Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a személyiségemen pszichológus nélkül? Szeretnék jobb ember lenni?!

Figyelt kérdés

Nagyon önbizalomhiányos vagyok,pedig mondják,hogy szép vagyok,el is hiszem vagyis tudatosítom magamban és akkor jó,de meglátok egy szebb,jobb lányt máris meginogtam.

Elkezdtem edzeni is járni,hogy magamhoz képest tökéletes alakom legyen.

Ami még probléma,hogy hirtelen haragú vagyok,sokszor mondok olyat,amit megbánok.Nagyon sértődékeny is.Féltékeny tipusú.Néha irigy.

Irigy,hogy másoknak milyen jó.Én nem találok pasit magamnak az utolsó szerelmi csalódásom után csak úgy vagyok a világban és annyira féltékeny tudok lenni,hogy én egyedül vagyok,egyszerűen senki nem jön,akinek a személyisége megfogna,bezzeg más barátnőim fülig szerelmesek,van kihez odabújniuk,boldogok.Én meg üresnek érzem magam.

Szeretnék örülni mások örömének is,magammal elégedett lenni,nem akarok hisztis lenni..De ez a 10ig számolj el dolog sosem jut épp eszembe,csak úgy jönnek az indulatok,amiket megbánok és másnap röhögök magamon,hogy milyen hülye vagyok.

Nincs itt a neten valami személyiségfejlesztő honlap vagy tesztek vagy bármik,amiktől kicsit jobb lennék?

SAjnos anyagilag nem tehetem meg,hogy ilyenekkel pszichológushoz menjek.


2012. ápr. 16. 12:05
 1/4 anonim válasza:
56%
A személyiségeden ne nagyon változtass mert te ilyen vagy(pláne akkor ne ha más kéri).devigyázz hogy azért ne vidd túlzásba az önbizalom gyűjtést :).ha azt mondják szép vagy akkor az úgy is van . szerintem az nagy dolog ha azt mondják hogy szép vady.Nyugodj meg pszihologus nélkül is lehet változtatni a dolgon úgy hogy:nevess és légy boldog,figyelj és vigyázz magadra tanulj,és legyen hobbid a segítés és az udvariasság ésNE BECSÜLD LE MAGAD!
2012. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten velem is hasonlo volt (habar meg nem vagyk kint 100%osan) a helyzet.

En magamba neztem, kb ujraraktam az egesz vilagnezetemet meg magamat. Jo nehez evek voltak:) Bipolaris voltam mint az allat.

Nem nagyon volt mas valasztasom, nagyon diszfunkcionalis volt minden az eletemben. De megerte.


Most 21 vagyok. Te?

2012. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült pszichológus nélkül, de mióta járok már elég sokat változom. Az a helyzet, hogy első körben fel kell térképezni alaposan azt, hogy mik mozgatnak téged, milyen érzések vezetnek a kudarcokhoz, milyen kudarcok ismétlődnek, milyen ismétlődő viselkedésmintáid vannak, stb. Az önismereti munka nehéz menet, és a változásnak az az alapja. Pont tegnap volt egy meccsem a pszihológusommal, elmondtam neki, hogy kétségeim vannak, hogy mennyire segít ez, nem látom a változást, nem oldódnak meg a dolgok.

Ekkor közölte, hogy az eddig iemeberi kapcsolataim amikről meséltem egytől egyig attól buktak meg, hogy tele voltam elvárásokkal, aztán meg csalódásokkal meg kételyekkel. Egyáltalán nem lepi meg, hogy vele is itt tartok, sőt számít rá, hogy ennél keményebben is meg fogom mondani neki a magamét. Köpni nyelni nem tudtam, ez az összefüggés magamtól sosem jutott volna eszembe.


Szerintem ha tényleg elszánt vagy, akkor keress lehetőséget ingyenes pszichoterápiára, mert én 26 éves koromig küzdöttem, hogy elfogadjam magam olyannak amilyen vagyok, vagy meg tudjak változni, de nem ment, pedig összeolvastam mindenféle önsegítő meg Popper Péter meg ilyesmi könyvet. Viszont a pszichológussal 2,5 hónap után már kezdem látni a változást, pl. az elmúlt napokban többször is okos enged alapon nem vesztem össze valakivel, akivel pedig szerettem volna. Korábban ez teljesen elképzelhetetlen volt, tele voltam gőggel meg daccal. Mostanra azt érzem, hogy rossz érzés veszekedni, és én inkább azt nem akarom.

2012. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Küldj nekem egy 10 ezrest és a jó tetted miatt egyből jobb ember leszel.
2012. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!