Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem szoktam SOHA...

Csak én nem szoktam SOHA hálapénzt adni az orvosoknak?

Figyelt kérdés

Az orvosnak az a feladata, hogy elláson ha valami bajom van. Műtét/kivizsgálás stb. Ezért ő pénzt kap, fizetést. Nem csak nekik pocsék a fizetésük az országban szóval senki ne jöjjön a "jaj de azért sajnálom őket mert sokat tanultak dumával."

Amikor anyám is dugdozza oda az orvosnak az 5 ezer ft-okat.. és akkor megkérdezem tőle, hogy ettől most jobban érzed magad ? Válaszolni már nem tud rá bezzeg. Szóval komolyan nem értem ennek mi értelme van.


2017. jan. 27. 15:10
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én sose adtam egy orvosnak se eddig.
2017. jan. 27. 15:11
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

En nem hiszem ezt a "keveseet keresnek az orvosok" dumat.

A paciensek egymassal vetelkednek, ki, mennyit adjon.

A halapenzzel sem tudja jobban meggyogyitani vagy megmenteni az eletet a doki.

2017. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem règ volt ujj műtètem dróttűzèsel,aztàn a kivètel. Èn sem adtam pènzt,nem is tudnèk miből. Sok ember mèg munka mellett is hónapról hónapra èl.Bizonyàra,ha ad az ember hàlapènzt,akkor az orvos teljesen màskèpp viszonyul a beteghez,ha kèrdezik,nem legyint ès elhajt...
2017. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Ha legyint es elhajt, akkor ne legyen orvos.
2017. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én néha járok csak elfofdult hogy adtam mert 40 en voltak a váróban pl és ott töitöttem a napot utolsó voltam időpont nélkül. Mivel egyszer még visszakellett mennem távozáskor adtam egy ötezrest a dokinak. Visszamentem 40 -en voltak szintén de elsőnek hívtak be. Nekem ennyit megért
2017. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hova hívnak be 40 embert? Persze,ha nem sajnàltad az 5 ezret,akkor így megúsztad a vàrakozàst. Egyèbkènt tisztelem az orvosokat,de tènyleg megkapjàk a munkàjukèrt a pènzt,nem minimàlbèrt.
2017. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én se adtam még soha, nem is fogok. Tekintettel arra, hogy magam is orvos vagyok, el se fogadnák.:-)


Amúgy kedves ujjműtétes válaszoló, rendberaktak, meggyógyítottak hálapénz nélkül is, igaz?

2017. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Így igaz,a gyógyulàsom innentől màr csak rajtam múlik. Nincs rossz tapasztalatom.
2017. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha Ön valóban orvos,mièrt itt tölti az idejèt? :)
2017. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Én sem adtam soha pénzt. Max csokit vittem(2x volt az is). Azért voltak érdekes dolgok(pl hormonzavaromat lesz*rta a doki), de inkább nem jártam hozzá. Aki lesz*r mást meg se érdemli a pénzt.


Sajnos ezt az előző 1-2 generáció rontotta el, hogy dugdossák a pénzt és már elvárássá vált a boríték.


Én is eü-ben dolgozom mégse várom el senkitől, hogy külön adjon pénzt amiért egyébként fizetést kapok. Meg nem a paraszolvencia miatt csinálom. Volt olyan is, hogy annyira mondtam a betegnek, hogy nem kell a pénz, hogy műszak végén amikor kidobtam a zsebeimből a szemetet azt is kidobtam.

2017. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!