Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják azt az embertípust...

Hogy hívják azt az embertípust, aki szerint csak neki lehet igaza, mindent jobban tud mindenkinél, csak az a jó, amit ő csinál?

Figyelt kérdés

Bárki bármit máshogy lát, akkor az tuti nem jó, és hibás szemlélet.


Az illetővel kb 18 éve beszélgettünk, de nem voltunk közeli barátok, inkább csak haverok.

Azóta nem is találkoztunk.

Most 1-2 óra beszélgetés után szerinte tökéletes és komplett jellemrajzot alkotott rólam, és meg van győződve róla, hogy ismer engem és mindent tud rólam, a jelenlegi élethelyzetem alapján.

(Mostanában rossz paszban vagyok, és ebből arra a következtetésre jutott, hogy szr ember vagyok, ezt érdemlem az élettől, nem is akarom a megoldást, csak sajnáltatom magam, stb.)

Szerintem baromság egy-egy "pillanatnyi" állapot alapján megítélni valakit, és ebből nagy következtetéseket levonni.

Az illető nagyon okos akar lenni, de nagyon nagyképű ezáltal. Többre tartja magát másoknál.

Van erre az embertípusra vmi kifejezés, jellemrajz?


2017. jan. 31. 11:59
 1/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nárcisztikus?


Vagy arrogáns, okoskodó farok :D

2017. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jeverezi ***** válasza:
Ismerős amiket írsz mivel Én is sokszor vitatkozok barátaimmal, szerelmemmel és lekezelő vagyok velüük meg ha vitatkozok is barátommal akkor mondom neki hogy nem vitatkozom mert úgyis nekem van igazam. klinikai szakpszichológusom szerint nárcisztikus vagyok de én nem tartom magam annak. Nem imádom magamat erre mondja a pszichológus hogy a nárcisztikus személyiségzavarom abban nyilvánul meg hogy lenézek másokat kioktatom őket, nem tartom a határokat, tolakodó vagyok ezen felül semmi empátia nincs bennem és olyan törtető vagyok hogy letaposok másokat a sikerért. Ilyenkor ordítani tudnék mert én teljesen másmilyennek jobbnak tartom magam!!!
2017. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az illető nagyon okos akar lenni, de nagyon nagyképű ezáltal. Többre tartja magát másoknál."-nem tudom, de talán azon ritka emberek közé tartozok, akit ez egyáltalán nem zavar, ennek oka az, hogy sokkal jobban átlátok rajtuk, könnyebben kezelhetőknek tartom őket, mint a nagyon csendes, félmondatos, nem logikus beszédvonalú, mosolygósan de szándékosan félrevezető embereket.

Sokszor fordult már az is elő, hogy a nagyszájú, nagyképűnek tartott embereket ott a helyszínen véletlenül kinevettem mások előtt, valahogy mindig a humort, a viccest látom meg egy-egy mondatukban. Persze utána elnézést kértem :) Nem értem azt, hogy sokan miért éreznek kisebbségi komplexust tőlük.

2017. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor ordítani tudnék mert én teljesen másmilyennek jobbnak tartom magam!!!"


Na látod, mégis csak nárcisztikus vagy! Jobbra tartod magad, pedig te magad is tudod, hogy milyen vagy.

2017. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"sokkal jobban átlátok rajtuk, könnyebben kezelhetőknek tartom őket, mint a nagyon csendes, félmondatos, nem logikus beszédvonalú, mosolygósan de szándékosan félrevezető embereket."


Nem akar téged senki se szándékosan félrevezetni. valószínűleg szociopata vagy és irányításmániás. És ha úgy érzed, hogy valakire nem vagy hatással, hogy nem tudod uralni, hogy nem tudod az irányításod alá vonni, akkor megijedsz, és félsz, hogy kicsúszik az irányítás a kezedből. Pedig nem mindenkit lehet lekenyerezni annyival, hogy folyton nevetsz azon amit mond, és elkíséred mindenhova. Idővel változik az ember személyisége, és ha rájönnek, hogy te irányítod őket, vagy a te (félelemből eredő) véleményed sulykolod beléjük titokban, akkor megharagudhatnak rád. Gondolkozz el azon, hogy te a jók oldalán állsz-e. És mindezt látatlanba mondom. Valószínűleg te is érzed, hogy igazam van.

2017. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus.
2017. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

én is erre gondoltam, de szándékosan nem írtam le ezt a szót a kérdésben, hogy ne befolyásoljam a válaszokat.

2017. jan. 31. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!