Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hallottatok már ilyet? Hogy...

Hallottatok már ilyet? Hogy lehet az, hogy egy jogász csetelés közben úgy ír, mint egy tinifiú? Hogy bénán és hülyén fogalmaz meg alig lehet kihámozni a lényeget, hogy mit akar? Nem találja a szavakat.

Figyelt kérdés
Ti láttatok már ilyet? Fejtsük meg légyszi együtt a talányt! Nagyon kíváncsi vagyok!

2017. febr. 1. 21:58
 1/9 gömbicica ***** válasza:
Barátnője vagy?
2017. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Prezentálnál is valamit, vagy próbáljuk meg elképzelni?:-) Csak azért kérdem, mert elképzelhető, hogy a hiba nem az ő készülékében van.:-) Nemrég az egyik hozzászóló azért cseszett le egy kérdezőt, mert az a "maturandusz" szót használta, ő pedig ilyen szót még sose hallott, tehát nem is létezik, mért kell hülyeségeket irkálni.:D
2017. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Én joghallgató vagyok és megmondom őszintén semmi nem indokolja,hogy egy szimpla chatelés,fórumozás közben úgy írjak,mint aki éppen egy alkotmánybírósági határozatot szerkesztene. Minek? Sznobságból még a magánéletben is játszam el a nyelvtannácit vagy hogy gondoltad?
2017. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Mi a hézag? Én pl. nyelvész vok, nem kell mindig a hivatalos bla-bla. LOL!
2017. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A jogászok általában hülyén fogalmaznak és alig lehet kihámozni a lényeget, hogy mit akarnak.
2017. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Én nyelvészként végzek idén, de nem írom ki a szavakat, ha baráttal csetelek, rövidítek, nem használok írásjeleket, csak ha félreérthető lenne a közlendőm, és csomó dologba belekötnének azok, akik nyelvi babonákat hisznek (pl. hogy a de viszont helytelen meg ilyenek). Mindent el is gépelek. Ja, és ugyanígy ír az egyik tanárnő, aki nyelvészként az MTA tagja, és a helyesírási szabályzat új verziójának megalkotói között van. Az internet egy külön tér, nem egy disszertáció.
2017. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden kommunikációs színtérnek megvan a maga nyelvhasználata, ami által sikeres lesz ott a kommunikáció. Bírósági tárgyaláson a jogásztól elvárt, hogy szaknyelvet használjon, és ne úgy toppanjon be, hogy "csá csumi csá". Az interneten viszont furcsa lenne, ha csetelés közben elkezdene jogi szaknyelvet használni.


A nyelv ilyen. Különféle helyzetekben másképpen használjuk. Az interneten a cset nyelvének saját szabályszerűségei vannak, és még a jogász vagy nyelvész vagy akárki is akkor kommunikál ott sikeresen, ha ennek meg tud felelni.

2017. febr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jogászokat éppen erre tanítják.
2017. febr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ilyen nincs.
nov. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!