Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a személyiségemen?

Figyelt kérdés

Az életem nagyon nem okés úgy, ahogy van. Változtatnom kell a személyiségemen, jellememen, attitűdömön, mert különben soha nem lehetek boldog. De hogyan tehetném ezt meg? Az úgynevezett "személyiségfejlesztő könyvek" segítenek? És ha igen, milyenek vannak?

Személyes tapasztalatok?



2017. jan. 18. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. A legtöbb ilyen könyv elmondja, hogy gondolkodj pozotívan és legyél tudatosabb, állj hozzá úgy mindenhez, hogy sikerülni fog, ha nem mered, akkor is tedd meg és hogy szábdékosan próbálj olyan helyzetekbe kerülni, ahol kikerülsz a komfortzónádból.

Ha teszel érte változni fog az életed. Ha olvasgatsz csak, akkor nem.

2017. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jeverezi ***** válasza:

"Változtatnom kell a személyiségemen,"


Miért érzed azt hogy változtatnod KELL a személyiségeden? A kell szón nagyon fent akadtam mert leggyakrabban a megfelelési kényszereben szenvedők szavajárása! :(


Amúgy meg pszichoterapeuta segít ha nincs rá pénzed nézz videókat a youtubeon. Pl ajánlom


https://www.youtube.com/watch?v=N_Z-1c6bn94


https://www.youtube.com/watch?v=h4EWxAaz0Fg

2017. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jorck ***** válasza:

Lehet hogy valamilyen "belső út,, segítene.

Talán valami gyors, és egyszerű módszer kellene.

Szerintem az első lépés az lenne, hogy merjük meglátni a saját magunk által létrehozott határokat/korlátoltságunkat. Ehhez is van sokféle módszer, én pl a zen meditációt szoktam gyakorolni, talán szerintem ez az egyik leggyorsabb módszer de folyamatos gyakorlás kell hozzá. Aztán ha már látjuk az "akadályokat,, onnantól szerintem könnyebb az út, mert jobban látjuk merre is haladunk.

Tehát röviden szerintem olvasgathatsz, de attól mélyen nem lesz komoly változás, ahhoz inkább önismeret, befelé fordulás kell.

2017. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó, befelé fordulás az van. Ki se tudnék fordulni. Viccet félretéve, úgy érzem, elég reálisan látom az akadályokat, korlátaimat. De sajnos nem tudom rájuk a megoldást. Talán ahhoz még több elmélkedés kellene...?

És köszönöm a linkeket, amiket küldtél!

2017. jan. 18. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ember mire 18 éves elmúlik, már készen van. Nehezen lehet a személyiségét megváltoztatni. Talán nem is lehet.

Viszont sok dolgot lehet. Elsősorban a viselkedést.

Ne viselkedj úgy mint eddig.

Ha kedvesebb és barátságosabb leszel az emberekkel, ők is hasonlóképpen viszonyulnak hozzád.

Azzal gazdálkodj, amid van, de azzal igyekezz sokkal jobban sáfárkodni, mint eddig!

2017. jan. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jorck ***** válasza:

Nem elmélkedés kell szerintem hanem egy tiszta, befelé irányuló "mozdulatlan,, tudat.

Lehet pont az a baj hogy gondolati szinten akarod rendszerezni/megérteni a dolgokat.

Mondjuk én csak ezt az utat ismerem ezért ezt is ajánlom, de csak saját felelősségre.

Lehet előbb jobb lenne ha jobban utánanéznél de küldök még egy gyors linket.., ez lenne a módszer:


[link]

2017. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jorck ***** válasza:

Ja még azt tudom javasolni (én is így kezdtem), ha kipróbálod ezt a meditáció-t hogy először csak kicsinyenként (én. pl. napi 15p-el kezdtem reggelenként). Nem is vártam nagyon semmit, de már napok alatt elkezdtem valami megfogalmazhatatlan változást érezni (mondjuk én más okok miatt kezdtem el). Kb. 2 hét után viszont már egyértelműen éreztem az összefüggés a gyakorlat, és a belső változás között.

Én azt javaslom te is adja magadnak 2 hetet, és napi negyed órát, és csak figyelj, szerintem ez minden esetben működik.

Ez nem olyan nagy befektetés, és megláthatod hogy ezt az utat akarod-e folytatni, vagy esetleg még jobban/gyorsabban haladni ebbe az irányba (de legalább már jobban tudod merre visz). Így nem nagyon lehet erről mit mondani ezt mindenkinek magának kell tapasztalni/látni.

Nekem viszont ez segített.., és neked is segíthet a célod elérésében, mert ez gyorsan + irányba változtathat a személyiségen. Egy jó sütemény elkészítését is el lehet olvasni, de akkor érti meg az ember milyen is ez mikor már belekóstolt. :)

További szép napot!

2017. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!