is szeretnék jobban fizetett állást hogy azt se keljen fizessék. Edző terembe akarok járni, szerenék valami zene sulit is meg nyelvvizsgát. Erre mind én akarom megkeresni a pénzt, de a mostani meló erre nem elég. És ahhoz hogy élvezhessem a jelent váltanom kéne, de akkor meg nem fejezhetném be a sulit ami meg a jövőmhöz kell :(

2017. jan. 10. 23:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok álbölcselkedni, de a tanulás a legjobb befektetés, a tudás az egyetlen amit nem vehetnek el tőled.
2017. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!