Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó egyes embereknek, ha...

Miért jó egyes embereknek, ha hazugságokkal adják elő magukat és kitalált dolgokkal dicsekednek?

Figyelt kérdés

Példák:

- "Nekem van ám két cégem is." (közben munkája sincs)

- "Megszereltem az autót." (Más szerelte meg, nem ő)

- Vagy előadja, hogy mennyire ért egy adott dologhoz, meg mondom neki, hogy ez nem úgy van. Alátámasztom neki, hogy nézd ez így van. Utána meg nagy hanggal előadja, hogy igen-igen ez így van, ő mennyire ért hozzá.

- "Így és így kell viselkedni egy üzleti tárgyaláson." -> miközben egyáltalán nem tud dinsztingválni.

- "Az üzletembereknek meg van ám szabva, hogy hogyan öltözhetnek fel." -> Ő maga pedig igénytelenül öltözködik.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de szerintem a lényeg átjön. Ennek mi az oka?



2017. jan. 14. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Szeretik a figyelmet, a "törődést" ennek érdekében pedig hazudnak is akár. Nem nagyon bonyolúlt
2017. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Van aki kényszeres hazudozó. És akkor nem is tudja hogy hazudik
2017. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

"Vagy előadja, hogy mennyire ért egy adott dologhoz, meg mondom neki, hogy ez nem úgy van. Alátámasztom neki, hogy nézd ez így van. Utána meg nagy hanggal előadja, hogy igen-igen ez így van, ő mennyire ért hozzá."


Na ez a kategória ami igen kimagasló, lásd csak itt, nézz körbe, mindenki ért mindenhez és hurrog mindent.

2017. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Van, aki azért hazudik, mert beteg, és fel sem fogja, hogy hazudik.
2017. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Önbizalomhiany, érvényesülési vágy

, butaság palástolása.

Addig semmi baj ezzel míg kisemberek ilyenek.

De ha egy főnök...ha kijavitod a hibáit, rádkeni hogy te hibáztál. Ha megcsinalsz valamit amit ő nem tud, akkor elkezd méltatlanul beszélni veled, lejáratni.

Több az ilyen primitiv ember mint az intelligens de pont ezért kevésbé viszik sokra de sajna ki lehet fogni rendesen.

2017. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ismerek 2 ilyet. Szerintem nem tehetnek róla. Az egyik, akit ismerek, az mindig hazudott, ha kellett, ha nem. Jelentéktelen dolgokban is,tök fölöslegesen. A másik egy amúgy kedves és ártalmatlan pszichopata, ő is összevissza hazudozik, teljesen átlátszóan, de neki van vele célja, ahogy észrevettem. De nem nagy célok, vsak talán figyelemszerzés, ázsiónövelés, enyhébb manipulációk nőszerzésre.
2019. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs élete de középpontban szeretne maradni.

Nem figyel ra senki sem , átlátnak rajta.

2019. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!