Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gazdagabb európai országokba...

A gazdagabb európai országokban miért kevésbé bunkóbbak az átlagemberek mint a szegényebb országokban, pl. nálunk?

Figyelt kérdés

a kedvesség is GDP per fő függő lenne?


Magyarországon mindenki lehajtott fejjel dühösen megy a dolgára, hozzá se lehet szólni senkihez az utcán.


Ausztriában ha leszólítasz valakit hogy segítség kellene akkor nem fog elhajtani, valószínűleg segíteni fog.


Ráadásul ott a munkahelyeken is kevésbé megy az áskálódás.


2016. aug. 17. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Kultúra és tolerancia. Ez a kulcs.

Amúgy a jólét is ebből fakad náluk. Ott természetes, hogy mindenki normális megélhetést érdemel, ha már egyszer dolgozik. Nem az van, hogy ha szegény vagy, akkor annyit is érsz.

Sokkal emberibb a társadalom arrafelé. Még az arabokat is befogadják és tolerálják, ami azért szerintem már túlzás. De ebből is jól látható a világképük.

2016. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát egyértelmű. Mivel nem kell a kenyérért hajtani azon gondolkozik melyik tengerpartra mennyen nyaralni. Én is baromi kedves lennék ha nulla munkával 400 ezret keresnék havonta ugyanilyen árak mellett.

Amúgy menny el Budára 12. kerület gazdag negyed valahogy kedvesebbek az emberek mint mondjuk a harmadik vagy pláne 20. kerületben. Szóval igen pénzfüggő meg persze mindig szerttek áskálódni ezért is gyengék mert nincs összetartás persze ahoz már hülyék hogy ez leessen nekik.

2016. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Jó néhány európai országban jártam és azt vettem észre, hogy mindenki bunkó, csak épp más-más indokból- Kelet- és Közép-Európában azért suttyók az emberek, mert a keleti blokk nem termelt ki klasszikus értelemben vett polgárságot, hanem épp az ellenkezőjét, egy halom, igénytelen ostoba prolit gyártott csak. akik állandóan morognak meg gyűlölködnek a saját nyomorult helyzetük miatt. Nyugatabbra, legalábbis Németországban és Ausztriában az emberek bunkósága a kivagyiságukból fakad, vagyis ha összefutnak valakivel, aki alacsonyabb társadalmi osztályból származik, azzal úgy beszélnek, mint egy utolsó söpredékkel, konkrétan engem hordárnak néztek Münchenben pusztán azért, mert magyarul szólaltam meg és ahelyett, hogy elnézést kértek volna csak röhögtek, pedig nem slampos ruhákban voltak, csak épp egy olyan nyelven beszéltem, ami az ő tudatalattijuk az olyan emberekkel azonosít, akik a prosztó munkákat végzik. A munkahelyi áskálódás brutális mértékben megy Németországban, ott képesek azért kirúgatni, mert véletlenül valami nem PC dolgot mondtál. Ott tömegesek az olyan elbocsájtások, amiknek az oka a "nem trendi beszéd", lásd. bevándorláskritika és társai. Idehaza is megy a szurkálódás, de nem világnézeti okokból, hanem szimplán azért, mert az itteni munkáltatók azt hiszik, hogy ők valami 12. századi földesurak, akiknek joguk van a paraszt élete felett rendelkezni.
2016. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az éhes oroszlán sokkal veszélyesebb, mint egy jóllakott.
2016. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert ők prolik.
2016. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés :D

Épp az, hogy ha faluban, kis településen haladok, kb olyan segítőkészek az emberek hogy jaj.

Városban távolságtartóbbak, de ott is szívesen segítenek.

Kint meg kb ugyan ez van, nem vettem észre híres füligérő mosolyt.

2016. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Ez egyáltalán nem igaz, hogy a viselkedés pénzfüggő lenne.

Az én legtöbb kedves ismerősöm egyáltalán nem gazdag, a gazdagok között viszont szinte mind bunkó és fenn hordja az orrát, mert ő itt a Valaki, hiszen neki sok pénze van.

2016. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3-asnál és 7-esnél a pont.


Elég sokat túrázok. Vagy stoppal vagy apostolok lován. Elég sok emberrel találkozom és jó párszor kerültem már olyan helyzetbe, hogy embereket kellett leszólítanom az utcán segítségért. Az, hogy valaki mennyire emberséges, nem az anyagiakon múlik.

Budapest persze ebből a szempontból is kivétel. Én elég lesújtó véleménnyel vagyok róla ilyen szempontból. Ott fordult elő a leggyakrabban, hogy ha segítséget kértem (pl. útbaigazítást) mindig úgy néztek rám mint egy marslakóra. Komolyan mondom, néha a csövesek (már amelyik) és a postások tűntek a legnormálisabb embernek.

Egy olyan embernek, aki az egész életét a városi dzsungelben tölti el is hiszem, hogy az a képzete támad, hogy a kedvesség és a gazdagság összefügg.


A külföldiek hangjában mindig lehet érezni a lenézést (elsősorban a hollandokén és az angolokén).


A frusztráltságot (lehajtott fej) nem szabad összekeverni a bunkóssággal.

2016. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mit vársz?! ha egyre többen megtudják ,hogy a szomszéd országban 4-5szörös bérért dolgoznak a proletár rabszolgák és itthon a bünöző politikusok nyiltan hivalkodnak a milliárdjaikkal,miközben az átlag éppen csak meg tud élni egyik fizútól a másikig.én azon csodálkozom,hogy ez a lebutított nép nem harapja meg az utcán szembenjövőt,mint a veszett kutyák.
2016. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a "leszólítasz valakit, hogy segítség kellene" Magyarország nagy részén is működik, csak Pesten mennek el úgy, hogy meg se állnak (esetleg egy-két nagyvárosban gyanakodva néznek rád, amíg nem mondod, mit akarsz, de ott legalább megállnak). Eleinte én se értettem, de amióta Pesten lakom, 10 ilyen megállítóból 9 pénzt kéreget, és némelyik még agresszív is, amikor elutasítod, azóta én se állok meg, legfeljebb idegen nyelven odaszólok, hogy nem értem. Sajnos a kéregetők nevelték erre a pestieket.
2016. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!