Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kire mondják azt hogy személyi...

Jeverezi kérdése:

Kire mondják azt hogy személyiségzavaros? Egyik ismerősömet ezzel diagnosztizálták.

Figyelt kérdés
Mi a személyiség zavar? Interneten olvastam utána de túl bonyolult nekem. Ez súlyos zavar?

#személyiségazavr
2017. jan. 31. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Nekem az a véleményem ha akarja az ember mindenkire lehet mondani. Én is olvastam a neten ezzel kapcsolatban, semmi értelme, azért bonyolult.


Aki nem szimpatikus a másiknak az máris személyiségzavaros lesz, nagyon "komoly".

2017. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Azt jelenti,hogy egy testben egyszerre több,különálló személyiség lakik. Persze több fajtája is van,de ez a lehető legegyszerűbb megfogalmazás.
2017. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, amiről te beszélsz, az a disszociatív személyiség/tudathasadás, nem pedig a személyiségzavar. A személyiségzavar ezt is magában foglalhatja, de rengeteg egészen más fajtája is lehet.


[link]

2017. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
hülyeség az egész, ha most elmegyek egy buliba, berúgok és egy sörösüveggel fejbe tolok valakit akkor máris személyiségzavaros vagyok, semmi értelme.
2017. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
webbeteg.hu ??? azon biztos komoly lesz megnézni.
2017. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 és 4! Ezek pont nem azok! Hétköznapi nyelven talán ilyesmire is használjuk,de igazából csak a személyiségzavar,a skizoféria,a pszichopata pszichiátriai betegségek,amelyeket szakember kell hogy diagnosztizáljon.És nem minden személyiségzavaros vagy skizofrén ember gyilkos.
2017. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"webbeteg.hu ??? azon biztos komoly lesz megnézni." - itt legalább konyhanyelven van leírva laikusok számára is és nincsenek benne akkora orbitális baromságok, mint amiket te írtál. Ha pszichológiai szakirodalmat linkelek a témáról, azt nem fogja tudni a kérdező értelmezni (és az agykapacitásoddal te sem), ez már a kérdésből is kiderült, úgyhogy marad ez.
2017. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyűjtőfogalom.

Ez olyan, mint ha azt kérdezném, hogy mi az a vírusos megbetegedés? Mennyire súlyos? Nem lehet rá válaszolni, mert a náthától kezdve az AIDS-en át az eboláig rengeteg különböző vírus van, különböző súlyossággal és tünetekkel.

A személyiségzavar is ilyen. Egy személyiségzavar lehet olyasmi is, amit hétköznapi szóhasználattal csak enyhe jellemhibának, vagy furcsaságnak mondanánk, de lehet olyan is, ami miatt önellátásra szinte alkalmatlan a beteg. Rendkívül széles a skála.

(Egyébként tényleg létező jelenség, hogy olyasmire is ráhúzzák a személyiségzavar diagnózist, ami igazából nem is betegség... de természetesen most nem a kőkemény esetekről beszélek. :))

2017. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a személyiségzavar az pont az amivel össze vissza lehet és szoktak is dobálózni. Súlyos? Komolytalan.
2017. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg fajtája van, így önmagában nem diagnosztizálnak vele, megnevezik a fajtáját is, amit az ismerősödtől kellene megkérdezned. Vannak súlyosabb és kevésbé súlyos fajtái, és ezek is lehetnek kevésbé vagy kritikusan fellépőek.

Ezeket ismerem:

Borderline, Schizoid, Paranoid, Disszociális, Antiszociális, Hisztérikus, Kényszeres, Függő, Szorongásos.

Ezek a fajták is gyakran egybefolynak, és a kiváló szakemberek is vitatkoznak néhányuk létezésén/diagnosztizálhatóságán. A tévhit is rengeteg körülöttük, így a legjobb az, ha az ismerősöd/te/közeli kapcsolatai tájolják be a súlyosságát.

2017. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!