Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem csöpögősek...

Csak szerintem csöpögősek ezek a társadalomban használt trendek?

Figyelt kérdés
Nőkkel kapcsolatban, hogy mindent olyan tutyi mutyi prüden megfogalmazva,minden kis négyszet miliméterre kitérve, mondani szájbarágósan, mert akkor már nem ember az ember ha nem beszél annyit.
2017. jan. 14. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem, miről beszélsz.
2017. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az hogy van egy dolog, és én 500 féle mondatba süritsem bele a részleteit tulajdonságait, marketingesen előadva, hogy én minél megnyerőbb legyek. Vagy van egy dolog és olyan prüden beszélve róla.. nem elég 1 mondatba egyszerüen leirni, nem, még bele kell rakni viccet is, meg az empátiát meg minden anyámkinnyát és csak ennek meglétében válaszolnak
2017. jan. 14. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tapasztaltam
2017. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást!
2017. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem, hogy miről beszélsz.

De nagyon úgy tűnik, hogy saját magad ellen szól, amit kiírsz. Nehezen megy az egyenes beszéd neked is.

2017. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Én értem a kérdezőt. Figyelj, a nők (különösen a diplomás nők) alapból olyanok, hogy állandóan fossák a beszédet és hihetetlen sok gondolat kavarog a fejükben, amelyeket ösztönösen is képesek Oravecz Nóra stílusban előadni. A kommunikációddal tulajdonképpen a stílusodat és az intelligenciádat is tükrözöd. Lehetsz, te bármilyen pénzes, jóképű, Porsche slusszkulcsot pörgető álompasi ha csak az olyan mondatok hagyják el a szádat, hogy "Aha", "Nagyon jó", "Nagyon csinos vagy" stb. akkor a (intelligens) csaj semmi fantáziát/titokzatosságot nem fog benned látni és ha akár csak az egyik fél nem képes terjedelmesen, lazán lebonyolítani egy beszélgetést, akkor csak idő kérdése, hogy annak az eredménye egy roppant kínos hallgatás lesz és az minden csak nem a sikeres randizásnak az előjele. De ugyanez működik az állásinterjún. Lehet neked 3 fajta diplomád, de ha marketinges módszerekkel képtelen vagy meggyőzni a munkáltatót, hogy te vagy az alkalmas ember arra a pozícióra, akkor csak egy tanuló biorobotnak fognak nézni, aki képtelen a kreativitásra, csapatmunkára, csak az ész nélküli információgyűjtésben jeleskedik és közben meg képtelen megfogalmazni a problémáit, a gondolatait, ami egy cég számára egyértelmű, hogy nem pozitív dolog.
2017. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumokat kérünk. Ez amit leírtál, valami halandzsa. Nem értünk belőle semmit.
2017. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek nem sikerült 1-ből egyszer felszedni egy lányt, aki láthatóan nagybeszédű volt, és most úgy gondolja hogy az ő problémája a társadalomé (ami alatt "érthetetlen" okokból most csak a nőket vette elő) és általánosítja az esetét mindenkire.


Ha ennyire nem viseled a kudarcot, akkor ne csajozz. Ha pedig nem szeretsz annyit beszélni, csak lényegre törően / egyenesen, akkor pedig olyan barátokat szerez akik hasonlóak mint te.. És hirtelen megjavulnak a szemedben a társadalom trendjei.. Egyébként én sem tapasztaltam még ilyet.

2017. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenesen, célszerűen fogalmazd meg a mondanivalódat

(a nőknek is), nem kell viccelődni sem. Nem 500-féle mondat kell marketingesen előadva, csak EGY normális. Különben úgy jársz, mint most, hogy nagyon nehezen értelmezhetők a mondataid.

A tutyimutyi pipogyát jelent, a prűd (ál)szemérmest, egy mondatban szinonimaként alkalmazva helytelen, még szájbarágósan is!

2017. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam nincs miről beszél a kérdező, mert úgy értelmetlen minden mondata, ahogy van. Nem lennék benne biztos, hogy kizárható, hogy valójában itt ő az aki nem érti a kommunikáció alapvető értékeit...
2017. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!