Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigyek az emberek?

Miért irigyek az emberek?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy irigy vagyok más sikerére, boldogságára, irigy vagyok arra, hogy sokkal kitartóbb, okosabb, szebb stb.

Miből fakad az irigység.



2017. jan. 15. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki van valamije, ami neked nincsen, pedig te is szeretnéd ezt a valamit, és bánt, hogy neki van.
2017. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert sírni meg irigykedni könnyebb, mint megerőlteti magad. Szóval szimplán lusta vagy.
2017. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A buta lusta proller egyik tipikus tulajdonsága,hogy irigy.

Igényes szorgalmas ember a saját életét,és dolgait építi.

2017. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Bizonyos fokú irigység mindenkiben van, csak van aki jól kezeli, van aki nem.


Van aki tudja hogy nem jut vele előre, vagy pont az "irigykedés" ösztönzi arra hogy ő is jobb legyen, motiválja, hajtja.


Meg vannak akik olyanok mint a lusta prolik, hogy mindent és mindenkit szidnak, mindenre van kifogásuk hogy most épp miért nem azon tevékenykednek hogy bármiben jobbak legyenek. Eredményt akarnak, azonnal, befektetett energia nélkül.


Tipikusan olyan emberek, akik azt szeretik, ha senki nem emelkedik ki közülük. A saját nyomorát is természetesnek veszi ha a másik is nyomorog, bezzeg ha valaki kiemelkedik az rögtön ellenséggé válik, mert hát mi az hogy többet akar mint én...


Olyanok mint a viccben a magyarok a pokolban. Miért nincs őr a kondér mellett? Mert ha az egyik megpróbál kimászni a többi visszahúzza...

2017. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Leirom a konkret peldamat.

En utalom a szabo peter szeru ingyenelo kokler idiotakat. Szerintem kizsakmanyolja az embereket. Multkot ezt megirtam a facebook csoportjaban es letiltotta az uzenetem majd annyit irt valaki h irigy vagyok. Miert is vagyok irigy? H a semmivel penzt keres? Azert igen! De az eredmenyt elero sikeres es gazdag emberek fele nem erzek irigyseget. Ez az irigyseg mibol fakad?

2017. jan. 15. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen,irigy vagy!

Egyébként a bráner se tudja,ki az a Szabó Péter,a fél országot így hívják.

Mellesleg rengeteg ember kizsákmányolja a többit,a fél világnak lehetne írni a Facebook-jára.

Azért vagy valahol "sutyerák",mert ilyenekkel foglalkozol.

Én az saját életemet építem,és fogalmam sincs,kik ezek a senkiházi Szabó Péter félék.

Tegyél így Te is!

2017. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!