Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zárják nyelvi gettóba...

Miért zárják nyelvi gettóba az embert, ha romákról beszél?

Figyelt kérdés

Magyarországon, főként Északkelet Magyarországon gond van a cigánysággal, a mai napig kudarcba fulladt integrációval stb. Hozzátenném, hogy nem minden roma ember bűnöző, ezzel én is tisztában vagyok, és tisztelem azokat a roma családokat akik igenis munkából élnek és iskoláztatják a gyerekeiket. De sajnos ez a kisebbség a kisebbségen belül.

Nekem az a gondom, hogy erről a valós problémáról nem lehet beszélni, főleg nem nagy nyilvánosság előtt, mert egyszerűen azt mondják rád, hogy rasszista vagy és utána vége, ha volt hitelességed az is mehet a kukába.

Ezzel az a probléma, hogy a gond attól még megmarad, ha nem beszélünk, illetve nem beszélhetünk róla.

Fogalmam sincs itt milyen válaszokat fogok kapni, de van egy olyan érzésem, hogy akár a kérdésemet is letilthatják a téma miatt. Pedig én nem provokálni akarok, hanem megoldást találni egy régi generációs problémára. Ha már szabadon lehet ilyenekről beszélni az is előrelépés.



2017. jan. 18. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel az a probléma, hogy a gond ettől NÖVEKSZIK!
2017. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 - de attól sem csökken, hogy nem beszélünk róla és nem teszünk ellene. Van, és kész. Megtűrjük, mert nincs más lehetőségünk.

De amúgy az alapvető probléma, hogy a cigányság nem akar a többségi társadalomba integrálódni, a többségi társadalom pedig nem is akarja, hogy integrálódjanak. Ergo teljesen egyezik az elképzelés. A hiba ott van, hogy a mindenkori vezetés viszont erőlteti.

2017. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

- Fel kell forgatni fenekestül a segélyezési rendszert, aki nem dolgozik ne is egyék alapon

- Jövedelemhez kell kötni a születésszabályozást, x Ft/hó alatti bevételű családnak legfeljebb x gyereke lehet.


Lehet itt kerülgetni a forró kását, de amíg ez a két dolog nem történik meg, addig ez pontosan így fog folytatódni elnyomástól, szólásszabadságtól, "integrációtól", iskoláztatástól, bármitől függetlenül.

2017. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kapnak segélyt, akkor majd ellopják maguknak úgyis, közben pedig meg is vernek/ölnek ha már ott vannak.

Ha nem lehet gyereke, szerinted érdekelni fogja? Mit tesznek vele? Semmit, most se csinál velük senki semmit. Ugyan úgy ott lenne a száz gyereke, mindet nem zárhatod börtönbe.


Egyetlen dolog van amit tenni lehetne ellene, az hogy összegyűjtjük őket és kivágjuk az országból. A gond az hogy nem kellenének senki másnak sem, legfeljebb építhetnénk nekik valami mesterséges szigetet az óceán közepén. Na de mindjárt megjelennek úgyis a pc libtardok.

2017. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kapnak segélyt, legfeljebb olyan következménye lehet, mint a 2004-es szlovák éhséglázadás. Tény, hogy a magyar rendőrség korántsincs felkészülve egy ilyen eseményre, de csendőrség felállításával + határvadászok/katonák segítségével néhány nap alatt le lehetne halkítani a sok kis grofót.

Nézd, a világ más részein, pl.: Kínában viszonylag hatásos volt a születésszabályozás. Ha megfogan a megengedett után mégegy/több gyerek, embertelen adót kell kivetni rá, olyat, amit még a "csálád" távoli része is nyögni fog húsz év múlva akik ugyanarra a lakcímre voltak bejelentve. :D Hidd el, akarat kérdése egy alkotmánymódosítás. Ha akarná valaki, aki felelős ezért, be lehetne vezetni. Lenne bőven nemzetközi visszhangja, baromi hangos lenne az ajvék, az EU ott zsarolná az országot ahol tudná, de be lehetne vezetni.

2017. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a többség véleményétől különbözik a tiéd, akkor meg leszel bélyegezve, hiába mondod el kultúráltan, nem számít. Ez nem csak ebben a kérdésben van így, hanem más kényes témáknál is. Hogy miért van ez így? Nem tudom. Ilyen a többség gondolkodása.
2017. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek a születés szabályozásban, mármint abban, hogy valaha be fogják vezetni. Akkor potenciális szavazóktól esnek el. A nehéz sorban lévő embereket pedig 1 kg krumplival meg lehet győzni, hogy erre, vagy arra szavazzon.

22-es csapdája az egész. Nem lehet a szülést szabályozni, mert akkor kevesebb szavazat lesz. Minél több "olcsó" szavazat megszerzése a cél.

2017. jan. 18. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem hiszek abban, hogy bármelyiket is bevezetnék Magyarországon, csak leírtam, hogy ez jelentené az egyedüli megoldást.
2017. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!