Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesznek egyre bunkóbbak...

Miért lesznek egyre bunkóbbak és arrogánsabbak az emberek?

Figyelt kérdés
A szüleim, nagyszüleim mondtak ilyeneket, hogy régebben közel se voltak ilyen bunkók az emberek; pl. olyannal, hogy ordibálni kezdtek a pénztárossal és a többi vásárlóval, mert hosszú a sor, és későn kerültek sorra, állítólag fiatalabb korukban soha se találkoztak, ma meg eléggé gyakori, és szerintük annak idején pl. teljesen természetes volt, hogy buszon, vonaton a fiatalok felajánlják a helyüket az öregeknek, ill. a terhes/kisgyerekkel utazó nőknek, ma meg sokan kérésre se. Illetve tudtak sorban állni, nem pedig félrelökték a többi embert, mint most sokan, vagy akkor természetes volt, ha bemegy valahova az ember, és ha távozik, akkor köszön, ma meg sokszor azon csodálkoznak, ha valaki ilyenkor köszönni szokott.

2017. jan. 29. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mai emberek mind nagyon értékesek és különbek legalábbis a sok reklám a nap 24 órában eszt mondja nekik.A pénzre meg nem eszközként tekintenek mint régen hanem státus jelzőnek használják.Meg nem is lenne jó ha udvariasak lennének egymással meg összefognának itt van pl: Európa milyen jól tudják érvényesíteni az érdekeiket külön önállóan :)
2017. jan. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Ez valóban érdekes, ugyanis nekem a fodrászom mesélte, hogy mind a 4 gyereke ugyan abban a korban mind különbözőek voltak. 2 év korkülönbségekkel is. A legkisebb gyereke nagyon durva, míg a nagyobbak kevésbé, a legidősebb a legkevésbbé... Én a társadalomra, az újabb generációk neveltetésére fognám. Én 91-ben születtem, az "én időmben" :D még létezett fegyelem az iskolákban, és nem voltunk úgy elkényeztetve, mint a mai fiatalok. Emlékszem is a pajesz tépésekre és a körmösre, és a szamárpadra, meg az ezeket követő szégyenérzetre. A mai fiatalok a szüleikkel együtt mennek tanárt lincselni egy ilyenért. Mert el vannak kényeztetve. Az én időmben iskolapszichológus sem volt. Ma meg megy a nyavajgás. Sőt, amikor 11 éves voltam, üveg infúziók végén lógtam a kórházban, bedagadt vénákkal, ma már kész drámát csinálnának egy ilyenért a friss generációk. 25 éves vagyok pedig még... 12-13 évet menjünk vissza mától, akkor még nem voltak ilyen elpuhult emberek, ma már nagy divattá vált a problémák ellen kimondott depresszió, csak hogy ne kelljen vállalni az embereknek semmiért a felelősséget. A mai réteg és azok szülei, a legtöbb ELKÉNYESEDETT, EGY ÉRZÉKENY, HARMATOS GYÖNGE LIBAFOS LETT, ÉS ERRE JÓK CSAK, HOGY A SZÁJUK AZ JÁR, DE EZÉRT! A neveltetés is, hogy a modernizáció végett, a gyerekek a jó időben sem játtszanak kint, hanem inkább bent poshadnak a szobában a gép meg az Xbox előtt, kockulnak a telefonjaikkal. Az én időmbe egy színes kijelzős nyomógombos Nokia nagy menőség volt,nem álmodtunk mi ilyenekről hogy Iphone meg ilyenek. Sajnos ez a modernizációnak és a vele járó elkényeztetett emberi rétegeknek tudható be. A húgom pl. azt sem tudja, mi az a kelj fel Jancsi játék, sz@rnak nevezte a bújócskát, a fogócskát, a kültéri játékokat és inkább Violettát néz, meg affektál, ő még csak 9 éves és ilyen agyon drámázott sz@rokban él, mert azok a szarok, nem a "régi gyerekek" játékai. Én meg vagyok neki a "kussoljál nagymama!" mert így pofázik nekem a taknyos és igen, ezért bunkók és ilyen agresszívak az emberek. Mert a suliban sem, és otthon sem kapnak fegyelmet, és sajnos a felnőttek körében is egyre több az ilyen, de azok is akik idősebbek a többi ilyen miatt vállnak ilyenné. Fertőz már ez a viselkedés, hiszen az ember szociálisan is alkalmazkodni próbál. Azok, akik kivételek 100% hogy az intelligenciájuknak tudható be és a neveltetésüknek. A "régi emberek" is hajlamosak a megkeseredésre, így lesznek ilyenek az idősebb rétegek is.
2017. febr. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... ja és régen mi boldogabbak voltunk gyerekként, mint ha valaha is boldog lenne ma egy gyerek.
2017. febr. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert egyre jobban tudatosul az emberekben hogy kimentek az oroszok. Adynak is van egy ide vonatkozó verse, Nekünk Mohács kell címmel. Vagyis vannak olyan emberek akik csak akkor hajlandóak normálisan viselkedni ha szenvednek. Ha tatár, török, habsburg, szovjet, mindegy mi által de gyötörve van. Ha ezt nem kapják meg akkor nem csak bunkók lesznek hanem piramisjátékokat szerveznek, mutyiznak, mindent csinálnak csak tisztességes dolgot nem.
2017. febr. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!