Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elöször irigyek rám, de azért...

Elöször irigyek rám, de azért nyaliznak mert gazdagnak hisznek, aztán lenéznek és észre se vesznek amikor kiderül, hogy nem is vagyok az. Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

A munkám miatt (prémium üzletkötö vagyok) a cégem luxusautót, belépést a legmenöbb helyekre, drága ruhákat, üzleti utazásokat biztosít. Gazdag emberekkel vagyok körülvéve, a munkám miatt velük kell haverkodnom, üzletet kötni. Semmi törvénytelenröl nincs szó, sima ügynök vagyok aki hasznos terméket ad el. Mindenki jól jár (tényleg, különben nem csinálnám. Úgy kell elképzelni, mint a gazdagok magánorvosait, én a magántanácsadójuk vagyok).


A külsöségek és a szerénységem miatt (soha nem játszom a menöt, ezért is kedvelnek az emberek) mégjobban elhiszik hogy tényleg gazdag vagyok, nem anyuci-apuci vagy bünözés hordta össze ezeket a javakat.


Mivel nem vagyok hazudós, ha kialakul egy jó viszony simán megmondom az igazat magammal és az anyagi helyzetemmel kapcsolatban. Maximum egy 3-4 milliós autót engedhetnék meg magamnak, de nincs is autóm, félreteszek mindent. Olyan helyeket nem engedhetek meg magamnak ahova járok.


Amikor kiderül hogy nem is vagyok pénzes, az eddig haverok (nem csak a partnerek hanem pl. sport közben megismertek) hátat forditanak nekem, nem keresik többet a társaságomat, lenéznek.

A nőkről ne is beszéljünk. A pénzre hajtók odalennének értem, körbeugrálnak (nem szoktam ilyen nökkel összeállni), aztán kiröhögnek, levegönek néznek. A normálisak akikkel szeretnék megismerkedni, nem is állnak szóba velem mert azt hiszik valami nagyképü, prostizó, bünözö-féle vagyok.


Már otthagynám az egészet mert tiszta identitás zavar az egész, de annyit keresek hogy meg tudom néhány éven belül az álmomat (saját ház). Viszont nem bírom elviselni ezt a képmutatást, hogy minden nap csak azzal szembesülök: csak a pénz számít mindenkinek. Csak attól függ ki vagy. Már gyomoridegem van minden reggel.


Mit kéne csinálnom?



2015. júl. 15. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom miért gondolják, hogy nem vagy gazdag. Te csak félrerakod és nem dőzsölöd el, szóval egy olyan "okos" gazdag vagy, ami ritka.

Hívd meg mindig őket egy kávéra vagy valami olcsó dologra. Neked nem számít, bennük pedig az az emlék marad, hogy hányszor meghívtad őket.

Honnan tudod mit csinálnának a pénzre hajtók? Voltál már egy olyannal is? Akik meg nem olyanok, azoknak lehet pont ezért nem vagy szimpatikus.

Ha ennyi pénzem lenne én tuti csajozáshoz használnám fel. (Persze egy bizonyos mértékig).

Valakinek hírneve van, valaki izmos, valaki okos, valaki karizmatikus, valaki gazdag. Kell valami pozitív tulajdonság amiért szerethet egy lány. A gazdagságon kívül van más?

2015. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Van jó és rossz hírem.

A rossz: rossz társaságban mozogsz. Általában aki a prémium szolgáltatásokat keresi, sznob, és az ilyen csak magas minőségű termékekkel és szolgáltatásokkal, gazdag emberekkel igyekszik körülvenni magát.


A jó: az emberek nagy része nem ilyen. Tény, hogy sajnos a pénznek és a pénzes embernek a mai világban van egyfajta bűvköre, de nem tapasztalom azt, hogy emberek sokasága lenézi vagy kiröhögi a hozzá hasonlóan nem kőgazdag embert.


Kívánom, hogy váltsd valóra az álmodat, aztán valami olyannal tudj foglalkozni, ahol kevésbé tapasztalod ezt a jelenséget.

2015. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Gyűjtsd a pénzt, ne törődj semmivel.

Privátban megírhatnád, hol dolgozol, mert érdekel a munka.

2015. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kört én az agyatlan, sznob kategóriának hívom, van tapasztalatom az igazán értelmes emberekkel, akik odafigyelés nélkül termelik a rengeteg pénzt, de hatalmas ívben tojnak rá, mijük van, és hova mennek nyaralni.

Sajnos néha megkövetelik, hogy ez a réteg is adjon magára, és beletuszkolják valami terepjáróba, meg kap egy szolgálati sznobériát az I. kerületben.

2015. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy ha szeretnék egy normális lányt és ebben a helyzetben lennék, hogy a legegyszerűbb, noname-márkás cuccaimban autó nélkül mennék ismerkedni nem túl drága helyekre (strand, könyvtár stb. amit átlagember is megengedhet magának). Ha kérdeznék a munkámat annyit mondanék, hogy unalmas, egy cég alkalmazottja vagyok és kész, terelném a szót. Ha megismerne egyszerű embernek és egyszerű helyre hívnám (mondjuk pizzázni a kis sarki pizzériába) akkor megszeretne a csaj és nem lenne előítélete, rossz elképzelései.
2015. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt megértem a helyzetedet és részvétem, másrészt viszont alighanem te is követsz el az ismerkedés közben hibákat. Sport közben megismert haverok pl. hogyan értesülnek a te anyagi helyzetedről? Valakivel egy rövidgatyában meg pólóban elkezdesz dumálni az edzőteremben vagy a futópályán, hogy kerül egyáltalán szóba ez a téma??
2015. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!