Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gátlásosak az...

Miért ilyen gátlásosak az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Idén kerültem új iskolába. Járunk úszni tornaórákon. Az öltözőben mindegyik srác rajtam kívül úgy öltözködik, mintha még senki se látta volna őket meztelenül.

Az úszás közben is sokan feszélyezettek.

Amikor tornaórára öltözünk át, akkor is hasonló a helyzet

17/F



2017. jan. 22. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

1. Nincsenek megelégedve a testükkel.

2. Látják rajtad, hogy homár vagy és nem akarják, hogy kilesd a pélójukat.

2017. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a második opció :)
2017. jan. 22. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


Azért mert elterjedt a fiúk között azt, hogy ha meztelenül vannak egymás előtt az b!zis. Nem tudom ki kezdte ezt el, de hogy látens homár lehetett az biztos. Nagyon örülök, hogy te egy normális férfi vagy és nem szégyenlősködsz. Például ilyenekért is vissza kellene hozni a sorkatonaságot. Én ha uszodában vagyok és a 15-20 éves korosztály szerencsétlenkedik a törülközővel, hogy takargassa magát alig bírom megállni röhögés nélkül.

2017. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, én meg attól kapok röhögőgörcsöt, hogy mindenre beokádja valaki, hogy sorkatonaság.


Nem eszed meg a répát köretnek? Sorkatonaság.

Nem szeretsz egy csapat srác mellett pucéran rohangálni? Sorkatonaság.

Nehezen kelsz fel korán reggel? Sorkatonaság.


Már nem azért, én sem szeretek pucéran jópofizni egy raklapnyi, velem azonos nemű ember mellett. Van egy fajta intim szféra, oda ne mászkáljon már be mindenki, akinek nem kéne.

2017. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Igen sorkatonaság, nagyon sok minden miatt jó lenne ha lenne. Azt gondolom hogy nem normális dolog, ha egy férfi nem mer meztelenül mutatkozni egy másik férfi előtt. Ezt a pszichológiában egy görög eredetű szóval gimnofóbiának hívják. Ugyan olyan félelem, gátlás mint pl. az arachnofóbia, félelem a pókoktól. Bent a seregben a férfiak megtanulnák mi az összetartás, bajtársiasság, meg ott nincs idő, alkalom szégyenlősködni. Az hogy látom egy férfi f!!rkát kb olyan mint hogy látom az orrát, fülét. Normális férfi számára ez nem undorító hanem természetes, mert emberek vagyunk, férfiak vagyunk elfogadjuk egymást. Ez nem intimitásról szól, egy másik embert látni teljes valójában nem intimitás, hanem normális elfogadás, normális emberi hozzáállás. Az öltöző az a közösségi tér, ahol mi férfiak vagyunk együtt, gyakran, barátok is ott vannak, mert velük sportolunk, edzünk. Teljesen fölösleges az, hogy törölközőbe csavarba szerecsétlenkedjek a másik előtt. Valahol tiszteletlenség és bizalmatlanság. Szerintem ez az egész onnan jön, h sok féfi bi-hajlammal is bír amit nem bírnak magukban elfogadni és félnek, hogy szexuális inger éri őket. Pedig nem kéne, egyrészt mert ezt lehet kontrollálni és egy idő után megszokja az ember,viszont a szégyenlősködéssel alakulnak ki a gátlások, amik nem tesznek jót a személyiségnek. A kérdező jól csinálja, hogy nem szégyenlősködik.
2017. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!