Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem beteges,...

Csak szerintem beteges, amikor egyes párok tudják egymás jelszavát mindenhez?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy az ő dolguk, nem akarok beleavatkozni.

De ezt nem értem.

- mindenhez tudják egymás jelszavát/PIN kódját

- közös e-mail cím (bár ez még elmegy)

- közös facebook profil


Csak nekem fura ez? Értem én, hogy szerintük ez a bizalom jele, na de az embernek alapba szüksége van egy kis magánszférára is, ami itt teljes mértékben megsemmisül. Aztán ha az egyikük azt mondja, hogy jobb lenne mondjuk külön profil, akkor a másik máris féltékenykedni, meg gyanakodni kezd. Vagy olvasgatják egymás üzeneteit, e-mailjeit, stb.

Nekem is van párom, de nekem eszembe sem jutna az, hogy közös legyen minden, vagy hogy mondja el mindenhez a jelszavát, mert természetes, hogy mindenkinek vannak magán dolgai.


Vagy itt van ez a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ugyanez...az ilyen emberek abszolút nem igényelnek magánszférát?

Ti mit gondoltok erről? Azon kívül, hogy az ő dolguk. Nem akarok beleszólni, de érdekel, hogy hogyan viszonyulnak az emberek ehhez.


Vagy szerintetek mik az előnyei vagy hátrányai?

Ti belemennétek abba, hogy a párotokkal közös legyen minden és mindketten megtudjátok egymás jelszavát mindenhez?



2017. febr. 1. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem probléma, én tudom a férjem jelszavát, de nem szoktam nézegetni.A férjem az én jelszavamat nem tudja, mert sok van belõle, megsem tudná jegyezni,ami fontos,hogy megbizik bennem.
2017. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 davidusimusu ***** válasza:
51%
Én és a párom is tudjuk mindenhez a jelszavunkat, de szerintem ez nem fura. Igaz azért már nem a tizenéves korosztály vagyunk, de remélem azért te sem erre a korosztályra gondolsz, mert náluk láttam gyakran ezt a közös facebook profil dolgot, amit én is szintén furcsának gondolok. Illetve szerintem nem normális dolog, ha valaki közös profilt csinál. Nem is értem, hogy gondolják ezt a dolgot. Mert ha több ideig együtt vannak és felnőnek, akkor majd a komolyabb ügyeket ilyen névvel intézi majd? Mert hát igen a facebook teljesen körbevesz már minket.Nem csak e-mailen lehet mindent lebonyolítani. Egyébként ez attól is függ mennyi ideje vannak együtt, mennyire ismerik egymást, stb. Mi is hiába tudjuk egymás jelszavát, nem nézzük egymás profilját. Ha nincs mit rejtegetnem miért titkoljam? Felőlem aztán elolvashatja mit beszélgetek a barátaimmal. Nincs belőle semmi. De ahogy mondtam ez csak tényleg azoknál normális, akik már jó ideje együtt vannak.
2017. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nemcsak, hogy nagyon gáz/szánalmas, de ráadásul a bizalom teljes hiányát jelenti.
2017. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem beteges. Mi elmondtuk egymásnak a párommal, tudjuk a másik netbankfiókjának jelszavát is. Az már más kérdés, hogy -én legalábbis- pár nap múlva el is felejtettem, nem igazán érdekel.

Amit belinkeltél, nem amiatt furcsa, hogy közösen regisztráltak. Szerintem inkább az, hogy a kérdező teljes magabiztossággal állítja, hogy az ő férje biztosan nem csalná meg, de azért gyanakodik annyira, hogy még egy kérdést is feltegyen róla.

2017. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az hogy a párommal mindenhez tudjuk egymás jelszavát, az pont nem a bizalom jele. Ha velem együtt akar lenni és azt mondja hogy bízik bennem, akkor bízzon már annyira hogy tudja hogy nem kell tudnunk egymás jelszavát és elolvasgatnunk az üzeneteinket ahhoz hogy tudjuk hogy hűséges hozzánk és szeret. Ha én eljutok arra a szintre hogy tudni akarom a másik jelszavát akkor már nem bízom benne, szóval ott vége is van az egész kapcsolatnak.
2017. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Két észrevétel.

1) Nem bírnék így élni. Ugyanúgy, ahogy igénylek egy kis "én-időt", és egy saját fiókot, amit kulcsra zárhatok, igénylem azt is, hogy a párom ne olvashassa el az üzeneteimet, és ne akarja, hogy kinyissam neki a kulcsra zárt fiókot. És fel se merüljön benne, hogy elolvasná.

2) Én pont a harmincas-negyvenes embereknél látom, hogy vagy közös profil, vagy csak az egyik félnek van profilja, és mindkettő azon keresztül csetel. Ha rájuk írok, nem tudom, hogy köszönjek, és hogy most akkor tulajdonképp melyikükkel beszélgetek?

2017. febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Sokan úgy vélik egy kapcsolatban, hogy ha nem mutatják meg egymás jelszavát, meg nem nézegetik át egymás üzeneteit, akkor biztos megcsal, vagy titkol vmit stb. Én ezt nem így gondolom. Nekem is barátom van (több mint egy éve) és volt már párszor olyan hogy előttem beszélgetett éppen valakivel és együtt néztük mit ír, de azt akaratlanul is néztem mivel együtt feküdtünk egymás mellett és tartotta felém a telefont. Ezt ugyanúgy fordítva. De mégsem adjuk meg egymás jelszavát. Szerintem mindenkinek kell egy kis magántér, nem azért nem mutatom meg a páromnak a jelszavamat mert titkolok valamit, felőlem át is nézhetné az üzeneteimet, nem találna semmit , hanem azért mert ezek az én beszélgetéseim és nem vagyok már kisgyerek akit ellenőrizgetni kell hogy épp kinek mit írok. A beszélgetéseim legyenek az én magánügyeim, a legtöbb dolgot úgyis elmondok a páromnak mert a PÁROM. Ha valaki ebbe nem tud belenyugodni, az súlyos önbizalomhiányban szenved, és inkább ne akarjon kapcsolatot. (Egyszer előfordult hogy megkért hogy lépjek be, illetve fordítva) de nem olvasgattam el az üzeneteit mert tudom hogy ő sem tenné ezt meg, és amég ő nem mondja el, addig nincs hozzá sok közöm. Nincs bajom azokkal sem, akik tudják és olvasgatják, de szerintem azok erősen önbizalomhiányban szenvednek.
2017. febr. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A sógorom nővére meg a pasija is közös facebook profilt használ és elég zavarba ejtő, én kicsit betegesnek találom. De nem csak ilyen van, egy voltosztálytársam kizárólag többesszámban beszél a facebookon "gratulálunk, boldog szülinapot kívánunk, stb" de nincs közös regisztráció (mondjuk pont ő csalja a párját).


Nálunk úgy van, hogy tudjuk egymás jelszavát mert néha kellett, hogy belépjünk, pl én fizetem be mindkettőnk telefonszámláját, kell hozzá jelszó. Vagy egymás gépén elmentve hagyjuk a jelszót vagy belépve maradunk, vagy volt, hogy megkért a párom, hogy írjam meg a választ mert épp valami maszatosat csinált és mondta, hogy mit írjak. Tegnap is olyan fura volt a face, aztán rájöttem, hogy nem is az enyém, szóval kiléptem.

A telefonjaink maguktól szinkronizálták az email fiókokat, de nem olvasgatjuk egymás leveleit, csak így kényelmesebb, hogy bármelyik eszközről gyorsan elérjük.

Karácsonykor kicsit nehezebben álltam meg a kíváncsiskodàst, de nem akartam elrontani a meglepetését :D

Szóval mi inkább lustaságból tudjuk egymás jelszavát, de nem foglalkoztat minket.

2017. febr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

szerintem nem az a bizalom hiánya ha megadom a másiknak a jelszavam, hanem ha ő belép és ellenőriz!!!

ez egy bizonyos bizalmi szintet mutat, hogy a másiknak nincs takargatnivalója...

de az már régen rossz, ha ezek a dolgok ellenőrizve vannak, tehát MEG KELL néznem a másik facebookját, nem e csal meg vagy hasonlók...ez már a bizalmatlanság ami egyáltalán nem egészséges!


23F

2017. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Hat, ugy latszik, egyedul en vagyok az, aki szerint ez beteges :D Akinel itt leragad a bizalom fogalma, az eleg szanalmas. Nyilvan nem rejtegetjuk egymas elol a parommal a Facebook oldalunkat, vagy az emiljeinket, de bakker nem azt tartom a bizalom jelenek, ha megadja a jelszavat a Facebookjahoz. Amugy is minek kene??? Ha meg akarna csalni, ugyis meg tudna tenni, m millio masik modja van: pl uj Facebook profilt hoz letre, masik, titkos e-mail cim stb.

Soval igen, nevetsegesnek tartom, ha vki ebben meri a bizalom fokat.

2017. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!