Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudtok órákig a tanulás...

Hogyan tudtok órákig a tanulásra figyelni?

Figyelt kérdés

Nekem még 20 perc is nagy szó.

Tippek/trükkök érdekelnének.


2017. jan. 14. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem államvizsga előtt sokat segített pl. a zene, vagy ha ment valami sorozat a háttérben. Tudat alatt az agyam összekötötte a tanulnivalót azzal, amit közben hallgattam, és volt, ami arról jutott eszembe, hogy emlékeztem, hogy éppen mit hallgattam, amikor azt tanultam. Illetve a tételeimet egy szövegfelolvasó programmal hangfájllá alakítottam, és sokszor hallgattam vissza.
2017. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Attól függ hány éves vagy mert olyan 11-12 éves kor alatt még szerintem nincs olyan nagy követelmény azokban az osztályokban általában.Egyébként meg az egyéni tanulási szokások az évek alatt kialakulnak az embernél szóval azt ajánlom először próbálj ki minden félét és aztán látni fogod hogy melyik módszer mennyire hatásos de vannak fontos dolgok amiket jó betartani mint például, hogy mindig pihenj tanulás közben ami azt jelenti hogy azt a 20 percet is lebonthatod.Próbálj meg a dolgokat valamihez kötni mindig az is sokat segíthet.Amit be kel magolni azt meg mindig mond fel magadnak mert ha csak olvasgatod akkor nem fog úgy menni szóval mindig ellenőrizd tudásod.Én ennyit tudtam mondani, kívánok jó tanulást és találd meg a módszereid. ;)
2017. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudok, ha leírom szépen, tagolva, összeszedve a lényeget, gyöngy betűkkel. Azt nekem könnyebb megtanulni (igazából már azután tudom a felét hogy végére értem a lapnak utána már csak párszor át kell olvasnom), van hogy szó szerint el van raktározva a kép és van amikor onnan tudom a választ hogy

"ahaaam bénites edzés, az a megeresztés alatt volt, tehát úgy nézett ki hoooogy -sorok hosszúságára mennyiségére gondolva-...akkor ennél van az a három betűs A Z N % ok ahaaam nah meg is van".

2017. jan. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!