Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinél tabu téma a...

Mindenkinél tabu téma a szülőknél a barátnő, de még inkább a szex, a fiú gyermekük előtt?

Figyelt kérdés

Főleg anyukám annyira tabu témát "csinál" a barátnő témából. Apukám meg amúgy se nagyon beszédes, ő amúgy se mondana rá semmit, de nem is bánná lehet.


Arra emlékszek, hogy annak idején bezzeg a nővérem (aki 10 évvel idősebb tőlem) és anyukám között nem nagyon volt tabu téma a szex, tudta hogy szexel és gyakran a fülem hallatára is beszélték, hogy például: "nehogy gyerek legyen!" és ilyesmiket. Nővérem elkezdte az egészet már körülbelül 18 éves korában: buli buli hátán és azóta végig kefélte az életét: most körülbelül 7-8. pasija lehet. Anyukám úgy tűnik (már amennyire emlékszek) természetesnek tartotta hogy nővérem szexel.


Amikor nekem előjön a barátnő téma (valami miatt és nagyon ritkán, legtöbbször más hozza fel), anyukám mintha meg sem hallaná, illetve csak mosolyog és/vagy összenéz mással, például nagyanyámmal. Ez annyira kellemetlen és feldühítő, úgy tesznek, minta szégyellnem kellene magamat érte, hogy fiúnak születtem, illetve megszülettem, és hogy "igényeim" lennének, holott ez természetes dolog lenne. Úgy veszem észre, nem akarják "elfogadni" hogy felnőttem? Vagy miért tekintenek még 10 éves kisgyereknek? Vagy engem nem is szeretnek annyira mint nővéremet szerették?


Amúgy tanulok még Egyetemen, ez befolyásolna anyukámnál valamit? Hogy gondolhatja úgy, hogy az egyetem alatt nekem ne legyen barátnőm? Vagy milyen hülye agyi folyamat játszódhat le? (már nem tudok értelmesebb dolgot mondani :@)


Én meg nem merek barátnőt szerezni, mert olyan érzésem van, mintha ezzel rosszat csinálnék. Annyira utálom ezt a viselkedést és hozzáállást anyukám részéről hozzám, és alapvetően ehhez a témához, hogy inkább nem is kell barátnő, már itt tartok.


Másnál ez hogy működik? Illetve volt ilyen másnál? Hogyan sikerült ezt a problémát megszüntetni, (ha sikerült) ?


2016. márc. 14. 09:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 22 éves vagyok és "természetesen" szűz. Jó tanuló vagyok. Magamról szinte csak jót tudnék elmondani. Lehet túl jó is vagyok, mégis úgy tűnik, mintha én nem érdemelnék azt, mint a nővérem, akiről hát... közel sem lehetne annyi jót elmondani, mint rólam.
2016. márc. 14. 09:34
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

akkor ezt az egész gubancot tedd felejtős kategóriába, a nővérrel való összehasonlítással együtt (a szülők szerezték neki a barátot? ugye nem)

És tessék körülnézni a világban: ha megtetszik egy lány tessék udvarolni és meghódítani. Sok ezer éve ez így működik. Ezzel jót csinálsz, merjél.

2016. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én mindent meg tudtam beszélni anyukámmal. ( Apuval is sokat beszéltünk ilyenekről, de elváltak sajnos amikor 6 éves voltam ). Amikor mentem a gimibe az első nap után anyunak az volt az első kérdése, hogy szép lányok vannak-e ott? Persze mosolyogva szemöldökét húzogatva :D 17 évesen feküdtem le a barátnőmmel 4 hónap után, akivel a mai napig együtt vagyunk. Nem titkolóztunk sosem, rá is kérdezett, hogy mi a helyzet és milyen komoly a kapcsolatunk. Elmondtam neki, hogy már rég megvolt az első alkalom, mire kuncogva mondta, hogy "na és tetszett a dolog mi? :D" Nagyon laza a kapcsolatunk anyuval, nincs olyan dolog ami ciki lenne előtte.
2016. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a szüleim szerezték neki a barátot. De ha én szereznék is barátnőt, nem tartanák a szüleim természetesnek... Illetve, úgy titulálják, mintha szégyellnem kellene magamat emiatt. Most nem erről van szó, hogy ki kinek szerez vagy nem szerez barátot, vagy barátnőt. Kicsit félreértelmezted.
2016. márc. 14. 09:44
 5/19 Adamka1119 ***** válasza:
Egyetemre jarnal tudnad a baratnot nem szerezni hanem megismerni lehet.
2016. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nővéredet jobban szeretné. Lehet, hogy az miatt van zavarban, hogy te fiú vagy, és ezért nem tud olyan nyíltan beszélni veled ezekről a dolgokról. Szerintem azt gondolja, hogy tisztában vagy a dolgokkal, és már nincs mit beszélni. De alapvetően felesleges összehasonlítani magad a tesóddal. Egyébként meg kezdj el ismerkedni, udvarolni. Semmi baj nincs azzal, hogy barátnőd szeretnél. Anyukádéknak is természetes. Az áldásukat várod, hogy barátnőd lehessen?
2016. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#3-as válaszolónak:


Hát igen. Szerintem ez lenne a természetes és így nem is érezne az ember bűntudatot, ha barátnőt akarna szerezni (netán titkos kapcsolatban). Így még több kedve is van az embernek hozzá... És nekem ilyen nincsen, sose volt, pedig hol vagyok már a 17 éves koromtól...


Köszönöm szépen a választ! Legalább megerősítettél, hogy ez szerintem sem egészséges hozzáállás a szüleim részéről.

2016. márc. 14. 09:48
 8/19 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszolónak:


Most nem ez a kérdés hogy hogy helyesebb írni, vagy kifejezni: szerezni, vagy megismerni. Ebből a szempontból mindegy. Egyébként puszta ismerkedésből nem lesz barátnőm senki. Azt meg kell beszélni, hogy na most már például együtt vagyunk, ami egyértelmű dolgoknak a határa. Akkor itt már inkább beszélhetünk "szerzésről", egy adott kapcsolat szerzésről. De most nem ez volt a kérdés.

2016. márc. 14. 09:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

van ilyen gyakorlat, hogy az (eladó) lányok menjenek (férjhez) mielőbb, a fiú maradjon otthon, ő "miénk" - ez a téveszme gyakori ma is.

Ebből neked kell kilépni, mert ők nem fognak tudni. Ezért a második részt z előző hsz-nek szívleld meg: udvarolj, annak aki tetszik.

NE jelentsd be ezt az akciódat otthon! Amikor indul egy szerlm olyan sérülékeny, az 2 ember érti csak a többiek mind csak beleugatnak és pusztítják. És egyszer, amikor kölcsönös a szerelem, megerősödtetek, és együtt tervezitek a továbbiakat - elmondod, bemutatod a lányt. Ha elfogadják jó fejek, ha nem fogadják el - akkor is a Te utadat kell járnod és hűségesen kitartanod a választottad mellett. Előbb-utóbb elfogadják egyébként általában, a szülők felismerik, hogy a te boldogságod múlik ezen és ha szeretnek "elengednek". Van egy ősi szanszkrit közmondás: Ha szereted a gyermeked, engeded, hogy 'sajátútját' járja ('sajátút'- svadharma- ez a tanulmányaidra, munkádra kapcsolataidra is kihat - az egész életutadra)

2016. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
De bizony, ismerkedésből lesz a barátnő. El vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy nem. Az más, hogy menet közben ki is jelentitek e konkrétan, hogy melyik naptól kezdve, de előtte csak udvarolni kell, randizni, időt együtt tölteni.
2016. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!