Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan szállított le a buszról?

Jogosan szállított le a buszról?

Figyelt kérdés

Koleszból utaztam haza, felültem a buszra 200 lejes bankjegyem volt csak, a sofőr nem tudott visszaadni, ezért mondta hogy száljak le. Egy rövidebb vita után leszáltam , de felháborítónak tartom, nem ingyen akartam utazni. Nem ő kellene váltópénzről gondoskodjon?


18 lej volt a jegy


2017. jan. 31. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Jogosan szallitott le (bar en sem ertem a lenyeget) de mindenhol ki van irva szinte hogy a pontos osszeget kell elokesziteni mivel a sofor nem tud visszaadni. Ennek ertelmet nem latom de megis igy van
2017. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, Romániában mi a szokás. Magyarországon minden buszon kiírják, hogy a sofőr pénzváltásra nem kötelezhető. Viszont ilyen esetre van egy lehetőség. A sofőr ad neked egy bizonylatot, és postán megküldik a visszajárót. Vagy, ha normális a sofőr, megkéri az utasokat, hogy segítsenek felváltani a pénzt. Rossz napja lehetett a vezetőnek.
2017. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem kellett volna leszállítattnia, de kikészíthetted volna a pontos összeget. Ettől függetlenül, kérhette volna az utasok segítségét, stb.
2017. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fura, meg nem lattam olyan buszsoffort aki nem tudott volna visszaadni, foleg a falusi jaratok soforjei kisebb vagyonnal, foleg 10, 5, 1 lejesekkel tomve vannak.
2017. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk itt pesten sokan akarnak így bliccelni. Múltkor láttam hogy nem most barnult kedves úriember felszáll a buszra és azzal kezdi hogy "Jó napot, nekem csak húszezresem van!" Mikor a sofőr közölte hogy nincs baj, tud visszaadni akkor a srácnak eszébe jutott hogy neki mégse ez a busz kell.

Nem volt túl kedves a sofőrtől amit veled művelt, de képzeld el hogyha a helyében lennél és minden második felszálló ezt játszaná.

2017. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Errefelé is volt egy hasonló eset, ismerősöm felszállt a buszra egy húszezressel (a jegy 370 Ft), aztán mielőtt egy szót szólhatott volna, a sofőr kikapta a kezéből, elrakta, és azt mondta hogy majd végállomáson visszakapja.. :D nagy troll volt a sofőr, de igaza volt, nem igaz hogy nincs az ennyi aprója vagy akár csak egy 500asa valakinek aki utazni készül
2017. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!