Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha modell leszek, muszáj...

Ha modell leszek, muszáj levetkőzni?

Figyelt kérdés
Ez új nekem mert most kaptam egy felkérést fotózásra de tartok tőle.. Még nem láttam olyan modellt akiről ne lettek volna meztelen fotós képek. Nálam ez kizárt szóval így felesleges is belevágnom?

2017. jan. 22. 16:20
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Jóóólvan hagyjátok már abba :D
2017. jan. 25. 13:52
 22/22 anonim válasza:
100%

Na, látom itt mindenki nagyon szakavatott... Azért én is szeretném elmondani a dolgot az én oldalamról. Modellkedem, a szüleim beleegyezésével és támogatásával, nem fizetős/tanfolyamos/akármilyen kamu ügynökségnél, hanem az egyik legjobbnál itthon. Megpróbálom vázolni, hogy hogy megy ez, mert sajnos sokan elhiszik, amit az újságokban olvasnak és az ilyen véleményeket a legtöbbször olyan emberek hangoztatják, akiknek pl. Kelemen Anna is modellnek számít. :D

Szóval ez úgy néz ki, hogy ha megfelelsz egy adott ügynökségnek, akkor szerződést ajánlanak neked, amit hazavihetsz, átnézhetsz pontról pontra, ha 18 év alatti vagy, akkor az ügynökség egyeztet MINDENT a szüleiddel.Ezt azért mondom, mert a jó ügynökségek tényleg odafigyelnek a lányaikra, 18 éves korig az iskola az első, nem dobnak ki külföldre egyedül hónapokra amikor még felkészületlen vagy, stb,

A munkákról: kezdőként először tesztfotózásaid vannak, ez azt jelenti, hogy az egész stáb, a modell, a fotós, a sminkesek, stb. "ingyen" dolgozik, tehát az a fizetség, hogy mind a fotósnak, mind a modellnek lesznek változatos, minőségi képei a modellkönyvébe.

(A modellkönyv az a fotógyűjtemény, amiben a modell legjobb képei vannak. Ezeket láthatod az ügynökségek oldalán is, ha rámész egy lányra és minél több, színvonalasabb képek vannak benne, annál több és színvonalasabb munkát, showt, fotózást kaphatsz meg.)

Az egyéb munkák úgy zajlanak, hogy pl. a Glamour magazin meghirdeti, hogy modellt keresnek a fotósorozathoz a következő számba. Erről az ügynökségek értesülnek, elküldik a munkaopciót az éppen elérhető (tehát nem külföldön tartózkodó) modelljeiknek, és ha én rábólintok, akkor kiajánlanak képek és méretek alapján. Ugyanez a helyzet, amikor bemutatóra hirdetnek castingot. Van olyan is, hogy egy fotós egy konkrét modellel szeretne dolgozni, itt is előre egyeztetés alapján megy minden, én mint modell minden információt megkapok, (díjazás, hol lesz, mikor lesz, meddig tart, ki fog fotózni, hol fog megjelenni, stb.). És a lényeg nektek: ha bármi olyan történik, ami nem volt benne az előzetes megbeszélésben, arról azonnal szólnom kell az ügynökömnek, mert benne van a szerződésemben, mint kötelesség. Ez lehet akár az is, amit írtatok, hogy erotikus jellegű képeket akarnak készíteni, előzetes jóváhagyás nélkül, de akár az is, hogy pl. le akarnak vágni a hajamból vagy kiszőkíteni a szemöldökömet, bármi.

És szintén mielőtt valaki félreértené, a meztelen/sokat sejtető képeket 18 év alatt modellről tilos készíteni és ezt be is tartják, 18 év fölött is csak a modell és az ügynöke beleegyezésével. És ez is csak színvonalas munkáknál, pl. Vogue magazin, Harper's Bazaar, stb., mert akármennyire is hihetetlen nektek, de egy modellnek úgy kell vigyáznia a jó hírére, mint a hímes tojásra. Aki botrányba keveredik, azzal nem szeretnek dolgozni, azért is van rengeteg szabály a szerződésben, vagy pl. ha külföldre utazunk, ott is szigorú szabályok vannak például arról, hogy nem szabad fiúkat felvinni a modell apartmanba, x órára haza kell érni, minden éjjel ott kell aludni, stb. stb.

Sajnálom, hogy hosszú lett, csak úgy tud bántani, amikor félreértik ezt az egészet. Remélem tudtam segíteni, és írj nyugodtan, ha van még valami kérdésed!:)

2017. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!