Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek ha szembesülnek ezzel?

Figyelt kérdés

Fiatalon több helyen dolgoztam már, és sajnos mindenhol probléma volt mind fizetés és munka között. Számomra ennyi idősen is elfogadhatatlan a Magyarországi munkakörnyezet, egy olyan munkát amit mindenki el tud végezni ha van keze lába, ennek ellenére még hozzá tesznek 1-2 folyamatot, konkrétan nálunk is ott tartunk hogy egy ember végzi kettő dolgát. Viszont a bérezés meg köszönő viszonyban sincs az egésszel, éppen ezért pont úgy is állok hozzá, épp annyit csinálok hogy a legfontosabb része ami a 80%ot kiteszi az egész pozíciónak, az elvégzem, mást nem igazán.

Ezt nehezményezte tegnap a műszakvezető, és a helyettese, én pedig tudtukra adtam hogy, ha nektek kéne ebben dolgozni nem tudom hogy állnátok hozzá, 200+ feletti fizetés mellett könnyű a másikat hajtani, mert van aki meg is csinálja. Arról nem beszélve hogy vízen kívül mást nem is lehetne inni, pedig nem indokolja a környezet, olyan idétlen rendszer van felállítva hogy teljesíthetetlen vagy ha mégis, akkor lesoványodsz mellette.

Azzal zártam le a kis beszélgetésünket, hogy ez van én így látom a helyzetet nem tudok mit csinálni, semmi ösztönző nincs az egészben amikor én ide bejövök. Megcsinálgatom amit úgy gondolok, ha nem tudtok vele azonosulni, akkor el is küldhettek

Persze azokat megértem, akik családosak, ők nem szólnak egy szót sem csak tűrnek.

24F


2017. jan. 13. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre egy megoldás van, képezned kell magad és előre kell lépni.


Vannak az olyan emberek akik csak irigykednek a másikra, leszólják a tipikus "bezzeg ha te is ezt csinálnád" szöveggel, és arról szól az életük, hogyan bekkeljék ki a napot a legminimálisabb erőfeszítéssel.


Te is pont ezt csinálod, leszólod a műszakvezetőket, ahelyett hogy mondjuk azt néznéd, mi kellene ahhoz, hogy te is azzá válj. Persze egyszerűbb leszólni a másikat az elért eredményei miatt és ülni a langyos pocsolyában, mint tenni azért hogy fentebb jussunk és ne csak droidok legyünk.

2017. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert sokan, más lehetőség híján, az állásukat féltve, szó nélkül megcsinálják ezeket a dolgokat. Mindenki pénzből él. Ha kirúgnak, lesz jelentkező a helyedre. Emiatt a vezetőid azt gondolják, hogy ez így jól is van.


Fatal_Error_-nak igaza van. Mást nem igazán tehetsz, mint képzed magad vagy kimész külföldre. Másrészt viszont tényleg rengeteg olyan vezető van, aki egyszerűen nem látja át, ami alatta van. Műszaki szakon tanulok és itt is ezt látom. A tanárok nagy része panaszkodik, hogy a hallgatók később nem tudják azokat, amiket kéne és a műhelyben dolgozóktól várják el. Akik tényleg valóban tudják, mert szakik, de nem az ő feladatuk. Személyesen is azt tapasztaltam, hogy ahol dolgoztam, 4 diplomás mérnökből 1 volt képben.

2017. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az oké hogy képeznie kell magát annak akinek szüksége van rá, de én szakmámban dolgozom és ha épp nincs aki beüljön a kormányhoz, akkor oda jönnek "Most épp nincs dolgod, ülj át a másikra és pakolj már valamennyit amennyit tudsz..." Tehát itt mutatkozik meg a pofátlanság, amikor más dönti el hogy "még" mit csinálj a feladaton felül"


Buszsofőröket is hallottam vitázni már a végállomáson a felettesükkel, mert késtek az adott vonalon, és nem fogadta el az indokot.

Szóval én csak azt akarom ezzel mondani, hogy mint kórházi dolgozónál, úgy a közalkalmazotti rétegben is kidolgoztatják az embert, de pénz sehol.

2017. jan. 13. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!